Google Stadia povýší hraní na Androidu do dalšího rozměru

Google Stadia pohybové ovládání

Když byla poprvé oficiálně spuštěna cloudová herní služba Google Stadia, patřily mezi možnosti ovládání jen klávesnice s myší a gamepad. Postupně se k nim přidala také podpora hraní na mobilních telefonech, které neplní jen úlohu obrazovky, ale nabídnou virtuální gamepad na displeji. Jak naznačil rozbor Android aplikace Google Stadia 4.6, brzy se dočkáme dalšího ovládacího “rozměru”. Kód totiž naznačuje pohybové ovládání.

Stadia
Stadia

Technicky pochopitelně nejde o nic nového, různým nakláněním či třepáním se ovládaly hry nebo aplikace už pěkně dávno, v kombinaci se špičkovou herní platformou to ale přece jen asi bude o něčem jiném. Jak se zatím zdá, nepůjde o obecnou možnost, ale pohybové ovládání budou muset ve svých hrách povolit přímo vývojáři.

Kromě této novinky byly v aplikaci Stadia objeveny také změny designu u tlačítek virtuálního gamepadu, možnost jejich alternativního rozložení a umístění dle volby vývojářů nebo nové varianty živého streamování.

Zajímá vás Stadia? Nebo které herní platformě fandíte?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)