Stream Netflixu brzy pohřbí klasické TV vysílání

stream

Ve Spojených státech se stream video obsahu, zejména díky službě Netflix, stal populárnějším než sledování běžné televize. Ta vychází z módy a mladí lidé preferují streamingové služby jako například Youtube, Netflix či Google Play Movies.

Netflix stream je nejpopulárnější mezi mladými

Jedna studie si vytkla za cíl zmapovat situaci mezi mladými lidmi a vysledovat, co tzv. generace Z sleduje. Ukázalo se, že mladá generace, která v Americe tvoří okolo 25% populace, představuje majoritu předplatitelů Netflixu. Čísla pocházející z konce března 2017 hovoří jasně. Předplatitelů klasické kabelové televize je v USA 48,6 miliónů oproti předplatitelům Netflixu v počtu 50,9 miliónů. Statistiku provedla společnost Leichtman Research Group. Dřívější studie také ukázala, že celých 55% mladých lidí nemá ani potřebu se na kabelovku dívat.

stream

Streaming je levnější variantou

Výsledky studie nejsou moc překvapující a můžeme je vysvětlit několika důvody. Jedním z nich je například fakt, že předplatné tzv. „videa na vyžádání“ (Video on Demand), které uživatelům umožňuje vybrat si seriály či filmy dle vlastního výběru, je levnější než předplatné kabelové televize. Netflix například stojí 9,99 (cca 230 Kč) dolarů měsíčně. Standardní balíček kabelových programů už však stojí zhruba 69 (cca 1590 Kč) dolarů za měsíc.

Předplatitelů Netflixu stále a stále přibývá, zatímco předplatitelů kabelovky měsíčně ubývá. Diváci využívají především moderních technologií. Celých 34% diváků z generace Z používá ke sledování telefony, 26% počítače, 10% tablety a klasickou TV 24%.

Netflix
Netflix

Už jste vyzkoušeli český Netflix? Jaký na něj máte názor?

Zdroj: businessinsider.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)