Nenadchlo vás Google Stadia? xCloud od Microsoftu by mohl

microsoft xcloud

Herní veletrh E3 má za sebou panel od Microsoftu, na kterém se předpokládalo zveřejnění podrobnějších informací o konkurentovi Google Stadia, službě xCloud. Ve dvouhodinové prezentaci, která byla plná představování nových her, se této platformě dostalo jen několik minut pozornosti. Microsoft přisoudil větší význam nové generaci ovladače Elite na Xbox, ale i projektu Scarlett, připravované další generaci konzole Xbox. Co tedy zatím víme?

Her bude stejně jako na Xbox

Zatím asi nejvíce vyčítanou nedokonalostí Google Stadia je počet her, které budou na startu k dispozici. To má Microsoft pohlídané, plánuje totiž pro xCloud zpřístupnit přes 3500 her, cože je stejné množství jako pro Xbox. O dalších prvcích ale Microsoft pomlčel a raději se soustředil na druhou možnost streamování her do zařízení, a to skrze samotnou konzoli, pro domácí využití. Tím sice nijak nepředbíhá konkurenční Sony, ale je dobré, že se nesoustředí pouze na cloud a počítá i se stávajícími vlastníky Xboxů.

Hratelné demo přímo na E3

Čím ale Microsoft překvapil, i přesto, že byl na slovo skoupý, bylo hratelné demo. Na Samsungu Galaxy S10+ běželo ze serverů Halo 5 a, i přes citelnou délku odezvy, bylo na ranou verzi ucházející. Další hry k vyzkoušení byly Gears of War, Forza Horizon 4, tedy tituly, které mají primárně domov na konzoli Microsoftu. K vyzkoušení byl ale například i Resident Evil 7. Hratelnost tahových strategií je pak, dle tohoto dema, blízkou realitou. Jak tomu bude u online stříleček, k tomu se Microsoft nedostal.

xCloud demo Halo 5 na konferenci E3 2019xCloud demo Halo 5 na konferenci E3 2019, zdroj Windows Central

K vyzkoušení už v říjnu

I přes absenci informací o ceně či exkluzivitách jsme se dozvěděli datum, kdy bude spuštěna beta xCloudu. Plánovaná je na říjen, bohužel ale stále chybí informace o ceně a dostupnosti mimo USA. V souhrnu je zřejmé, že Microsoft se hodlá převážně soustředit na svou novou generaci konzole Xbox. Na té pravděpodobně bude stát a padat budoucnost domácího streamování her. Jak si servery poradí s prvotním náporem testování a jaká bude odezva oproti Google Stadia, se dozvíme již brzy.

Těšíte se na streamovací budoucnost her?

zdroj: Windows Central, The Verge

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)