Samsung Galaxy S10: Kompletní shrnutí Samsung novinek na jednom místě

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+ a Samsung Galaxy S10e – tři nové telefony byly dnes představeny. Výroční řada S10 oslavuje 10 let Galaxy telefonů. Korejská společnost opět posunuje laťku o kousek výše. Nové smartphony se můžou pyšnit Infinity-O displejem, ultrazvukovou čtečkou otisků prstů v displeji i třeba skvělými fotoaparáty. Pojďte se s námi podívat na první dojmy a kompletní představení Galaxy S10.

První pohled a představení Samsung Galaxy S10

Nové telefony jsme si mohli vyzkoušet již osobně s předstihem. I z toho důvodu trochu změníme formát toho, jak budeme informovat o telefonech Samsung Galaxy S10. Formátováním a počtem informací se bude blížit recenzi, ale nebojte se, nejedná se o recenzi. Ta bude k dispozici vám později, jakmile telefony důkladně otestujeme.

Samsung Galaxy S10 – první dojmy z předpremiéry

Samsung Galaxy S10 - první dojmy z předpremiéry

Fotografie keramické verze Galaxy S10+ s Českou Miss World 2016

Níže naleznete fotografie, které jsme pro vás pořídili. V hlavní roli Česká Miss World 2016 Natálie Kotková a nejdražší keramická verze Samsung Galaxy S10+. Jak se vám fotografie líbí?

Balení Samsung Galaxy S10 obsahuje to nejpodstatnější. Změnu ale nečekejte

V balení Samsung Galaxy S10 neočekávejte žádné překvapení. Nebude se lišit od toho, co známe z jiných Samsung Galaxy telefonů. Kromě samotného zařízení se v balení nachází nabíjecí adaptér, USB-C kabel, sluchátka AKG, redukce z microUSB na USB-C, USB-OTG redukce, špendlík na vytáhnutí slotu se SIM kartami a samozřejmě manuály.

Galaxy S10: Official Introduction

Galaxy S10: Official Introduction

Spekulovalo se nad tím, že se v balení bude nacházet i fólie na displej. To se potvrdilo částečně. Přímo v balení totiž fólie není, protože už je rovnou nalepená na každém novém Galaxy S10 telefonu. Obal v balení není.

Galaxy S10 má moderní design s průstřelem. Existuje i verze s keramikou

První čeho si všimnete na Samsung Galaxy S10 je určitě průstřel, neboli otvor v displeji. U všech tři modelů se díra pro selfie kameru nachází v pravém horním rohu. Jedná se o tzv. Inifinity-O displej, který byl představen na podzim minulého roku zároveň s Infinity-U, Infinity-V a New Infinity. První dva jsou jiné názvy pro výřezy a New Infinity je budoucí typ úplně bezrámečkového displeje.

U Plus verze Galaxy S10 je otvor mírně větší. A to kvůli tomu, že obsahuje dvě selfie kamery. Telefony mají i hodně malé rámečky kolem displeje. U modelů S10 a S10+ zabírá displej 93,1 procent přední strany, u modelu Galaxy S10e je to 91,6 procent.

Galaxy S10: Unveiling

Galaxy S10: Unveiling

Zadní strana telefonu je také odlišná. Mnohem více nyní připomíná Samsung Galaxy Note 9. A to už třeba jen tím, že fotoaparáty jsou v horizontální poloze. Čtečka otisků prstů byla přesunuta, u Samsung Galaxy S10e do rámu telefonu na boku a u dvou dražších modelů přímo do displeje. Čtečkám se nicméně budeme věnovat zvlášť v odstavci níže. Nyní se podíváme ještě na samotné materiály.

Poprvé se u Samsungu používá i keramika. A to přesněji u dvou nejdražších modelů Samsung Galaxy S10+ ve verzi s 512 GB nebo 1 TB pamětí. Keramické varianty telefonů jsou více odolné proti poškrábání, zároveň vypadají i prémiově. Po zkušenostech s keramickými variantami Xiaomi telefonů se ale zde bojíme toho, že se oba telefony stanou doslova magnety na otisky. Keramická Galaxy S10+ bude dostupná v černé a bílé barvě.

Levnější modely jsou vyrobeny kombinací tvrzeného skla Gorilla Glass 6 (u S10e Gorilla Glass 5) a slitiny hliníku 7000-series aluminum. Jak už jsme zmínili výše, všechny Galaxy S10 telefony jsou přímo od výroby vybaveny ochranou fólií. Samozřejmostí je odolnost proti vodě a prachu, telefony stále splňují certifikaci IP68. Na závěr si ještě v tabulce uvedeme rozměry jednotlivých telefonů a hmotnost.

Samsung Galaxy 10eSamsung Galaxy S10Samsung Galaxy S10+
Rozměry142,2 x 69,9 x 7,9 mm149,9 x 70,4 x 7,8 mm157,6 x 74,1 x 7,8 mm
Hmotnost150 g157 g175 g (keramické 198g)

Pokud jde o tlačítka a konektory, tak na levé straně je kolébka pro ovládání hlasitosti a Bixby tlačítko. Zapínací/vypínací tlačítko je na pravé straně. U Galaxy S10e je tohle tlačítko schované ve čtečce otisků prstů rovněž na pravé straně rámu telefonu. Vrchní strana má hybridní slot nanoSIM kartu a jednu Micro SD kartu, anebo dvě nanoSIM karty zároveň. Na spodní straně se nachází hlasitý reproduktor, USB-C konektor a 3,5 mm Jack konektor.

V jakých barvách bude Samsung Galaxy S10 dostupný?

Nové Samsung telefony se v základu budou prodávat v bílé, černé a zelené barvě. Nejlevnější Samsung Galaxy 10e je navíc dostupný i ve žluté barvě. Zároveň se barvy mírně liší, protože se využívá tzv. prizmatický efekt, který dělá efekty jakmile na záda dopadá světlo. Keramická Galaxy S10+ v černé a bílé barvě tento efekt nemá.

samsung galaxy s10 barevne kombinace design

Jak to bude s pouzdry a obaly na Galaxy S10?

V balení telefonu se bohužel nenachází ani průhledný obal. Ať už jako základní ochrana před škrábanci, pády, anebo šmouhami a otisky prstů. Máte potvrzené informace o tom, že se plánuje celkem 6 oficiálních krytů pro Galaxy S10. A to přesněji tato pouzdra:

 • LED View Cover
 • Clear View Cover
 • LED Cover
 • Leather Cover
 • Protective Standing Cover
 • Silicone Cover

Jaké ochranné sklo koupit na Samsung Galaxy S10?

To je otázka, na kterou neznáme oficiální odpověď. Víme prozatím to, že Samsung rovnou z výroby nalepí ochrannou fólii na každý Samsung Galaxy S10. Takže nemusíte hned po vybalení řešit ochranu displeje. Výrobce ochranných skel Whitestone tvrdí, že mají exkluzivní sklo, které bude kompatibilní s Galaxy S10. Důvodem, proč se řeší ochranné sklo u Galaxy S10 je ultrasonická čtečka v displeji, která s klasickými skly nemůže fungovat. Výrobci tvrzených skel nemají technologii a zkušenosti, kvůli tomu jsme mohli vidět i levná skla, která mají v oblasti čtečky výřez. Může to znamenat na nějakou dobu konec levných ochranných skel pro displej.

První ultrazvuková čtečka v displeji

Jedna z hlavních novinek u Galaxy S10 je čtečka otisků prstů v displeji.  tedy až na nejlevnější verzi Galaxy S10e, u kterého je v rámu telefonu. Šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh prozradil zajímavé informace. A to, že Samsung S10 nebude využívat klasickou optickou čtečku otisků prstů v displeji, jako můžeme vidět u VivoOppo, Xiaomi nebo Huawei telefonů. Podle něj mají s touto technologií špatné zkušenosti.

Optická technologie je úplně nejstarší možnou, která se u telefonů používala. V klasických čtečkách nyní můžeme vidět kapacitní technologie. Ty se ale nedají integrovat pod displej, proto se čínští výrobci rozhodli vrátit ke starší technologii. Rozdíl v bezpečnosti je v tom, že u ultrazvukové čtečky se otisk prstu skenuje ve 3D, proto ostatně i název 3D Sonic Sensor. Díky snímání třech rozměrů dokáže přesně zachytit každý pór a odlišnost v otisku. Optické snímače porovnání pouze to, jestli sedí vzor otisku. Jedna z dalších výhod ultrasonických čteček je i to, že funguje s mokrým prstem.

Cena a dostupnost Samsung Galaxy S10

BarvyCenaDostupnsot
Samsung Galaxy S10+ 1TBKeramická černá, keramická bílá41 999 Kč8. březne
Samsung Galaxy S10+ 512 GBKeramická černá, keramická bílá32 499 Kč8. března
Samsung Galaxy S10+ 128 GBčerná, bílá, zelená25 999 Kč8. března
Samsung Galaxy S10 512 GBčerná, bílá, zelená29 999 Kč8. března
Samsung Galaxy S10 128 GBčerná, bílá, zelená23 499 Kč8. března
Samsung Galaxy S10e 128 GBčerná, bílá, zelená, žlutá19 499 Kč8. března

První fotografie ze Samsung Galaxy S10+

Níže se můžete podívat na jedny z prvních fotografií, které byly pořízeny na Samsung Galaxy S10+. Snímky už jsme pořídili na finální verzi softwaru, takže si můžete udělat obrázek o tom, jak bude telefon fotit pod umělým osvětlením v interiéru.

Perfektní Dynamic AMOLED displej

Základní model Samsung S10 má Dynamic AMOLED displej o velikosti 6,1 palce, větší Samsung Galaxy S10+ má Dynamic AMOLED displej o velikosti 6,4 palce. V obou případech se využívá rozlišení 3040 x 1440 pixelů a hrany displeje jsou zaoblené (edge).

Třetí a nejlevnější verze Samsung Galaxy S10e má mít displej o velikosti 5,8 palců a menší rozlišení 2280 x 1440 pixelů. Navíc jde o rovný displej bez zaoblené. Stále senjedná o Dynamic AMOLED panel. To je rozhodně plus, protože u všech modelů půjde krásně využít nová nadstavba Samsungu One UI, která využívá hodně černou a tmavý režim. Díky černé barvě dokážou AMOLED panely šetřit baterii telefonu.

Novinky o Galaxy S10

Obsah pro vás postupně budeme upravovat tak, aby odpovídal posledním žhavým novinkám, které pro vás chystáme. Informace nad tímto textem jsou oficiálně potvrzené.Níže naleznete starší informace a spekulace o Samsung Galaxy S10, které jsme pro vás postupně připravili v minulých týdnech.

Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+ a Samsung Galaxy S10e – tři nové telefony se představí již 20.2. 2019 ve 20:00 našeho času. Ještě před samotným oficiálním uvedením na trh jsme si pro vás připravili kompletní shrnutí všech informací o S10 na jednom místě. Samsung chystá v San Francisku velké odhalení skvělého telefonu. Pojďme si Samsung S10 novinky představit blíže.

Sledujte s námi představení Samsung Galaxy S10 z USA

Ještě než se pustíme do samotného shrnutí novinek, které nás u chystají u Galaxy S10, máme pro vás několik informací k tomu, co můžete v následujících dnech čekat na webu Svět Androida. Přímo u představení Samsung S10 a dalších novinek jako je ohebný telefon Samsung, hodinky Samsung Galaxy Watch Active anebo bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds, budeme také. Můžete se těšit na velké množství unikátního obsahu, které vám přímo z místa představení přineseme. Více informací můžete najít v našem článku “Sledujte s námi představení Samsung produktů“.

Samsung Galaxy S10 je za rohem – dostali jsme pozvánku

Samsung Galaxy S10 je za rohem - dostali jsme pozvánku

Co pro vás chystáme v USA?

 • První dojmy přímo z akce v San Francisku
 • Velké množství fotografií, a to včetně nahlédnutí do zákulisí
 • Videa se žhavými novinkami, i porovnáním s ostatními modely
 • První testy fotoaparátu a srovnání s konkurencí
 • Testy výkonu atd.
svet androida san francisco

Představení Samsung Galaxy S10 na Svět Androida

Jak už jsme naťukli výše, datum odhalení je 20. února ve 20:00. V tu dobu budete moct sledovat představení Samsung S10. Přímo na našich stránkách bude k dispozici online přenos. Ihned po skončení embarga se můžete těšit na velké množství obsahu od fotografií, videí, prvních dojmů, testů apod.

Všechny potřebné informace o Samsung S10 na jednom místě

Na začátek ještě upozorňujeme, že se jedná o nepotvrzené informace a 20. února ve 20:00 se některé parametry můžou mírně lišit. Nicméně většina informací by už měla zůstat stejných. S předstihem několika dnů známe většinu parametrů Galaxy S10. Specifikace všech modelů Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+ a Samsung Galaxy S10e můžete najít už nyní v našem katalogu níže.

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10

1.0
 • Displej 6,1", 3040 x 1440 px, Dynamic AMOLED
 • Procesor Exynos 9820
 • RAM 8 GB
 • Fotoaparát 12 + 12 +16 MP
 • Baterie 3 400 mAh
 • Cena cca od 24 000 Kč (nepotvrzeno)
Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 Plus

1.0
 • Displej 6,4", 3040 x 1440 px, AMOLED
 • Procesor Exynos 9820
 • RAM 8/12 GB
 • Fotoaparát 12 + 12 +16 MP
 • Baterie 4 100 mAh
 • Cena cca od 27 000 Kč (nepotvrzeno)
Samsung Galaxy S10E

Samsung Galaxy S10E

1.0
 • Displej 5,8", 2280 x 1080 px, Dynamic AMOLED
 • Procesor Exynos 9820
 • RAM 6 GB
 • Fotoaparát 12 + 16 MP
 • Baterie 3 100 mAh
 • Cena cca od 19 000 Kč (nepotvrzeno)

Displej Samsung Galaxy S10 obohatí otvor a čtečka otisků prstů

Nejvíce změn u nových telefonů Samsung Galaxy S10 můžeme vidět na přední straně. Nejprve vás zaujme to, že telefony mají minimální rámečky kolem celého displeje. Zároveň ani jedna ze tří verzí nemá výřez, ale otvor v displeji. Půjde o Inifinity-O displej, který byl představen na podzim minulého roku zároveň s Infinity-U, Infinity-V a New Infinity.

Samsung Galaxy S10 Punch Hole Display – FIRST REAL LOOK

Samsung Galaxy S10 Punch Hole Display - FIRST REAL LOOK

Druhy displejů u chystaných Samsung telefonů

Jak můžete vidět výše, písmena U a V označují výřez, vždy v trochu jiném tvaru a písmeno O označuje otvor v displeji. U Plus verze Galaxy S10 bude otvor mírně větší. A to kvůli tomu, že bude obsahovat dvě selfie kamery. Kolem objektivu je rovněž malý rámeček. Někdy je také díra v displeji označena slovem průstřel. Zajímavé je to, že bude podporovat gesta.

Tím prvním se dá rychle zapnout fotoaparát. Jak můžete vidět na videu s Galaxy A8s, stačí jednoduše přejet prstem od otvoru směrem dolů. Potáhnutí prstem se rychle aktivuje fotoaparát. Uživatel s přezdívkou Ice Universe, který pravidelně zveřejňuje informace ze zákulisí, potvrdil, že tato funkce bude dostupná i v Galaxy S10 telefonech. Tohle gesto bude fungovat v každé aplikaci. Nepůjde zároveň o jedině gesto. Pokud uživatel dvakrát poklepe prstem na otvor, vytvoří se screenshot obrazovky.

The Galaxy A8s hole animation is great! The Galaxy S10 will do the same.

The Galaxy A8s hole animation is great! The Galaxy S10 will do the same.

Základní model Samsung S10 bude mít Super AMOLED displej o velikosti 6,1 palce, větší Samsung Galaxy S10+ má Super AMOLED displej o velikosti 6,4 palce. V obou případech se využívá rozlišení 3040 x 1440 pixelů. U těchto dvou modelů je navíc v displeji integrovaná ultrasonická čtečka otisků prstů, která je bezpečnější a spolehlivější, než optické čtečky, které můžeme vidět v konkurencí Huawei, OnePlus nebo třeba Vivo.

Třetí a nejlevnější verze Samsung Galaxy S10e má mít displej o velikosti 5,8 palců a menší rozlišení 2280 x 1440 pixelů. Nebude mít také zaoblení. Stále ale půjde o Super AMOLED panel. To je rozhodně plus, protože u všech modelů půjde krásně využít nová nadstavba Samsungu One UI, která využívá hodně černou a tmavý režim. Díky černé barvě dokážou AMOLED panely šetřit baterii telefonu.

Samsung – Každý Galaxy byl revoluční – CZ

Samsung - Každý Galaxy byl revoluční - CZ

Ultrasonická čtečka otisků prstů

V displej je zabudovaná i čtečka otisků prstů, tedy až na nejlevnější verzi Galaxy S10e, u kterého je v rámu telefonu. Šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh prozradil zajímavé informace. A to, že Samsung S10 nebude využívat klasickou čtečku otisků prstů v displeji, jako můžeme vidět od Vivo či Oppo telefonů. Podle něj mají s touto technologií špatné zkušenosti a dodal, že kdyby chtěli mít tento druh čtečky otisků v displeji, tak by ji mohli mít před dvěma roky v telefonech.

ctecka otisku v displeji samsung

Korejská společnost totiž chystá ultrasonickou čtečku prstů v displeji. Veřejně se tato technologie představila v polovině minulého roku, kdy ji ukázal Qualcomm. Dá se tak očekávat, že Samsung spolupracuje právě s Qualcommem na co nejrychlejším uvedení na trh.

Samsung láká na několik promo videí, které toho sice o Samsung S10 neřeknou mnoho, ale i tak stojí za zhlédnutí. Zároveň potvrzují několik funkcí, které  společnost chystá – Samsung S10 a čtečka otisku prstů v displeji.

Galaxy S Mới | Quét Vân Tay Siêu Âm Trên Màn Hình Vô Cực

Galaxy S Mới | Quét Vân Tay Siêu Âm Trên Màn Hình Vô Cực

Špičkový výkon zajistí nová generace Exynos 9820

Jak už je zvykem, Samsung vydává své prémiové telefony ve dvou různých verzích. V USA a Kanadě se kvůli patentové dohodě s Qualcommem dodávají se Snapdragonem, ve zbytku světa včetně Evropy s Exynosem. Nejinak tomu bude i u chystané řady Galaxy S10. Snapdragon 855 od Qualcommu bude tedy telefonech v USA a Kanadě, zbytek bude mít Exynos 9820 přímo od Samsungu.

exynos 9820 antutu snapdragon 855

Samsung tvrdí, že procesorová jednotka složená z 2x M4 , 2x Cortex-A75 a 4x Cortex-A55 jader je až o 20 procent výkonnější než minulá generace. U grafického čipu bude nárůst 40 procent. Nově se používá Mali-G76 MP12. Čipset je vyroben 8nm technologií, díky tomu je oproti Exynosu 9810 o 10 procent méně náročnější na baterii telefonu. Pokud je o benchmark, tak v AnTutu se neoficiálně tento čipset objevil už na konci listopadu. Výše si můžete všimnout porovnání se Snapdragonem 855, Snapdragonem 845 a Kirinem 980. Tedy veškerou konkurencí.

samsung exynos 9820 cpu

Benchmarky jako je AnTuTu a GeekBench, bývají častým zdrojem uniklých informací, což potvrzuje i screen, který ukazuje modely pod označením SM-G973N a SM-G975F. V posledních měřeních si Samsung Galaxy S10+ odnesl skóre v Geekbench 4 450 bodů v singlecore a 9 753 bodů v multicore testu.

Samsung Galaxy S10+ bude mít až 12 GB RAM a 1 TB paměti!

Nejlevnější verze Galaxy S10e obdrží 6GB RAM a 128GB úložiště. Základní verze půjde pořídit s 6/8 GB pamětí RAM a 128/512 GB vnitřní pamětí. A největší Plus verze přijde s 6/8/12 GB RAM a 128/512 GB úložištěm a dokonce i s extrémní variantou s 1 TB paměti. Chybět nebude ani podpora microSD karet, USB-C a 3,5mm audio konektor.

samsung 1tb uloziste

Bude Samsung S10 podporovat duální SIM?

Samsung již několik let označuje telefony s podporou Dual Sim jako Duos. A i když se o této funkci ve spojení s Galaxy S10 nemluví, není vůbec jediný důvod toho, aby Samsung nepodporoval dvě SIM karty. Opět pravděpodobně půjde o hybridní režim, tedy buď můžete v telefonu využít dvě nanoSIM karty anebo jednu nanoSIM a microSD kartu.

Samsung Galaxy S9 dual sim

Galaxy S10 a baterie

Galaxy S Mới | Chia Sẻ Pin Không Dây Ấn Tượng

Galaxy S Mới | Chia Sẻ Pin Không Dây Ấn Tượng

Základní model Samsung S10 bude mít baterii o kapacitě 3 400 mAh, levnější model Galaxy S10e má kapacitu baterie 3 100 mAh a nejdražší a největší mobil Galaxy S10 Plus bude mít 4 100 mAh. Super rychlé nabíjení (Samsung Fast Charge) Galaxy S10 prozradily specifikace, které prošly FCC. Při 12V a proudu vzniká přibližně stejný výkon cca 15W, jako u běžného rychlého nabíjení přes kabel. Očekává se tak i rychlejší bezdrátová nabíječka od Samsungu s podporou 15W rychlého nabíjení.

Samsung Wireless Fast Charge

Reverzní nabíjení u Galaxy S10

Na podzim minulého roku představil Huawei u telefonu Mate 20 Pro zajímavou funkci. A to možnost bezdrátového nabíjení jiných produktů jen tím, že zařízení přiložíte na záda telefonu. Stejnou funkci chystá i Samsung pro své telefony řady S10. Nabíjet můžete například bezdrátová sluchátka, hodinky, ale i třeba jiné telefony, které mají Qi nabíjení.

bezdratove oboustranne nabijeni huawei mate 20 pro

Papírové specifikace telefonu S10

Základní parametry Samsung S10

 • Procesor: Exynos 9820 (Snapdragon 855 v USA)
 • Paměť RAM: 6/8 GB
 • Úložiště: 128/512 GB
 • Displej: 6,1″, 3040 x 1440 px, Super AMOLED
 • Baterie: 3 400 mAh
 • Cena: cca od 24 000 Kč

Základní specifikace Samsung Galaxy S10 Plus

 • Procesor: Exynos 9820 (Snapdragon 855 v USA)
 • Paměť RAM: 6/8/12 GB
 • Úložiště: 128/512 GB + 1 TB
 • Displej: 6,4″, 3040 x 1440 px, Super AMOLED
 • Baterie: 4 100 mAh
 • Cena: cca od 27 000 Kč

Základní parametry Samsung Galaxy S10e

 • Procesor: Exynos 9820 (Snapdragon 855 v USA)
 • Paměť RAM: 6/8 GB
 • Úložiště: 128/256 GB
 • Displej: 5,8″, 2280 x 1080 px, Super AMOLED
 • Baterie: 3 100 mAh
 • Cena: cca od 21 000 Kč

Cena a dostupnost Samsung Galaxy S10

Kolik Galaxy S10 stojí? O cenách telefonů Samsung řady Galaxy S10 se zatím bohužel nic oficiálního nepotvrdilo, ale rozhodně trend z minulých let napovídá, že to nebude nic levného. Nejlevnější za cenu kolem 20 tis. Kč a ten nejdražší až 41 tis. Kč. Výše můžete vidět odhadované ceny všech tří modelů v základní konfiguraci. Cena 40 tisíc a více se očekává u “královské verze” S10+ s 12GB RAM pamětí a 1 TB úložištěm.

Kdy Galaxy S10 vyjde a kdy se bude dát koupit? Očekává se, že telefony budou k předobjednání již na druhý den, tedy 21. února. V některých zemích už se dá dokonce telefon rezervovat. V Česku to snad problém nebude, Samsung dokáže s předstihem do Česka přivést dostatek modelů. Samotné vydání telefonů by údajné mělo být 8. března 2019 v USA. O několik dní později by se mělo dostat i na další státy. A to i Evropu.

Jak Samsung Galaxy S10 bude fotit?

Na zadní straně se nachází tři hlavní fotoaparáty (Galaxy S10e má pouze dva). Telefony budou opět vyrobeny kombinací tvrzeného skla na přední/zadní a kovového rámečku. zůstává i “oblíbené” tlačítko Bixby. Na spodní straně se stále nachází 3,5mm audio konektor, čímž rozhodně Samsung u některých uživatelů získá plusové body. Selfie kamera je v pravém horním rohu displeje, u Plus verze je navíc duální. Jinak celkově po designové stránce neuvidíme takový skok, jako například mezi Galaxy S7 a Galaxy S8. Níže můžete vidět 4K kameru v podání esdesítky.

Galaxy S Mới | Camera 4K Chống Rung Chuyên Nghiêp

Galaxy S Mới | Camera 4K Chống Rung Chuyên Nghiêp

U S10 a S10+ uvidíme na zadní straně rovnou tři fotoaparáty. Hlavní snímač by měl být identický jako u Galaxy S9. To mimo jiné znamená i to, že zůstává variabilní clona F/1.5 a F/2.4. Pokud si necháte aktivní automatický režim, tak se clona mění podle okolních světelných podmínek. Druhý fotoaparát bude ultra široký s 16 MPx a světelností F/1.9, zorné pole má mít 123 stupňů. Třetí fotoaparát má 13 MPx a světelnost F/2.4.

samsung galaxy s10 red fotoaparat

Nejlevnější model Galaxy S10e bude mít “pouze” duální fotoaparát12 + 16 MP (F/1.5 + F/2.2). U všech tří mobilů nebude chybět OIS (optická stabilizace obrazu) nebo autofokus. Videa půjdou natáčet ve 4K rozlišení, a to včetně selfie kamery na přední straně. Nebudou chybět ani hrátky s rozšířenou realitou, AR Emoji, optimalizace scény pomocí umělé inteligence apod.

samsung galaxy s10e dualni fotoaparat

A když už je řeč o selfie kameře, tak Samsung telefony budou mít rovněž odlišné specifikace. Galaxy S10 a Galaxy S10e mají v průstřelu jednu selfie kameru s 10 MPx a světelností F/1.9. Plus verze Galaxy S10 obdrží duální selfie kameru s 10 a 8 MPx. Clona je F/1.9 a F/2.2. Značně se vylepší i super zpomalené video.

Samsung Galaxy S10Samsung Galaxy S10+Samsung Galaxy S10e
Fotoaparát zadní strana12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2), 12 MP (F/2,4)12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2)
Další parametry:OIS, Autofokus, Dual Pixel, Zoom, AR Emoji, Live Focus, Super zpomalené nahrávání videa, LED blesk,
Video2160p@60fps, 1080p@240fps, 720p@960fps, podpora HDR,
Přední selfie kamera10 MP (F1,9), 4K video10 MP (F/1,9) + 8 MP (F/2.2), 4K video10 MP (F1,9), 4K video

Galaxy S10 software a nadstavba One UI

Samsung minulý rok v listopadu představil novou nadstavbu One UI, která nahradí Samsung Experience. Dostupná je přímo s Androidem 9 Pie. A právě na poslední verzi Androidu i s novou nadstavbou. Tu už jsme si mohli vyzkoušet na Samsung Galaxy Note 9, k dispozici už je i na Galaxy S9. Pokud vás zajímá, doporučujeme náš článek o Samsung One UI.

samsung galaxy s10 one ui nadstavba software

Jak je na tom Samsung Galaxy S10 5G verze?

Podle posledních informací se 5G verze telefonu Samsung S10 ihned nepředstaví. Místo toho uvidíme “pouze” 4G (LTE) modely. Neznamená to ale, že by Samsung myšlenku na telefon s podporou sítí nové generace úplně zahodil. Představení 5G verze by mělo proběhnout ještě v první polovině roku 2019.

‘5G City’, Samsung’s Preview of the 5G Era

‘5G City’, Samsung’s Preview of the 5G Era

Jak to bude s ochrannými skly a fóliemi?

Na videu níže můžete vidět i testovací ochranné sklo, které už je přímo na telefonu Galaxy S10. Všimnout si můžete toho, že v oblasti ultrasonické čtečky je vyřezaný ve skle otvor. Důvodem je to, že výrobci mají problém s tím, aby fungovala ultrasonická čtečka přes jejich skla. Samsung jako první vytvořil ultrasonickou čtečku, se kterou nemají  výrobci příslušenství zkušenosti. Bude to znamenat konec levných tvrzených skel z Číny a zůstanou pouze drahá originální skla od Samsungu, případně se vrátí klasické ochranné folie?

Nyní minimálně víme o tom, že Samsung nabídne i ochrannou fólii pro všechny tři modely, které nebudou mít otvor pro čtečku otisků. Společnost Whitestone zároveň nedávno oznámila, že jejich prémiové sklo Dome Glass bude plně kompatibilní s Galaxy S10.

Samsung Galaxy S10 Plus LEAK (First Hands On Look)

Samsung Galaxy S10 Plus LEAK (First Hands On Look)

Zároveň už se ukázalo, co se stane, pokud si ochranné sklo nenalepíte a telefon S10 vám nešikovně spadne na zem. Někteří vyvolení mají už možnost a pod přísným slibem mlčenlivosti (NDA) mohou Samsung S10 testovat. Jeden uživatel pravděpodobně z Vietnamu poté, co se mu podařilo prasknout přední sklo, vše vyfotil a dal na internet. Na fotografii málem vyfotil i sebe, nešika :).

samsung_galaxy_s10e_rozbity_displej

Jaké další produkty Samsung 20. února představí?

Už 15. února v podstatě začala celá akce společnosti Samsung. Společnost totiž v online přenosu představila nový tablet Samsung Galaxy S5e. Tento tablet se může pyšnit tenkým kovovým tělem, minimálními rámečky a poměrně atraktivní cenou. Displej má velikost 10,5 palců, jde o Super AMOLED panel s rozlišením WQXGA. O výkon tabletu se stará Qualcomm Snadragon 670, který doplní 4/6 GB paměti RAM a 64 / 128 GB vnitřního úložiště. Rovnou z krabice běží na Androidu 9 Pie, včetně nové nadstavby Samsung One UI. Pokud vás tablet zajímá více, doporučujeme náš článek o Galaxy Tab S5e.

tablet Samsung Galaxy Tab S5e displej sledovani filmu

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active

Už dříve jsme se dozvěděli také o chytrých hodinkách Samsung Galaxy Watch Activenové chytré hodinky od Samsungu nebudou mít otočnou lunetu, takže jedinou možností, jak ovládat hodinky, bude přes tlačítka na boku a dotykový displej. Nově známé i některé parametry. Používá se 1,1 palců velký AMOLED displej s rozlišením 360 x 360 pixelů.

samsung-galaxy-watch-active-one-ui-design

Chytrý fitness náramek Samsung Galaxy Fit

Další novinkou jsou dva chytré náramky Samsung Galaxy Fit a Samsung Galaxy Fit e, “e” verze bude pravděpodobně levnější variantou, podobně jako je to u Samsung Galaxy S10 telefonů. u náramku se nemění jenom název, ale i design. Zatímco chytré náramky Samsung využívaly v minulosti mírně zaoblený velký displej, nový náramek bude mít menší plochý displej a designem nám připomíná náramek Xiaomi Amazfit Cor, akorát s tím rozdílem, že má více zaoblených prvků.

chytry fitness naramek samsung galaxy fit e

Bezdrátová sluchátka Galaxy Buds

První zajímavá informace, kterou jsme se o těchto sluchátkách dozvěděli je to, že bude podporovat bezdrátové nabíjení přes Qi. Respektive krabička sluchátek se takto bude nabíjet. Samotná krabička má kapacitu baterie 252 mAh. Sluchátka pak 58 mAh. To je poměrně málo, pokud si to srovnáme s Gear IconX (2018), které mají 82 mAh a pouzdro s kapacitou baterie 340 mAh. Sluchátka dokážou přehrávat hudbu i bez toho, abyste je měli propojené s telefonem. Hudbu si můžete uložit do vnitřní paměti. Přesněji má mít 8 GB.

Samsung-Galaxy-Buds-S10

Všechny předplatitele S10-ky by neměl minout dárek. Aktuálně se zdá, že to s největší pravděpodobnosti budou Samsung sluchátka Galaxy Buds. Podobná sluchátka od Samsungu již známe a nějakou dobu se prodávají pod označením Gear IconX (2018).

Ohebný telefon Samsung

Ohebný mobil od Samsungu byl poprvé veřejnosti poodhalen v listopadu 2018. Mnoho informací jsme se však prozatím nedozvěděli, korejská společnost drží žhavou novinku pod pokličkou. Z jistotou víme, že chystaný ohebný mobil nebude levnou záležitostí. Ostatně na to upozorňoval již před několika měsíci šéf Samsungu DJ Koh. Zpočátku bude telefon určen hlavně pro lidi, kteří chtějí mít něco nového, neokoukaného a Samsung i počítá s tím, že se nebude telefon masově prodávat. Plánuje se výroba minimálně jednoho milionu telefonů.

Chystaný ohebný mobil od Samsungu má dva displeje. Základní menší má úhlopříčku 4,58 palců, rozlišení 840 x 1960 pixelů. Druhý displej je ohebný, v otevřeném stavu má velikost 7,3 palce a rozlišení 1536 x 2152 pixelů.

Samsung Galaxy: The Future

Samsung Galaxy: The Future

Co dalšího o Samsung Galxy S10 víme?

Proč se od letošního vlajkového modelu Samsung tolik očekává? Jednak to Samsung fakt potřebuje. Konkurence v podobě značek Huawei a Xiaomi je velmi silná a pokud se s novou Galaxy S10 nepodaří opravdu oslnit, je velká šance, že jej konkurence převálcuje. Zadruhé je to už 10 let, kdy Samsung představil svou řadu Galaxy, takže je to potřeba pořádně oslavit :).

Samsung Galaxy S10 Official Warm-up Video – 10 years of Waiting

Samsung Galaxy S10 Official Warm-up Video - 10 years of Waiting

Rychlé srovnání Samsung Galaxy S10+, iPhone XS Max a Huawei Mate 20 Pro, které ukazuje velikosti telefonu a okrajů jejich displejů. Poznáte který je který?

galaxy_s10_compare_iPhone_XS_Max_Huawei_Mate_20_Pro

Obaly a kryty na Samsung Galaxy S10

Mobil Sasmung Galaxy S10 ještě nebyl pořádně ani představen a už si můžete vybrat z několika krytů, které jej ochrání při pádu, nebo poškrábání v kapse. Zároveň ze záběrů pouzder můžeme vidět další potvrzení toho, že se dočkáme 3,5 mm audio jacku.

First Look: Samsung Galaxy S10 Cases

First Look: Samsung Galaxy S10 Cases

Zároveň už jsou k dispozici videa, na kterých se do detailu rozebírají obaly na S10. Jedno z těch povedenějších naleznete výše, kde se z blízka můžete podívat na tři různé druhy pouzder pro chystané Galaxy telefony.

Kompletní parametry Samsung Galaxy S10, S10+, S10e a S10 5G

Galaxy S10eGalaxy S10Galaxy S10+Galaxy S10+ 5G verze
ČipsetQualcomm Snapdragon 855 (USA + Kanada) / Exynos 9820 (Evropa + zbytek světa)
Displej5.8″, Super AMOLED, WQHD+, plochý6.1″, Super AMOLED, WQHD+, zaoblený6.44″, Super AMOLED, WQHD+, zaoblený6.7″, Super AMOLED WQHD+, zaoblený
Čtečka otiskůNa boku telefonu v rámuUltrasonická v displeji
Selfie kamera10 MP (F1,9), 4K video10 MP (F/1,9) + 8 MP (F/2.2), 4K video
Zadní fotoaparáty12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2)12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2), 12 MP (F/2,4)12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2), 12 MP (F/2,4) + 3D fotoaparát
Paměť RAM4GB6/8GB6/8/12 GB8/12 GB
Úložiště128/256GB128GB/512GB128GB/512GB + 1TB256GB/512GB/1TB
3D fotoaparátNeAno
MateriálySklo + KovKeramika
Kódové označeníBeyond0 (SM-G970F)Beyond1 (SM-G973F)Beyond2 (SM-G975F)BeyondX (SM-??)
Cenacca od 21 tisíc Kčcca od 24 tisíccca od 27 tisíc Kčcca 41 tisíc

Co nabídne es desítka vzhledem ke kryptoměnám?

Největší boom kryptoměn už je sice za námi, ale to rozhodně neznamená, že by kryptoměny zmizely. Budou zde nadále, a to i když už se o nich tolik v mainstreamových medií neinformuje. Počítá s tím i Samsung, který v Galaxy S10 připravuje zabezpečenou kryptopeněženku. A to k většině nejrozšířenějších kryptoměn jako je Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash apod. Zároveň mám tato zabezpečená peněženka sloužit i jako místo k uložení soukromých klíčů a podpisů.

Keramická záda u 5G verze Galaxy S10?

Hovoří se i o tom, že se chystá společně s 5G verzí i keramická záda, aby se tak podtrhl luxusní dojem z telefonu. K dispozici už jsou i první fotografie. Speciální verze by měly být dostupné s mírně upravenou barvou, která není tak lesklá, jako u klasických verzí S10.

Co říkáte na telefony Samsung Galaxy S10? Který model se vám líbí nejvíce?

Zdroje: vlastní, gsmarena.com, letsgodigital.org, trustedreviews.com, winfuture.de, Twitter,

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)