Stadia končí, Google se však k hráčům zachová férově

Stadia

Jedna z věcí, pro kterou je Google skutečně nechvalně známý je ukončování svých služeb bez jakýchkoli zábran a výčitek. Pokud se daná služba v očích Googlu neprosadila, splnila svůj účel a již ji gigant nepotřebuje nebo je zdrojem skandálů a kontroverzí, prostě ji “zařízne”. Stejný osud nyní potkal také herní streamovací platformu Stadia. Nadějný, avšak nešťastně uchopený koncept.

Google Stadia definitivně skončí v lednu

Společnost Google měla se Stadií na počátku velké plány a hodlala konkurovat nejen dalším streamovacím službám, ale měla ambice se postavit i takovému Steamu nebo trojici klasických konzolí od Nintenda, Microsoftu a Sony. Google dokonce plánoval vytvářet vlastní hry a najal i velká jména z herní branže. Nic z toho bohužel nevyšlo a my se teď můžeme jen domnívat, zda za tím stála například nutnost kupovat hry přímo pro tuto platformu? Nebo pozdější macešský přístup Googlu, který oproti původním plánům nedokázal nabídnout ve službě dostatek obsahu a už vůbec ne zaujmout exkluzivitami? Ten ostatně vyústil v odchod klíčových lidí a to byl jen začátek konce celé služby.

Stadia

Oficiální důvod ukončení služby je, že si prostě u uživatelů nezískala takovou popularitu, jak Google očekával. Na druhou stranu však musíme uznat, že se Google k hráčům po oznámení této nemilé novinky zachoval zcela férově. Hodlá jim totiž refundovat nejen zakoupené hry, ale také hardware. Pochopitelně se však nabídka týká her a jejich obsahu zakoupeného přímo v obchodě služby a v případě hardwaru přes oficiální Google Store. Jak se zdá, Google bude tyto náklady refundovat v plné výši, což může pro řadu uživatelů, kteří službě věřili a nakoupili si zde řadu her za plnou cenu znamenat poměrně slušnou částku. Zvlášť pokud tyto hry již stačili dohrát a nechtějí si je kupovat na jinou platformu. Peníze za využité předplatné však pochopitelně Google vracet nebude.

K úplnému ukončení služby Google Stadia má dojít 18. ledna 2023. Google pak očekává, že většinu peněz uživatelům refunduje okolo poloviny ledna 2023. A byť bude od poloviny ledna Stadia oficiálně další mrtvou službou na seznamu Googlu, její technologie budou žít dál. Internetový gigant je totiž hodlá využít ve stávajících i dalších nově vznikajících službách a dokonce je i licencovat dalším stranám.

Vyzkoušeli jste Stadii nebo nějakou jinou herní streamovací službu?

Zdroj: AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)