Japonský mobilní operátor řeší problémy s přehříváním procesorů Snapdragon 810

snapdragon810

Špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 810 je znám především pro své problémy s přehříváním, o kterých se vědělo ještě dříve, než se na trhu objevila první zařízení založená na tomto čipu. Někteří výrobci za účelem snížení teploty optimalizovali software svých telefonů, druzí raději rovnou sáhli po novější verzi 2.1. Samotný výrobce problémy s přehříváním opakovaně striktně odmítá.

Na pověsti Snapdragonu 810 nepřidá zpráva o tom, že japonský mobilní operátor NTT DoCoMo umístil do svých obchodů upozornění pro ty, kteří plánují koupit nebo již koupili smartphone s nejsilnějším a doslova nejžhavějším procesorem Qualcomm, jako jsou Sony Xperia Z4 (v Evropě prodávaná jako Z3+), Sharp Aquos Zeta SH-03G nebo Fujitsu Arrows F-04G.

Operátor doporučuje:

  • Pravidelně vypínat telefon.
  • Vypnout zařízení při nabíjení.
  • Pravidelně zálohovat data v telefonu.
  • Snížit závislost na telefonu pomocí tabletu nebo počítače, pokud je to možné.
Japonský mobilní operátor řeší problémy s přehříváním procesorů Snapdragon 810 Japonský mobilní operátor řeší problémy s přehříváním procesorů Snapdragon 810

Snímek byl pořízen v jednom z tokijských obchodů operátora.

Dodejme, že nové smartphony Sony přijdou s procesorem Qualcomm Snapdragon 810 ve verzi 2.1, což je aktualizovaná revize čipsetu, která by měla vyzařovat méně tepla. Tato skutečnost unikla na veřejnost díky aktualizaci zdrojového kódu verze 28.0.A.4.8, který nedávno zveřejnila společnost Sony. V kódu je uveden čip msm8994-v2.1. Testování gadgetů ale ukázáno, že přehřívání je stále aktuálním problémem nových zařízení, zejména, Sony Xperia Z3+. Telefon občas odmítá spouštět aplikace s odkazem na příliš vysokou teplotu.

Varování NTT DoCoMo není samo o sobě důkazem o problémech s přehříváním – ve skutečnosti se operátor zřejmě snaží jen chránit sám sebe. Výše uvedený plakát ale rozhodně nepomůže dobré prodejnosti těchto tří telefonů.

Zdroje: Hi-Tech, Android Headlines, Android Authority, G for Games.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)