Zbyl vám doma Stadia ovladač? Zapněte Bluetooth a hrajte dál

Google Stadia gamepad ovladač Bluetooth připojení přepnutí

Ke konci loňského září společnost Google překvapila uživatele a fanoušky její herní služby Stadia, když oznámila, že do několika týdnů definitivně ukončí její činnost. V propadlišti dějin tak ještě před koncem roku 2022 zmizel nejen další produkt amerického giganta, ale v podstatě také veškerý zakoupený obsah. U hardwaru je to ale trochu jinak. Výrobce hráčům dodával například Chromecast, který je nadále běžně použitelný, a také herní ovladač. A i ten může fungovat dál díky Bluetooth připojení.

Google nově přímo na hlavní stránce služby Stadia instruuje majitele gamepadů, že si v nich mají zapnout připojení přes Bluetooth. Mohou pak ovládat hry třeba na počítačích a telefonech. Základní konektivitu ovladače představovalo Wi-Fi, nicméně tato možnost už není po ukončení služby možná. Přepnutí na Bluetooth je možné provést do konce roku 2023 a je trvalé. Jelikož se jedná o verzi Bluetooth Low Energy (LE), není možné takto bezdrátově přenášet kromě ovládacích instrukcí například i zvuk. Pro připojení sluchátek je potřeba zapojit ovladač přes USB.

Jak dlouho jste si užívali službu Stadia?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)