Menu

Jak vytvořit MicroSIM a NanoSIM z klasické SIM karty? (video)

MicroSIM ořezání

Spousta uživatelů mobilních telefonů řeší po nákupu nového přístroje stejný problém – jak vměstnat starší SIM kartu do nového přístroje, který si již žádá menší varianty MicroSIM či NanoSIM. Pojďme si v dnešním článku představit velice jednoduchý způsob, jak vytvořit MicroSIM a NanoSIM z klasické SIM karty v domácích podmínkách. Celým procesem vás provedeme v názorném videu.

Jak vytvořit MicroSIM a NanoSIM z klasické SIM karty?

Celý proces je velmi snadný a zabere opravdu jen pár minut. Zároveň se jedná o činnost, kterou s trochou pečlivosti zvládne úplně každý. Návod je použitelný pro vytvoření MicroSIM a NanoSIM z klasické “velké” SIM karty (označenou jako 2FF) a zároveň pro vytvoření NanoSIM z MicroSIM.

mini MicroSIM nanoSIM

Co budeme potřebovat?

Výčet věcí, který budeme k tvorbě SIM karty potřebovat, je stručný a jedná se o pomůcky, které nalezneme v každé domácnosti.

  • SIM kartu, kterou budeme chtít ořezávat (MiniSIM, MicroSIM)
  • ostré nůžky
  • tužka, propiska či tenká “lihovka”
  • pravítko
  • vytisknutá šablona (stahujte zde)
  • oboustranná lepící páska (nepovinné)

řezačka sim karet sim -> microsim

Jak udělat ze SIM karty MicroSIM?

Přesný postup jsme pro vás názorně natočili, lze jej samozřejmě použít nejen na tvorbu MicroSIM a NanoSIM z MiniSIM, ale i z MicroSIM na NanoSIM. Stačí jen použít příslušnou část šablony. Postup je velmi snadný – podle šablony na SIM kartu nakreslíte čáry, podle kterých poté kartu ostřihnete. V případě, že se nově ostřihnutá karta nevejde do vašeho přístroje, můžete její okraje opatrně upravit nožem. V tuto chvíli to ale znamená, že jste při tvorbě karty SIM nebyli úplně přesní, což může později způsobovat problémy. Přesto se při troše pečlivosti tento pokus povede každému, takže nemusíte mít strach.

Pomůžou také čeští operátoři

Pokud si přesto na ostřihnutí SIM karty nevěříte nebo se vám proces nepovedl, stále se můžete obrátit na naše operátory. Ti vám na libovolné pobočce SIM kartu oříznou, případně vymění. Tento proces se vyplatí zejména v případě, že váš nový telefon disponuje LTE konektivitou. Pak se hodí kartu vyměnit, neboť starší oříznutá karta bez podpory LTE vám nejrychlejší datovou konektivitu nenabídne.

z microsim na nano sim

Jak přejít z MicroSIM na Nano SIM?

Pokud potřebujete z MicroSIM karty vyrobit menší formát NanoSIM, postup je úplně stejný. Stačí použít stejnou šablonu a nástroje, které uvádíme v první části našeho návodu. Rozdílem bude samozřejmě ořez MicroSIM na menší rozměr NanoSIM.

microsim to nanosim

Kde zakoupit redukce Nano SIM na MicroSIM?

Po ostřihnutí SIM karty se vám jistě bude hodit i redukce Nano SIM na MicroSIM, kterou zpět vytvoříte “větší” kartu. To se hodí v případě, že potřebujete kartu měnit mezi více zařízeními, kde má každý jiný slot. Kde tedy redukce Nano SIM na MicroSIM koupit? Tyto redukce lze zakoupit v mnoha českých obchodech a cena se pak pohybuje okolo 50 Kč. Většinou je v prodeji celá sada, která obsahuje hned několik typů redukcí. Druhou možností je nákup z Číny, který je levnější, ale musíte si samozřejmě počkat. Redukce Nano SIM na MicroSIM vyjde v tomto případě i klidně na méně než 20 Kč i s poštovným.

redukce Nano SIM na MicroSIM

 

Komentáře

Pavel

Pavel

z aplikace
3.6.2015 6:24

Právě kvůliva tomu co je napsané v závěru článku je celý jeho začátek úplně zbytečný.
Za tu stovku, co chtějí operátoři za výměnu, případné problémy nestojí. Nehladě na to, že není vyloučená nutnost, byť dočasná, přechodu zpět na větší formát. A to chci vidět ty s doma stříhanými SIM-kami.

k8

k8

3.6.2015 6:25

Kde já jsem to už četl? :-)

Geisselreiter Lukáš

z aplikace
3.6.2015 6:31

Pavel byl sem na pobočce T-mobile za 3minuty bylo hotovo dali mi novou simku s LTE konektivitou kterou se da vyloupávat a zase vracet na větší, převedli mi na to moje číslo a nechtěli nic takže asi by to chtělo změnit operátora.

jamesak

z aplikace
3.6.2015 6:37

Vodafone také zdarma, všechny LTE simky jsou už ve všech velikostech… Tento článek tedy postrádá smysl nebo je jen pro O2…

briza

briza

3.6.2015 7:02

A zítra se naučíme, jak namazat rohlík máslem.

Fade

3.6.2015 7:04

U O2 je výměna taky zdarma. Převedení i s celou aktivací trvá tak deset minut.
Já spíše nechápu proč se ještě pořád požívají SIM karty a ne jiná forma autorizace do sítě.

Pavel

Pavel

z aplikace
3.6.2015 7:24

@Geisselreiter Lukáš:
O operátora se u mně nestarej. Výměnu SIM a nejen to, bo i hovory, SMS a data mám u “svého” operátora zdarma. A když píšu zdarma tak opravdu zdarma a nejen nějakou obezličku v podobě “do vlastní sítě”.
100-ku za výměnu jsem napsal jen proto, že někdy snad za toto operátoři tolik chtěli a teď jsem si to neověřoval, páč, jak jsem psal výše, nezajímá mně to.

freddy158

z aplikace
3.6.2015 7:39

tak-tak .. operator to vymeni zdarma.kdo by se s tim piplal ;-)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

3.6.2015 8:00

Chápu, že většina z vás se řídí pravidlem podle sebe soudím tebe, ale neplatí to vždy, mě se třeba tento návod nedávno fakt hodil. Dostanete do rukou nový telefon a nechce se vám jezdit za operátorem do “centra” x minut pro výměnu SIM? S tímto návodem si svého nového telefonu užíváte už po pár minutách. A takových případu je spousta, stejně tak si myslím že hodně lidem se návod může hodit stejně jako mě.

jamesak

z aplikace
3.6.2015 8:09

No nevím, já když jsem si objednal nový telefon tak než přišel tak jsem návštěvu u operátora zvládnul a vše bylo v poho a né takéto okousané nic…

TeltroN

TeltroN 0

z aplikace
3.6.2015 8:38

Není to tak dávno kdy chtěl operátor 200 za výměnu karty. zdarma jrn v případě když se stala karta nefunkcni. zdarma začali tohle řešit az s příchodem telefonu se sim mikro a nano. nicméně každý slušný prodejce ma kleště na vycvaknuti. tam záleží i na tom jak se k tomu kdo postavi. jsou i tací, kteří si řeknou o 50 kaček. mě by za to hamba fackovala. cvaknu, zacistim a zprovoznim během minutky. třebas telefony Sony jsou dost haklive na to, když je to kousíček mimo a už kartu nenactou.

Trent

trent 0

3.6.2015 8:43

Mám pocit, že toto řešit netřeba. Pokud má někdo starší SIM, operátor mu ji bezplatně buď ostřihne, nebo vymění za novou, která se dá již vyloupnout do požadované velikosti. Pokud nejsou na pobočce fronty, jeden zákrok trvá cca 2 vteřiny a s druhým se zdržíte nanejvýš 10 minut.
Nejlepší na tom je, že celý ten článek je zakončen odstavcem, kterým předchozí text pozbývá smyslu.

LukeCZ

LukeCZ

3.6.2015 8:45

U O2 mi jí zdarma vystřihli a to ani nejsem jejich zákazníkem.

Libor Foltýnek

3.6.2015 8:51

Petr Mišák: Problém je jinde. Řezání SIM, zvláště na velikost nano je dost o kejhák a dost často to pak dělá problémy, které pak lidi svádějí na Android, Samsung nebo fázi Měsíce, jen je na tu SIM. Kamarád takhle měl dokonce problémy s voláním, telefon se tvářil, že nejde registrovat do sítě a až po další výměně SIM je všechno OK (Samsung S6).
Takže pokud už řežete, tak v případě porblémů bych jako první kontroloval SIM a tak jako tak co nejdřív šel vyměnit.
Případně jako já,když víte, že budete kupovat telefon s nano SIM, tak si vyměnit s předstihem a ten adaptér na dojezd na starém telefonu už vás cenově nerozhází a může se v budoucnu hodit.

klobi

z aplikace
3.6.2015 9:16

TeltroN: tak třeba moje sony z3c, kterou používám především s anglickou sim, nemá problém, když do ní strčím okousanou cz o2 simku, kterou jsem ořezával svépomocí a spíš tak od oka než podle šablony… Tohle je moje druhý Sony s nano kartou a ani jedno nemělo jedinej problém ;)

mkyral

mkyral

3.6.2015 9:51

Já měl hodně starou SIM. Zašel jsem k operátorovi, tam mi ji kvalifikovaně ořizli a SIM nefungovala. Prý se to u těch starších stává. Během pěti minut jsem měl novou.

pospa58

3.6.2015 10:42
Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
3.6.2015 10:54

Ořezávání SIM je nesmysl. U operátora výměna zdarma na počkání.

TeltroN

TeltroN 0

z aplikace
3.6.2015 11:39

klobi:
tak bud rád. Já sonek prodat desítky a karet cvakl stovky tak myslím že mám z ceho posoudit.

L.Kalendarius

L.Kalendarius

3.6.2015 11:50

U O2 výměna zadara a radši jsem si ji vyměnil ofiko, než to pižlat… …nicméně hlavním důvodem bylo LTE.
A jak už bylo psáno, není problém potom micro vložit do zbytku a udělat z ní tak mini.

Zed23

Zed23 0

z aplikace
3.6.2015 11:55

Před měsícem jsem byl u t-mobile. Dali mi zdarma novou vylamovací na všechny velikosti. Dá se snadno sloužit zase zpět na větší velikost. Zabralo to 3 minuty.

mates

mates

3.6.2015 13:26

Temhle Home Made pocin naprosto nechapu, kdyz Vam kazdy operator SIM vymeni zcela zdarma, nebo Vam ji klestema vycvaknou z puvodni. Nehlede ze nektere starsi SIM vyriznout proste nejde, jelikoz pak nefunguji.

mates

mates

3.6.2015 13:29

Jeste sem zapomel dodat, ze pri vymene ktera je zdarma, ziska clovek NOVOU SIM, ktera podporuje LTE, dale Vam zbydou ramecky, takze lehce z ni udelate zpet velkou SIM pro jiny telefon, Tohle domaci przneni pozbyva smyslu. Naprosto zbytecny clanek

Raymond

Raymond

3.6.2015 14:20

Mně operátor vyměnil simku zdarma a hlavně mám nejnovější revizi.
Souhlas názorem o zbytečnosti článku.

Trent

trent 0

3.6.2015 14:47

Nebuďme tak přísní. Faktem ale je, že po přečtení jsem si vzpomněl na Receptář a Přemka Podlahu, budiž mu země lehká.

angeldx

z aplikace
3.6.2015 21:29

U t-mobile bezplatně vymění za 3 v 1 takže vyměnil jsem jednou a už nemusím
:-)

Punx76

Punx76

6.6.2015 19:56

Přál bych vám aby jste si museli jet měnit SIM 30 km. Takže tenhle návod je pro lidi, co mají daleko prodejnu svého opa, k nezaplacení. Osobně jsem o řezal minimálně 10 SIM a ani s jednou nebyl žádný problém.

Petr Marek

Petr Marek

11.6.2015 14:57

Dobrý den,
díky za návod, ač jsem nikdy nedělal a asi jsem ani nebyl tak přesný, za 3 min jsem měl hotovo a funguje.
“Kdo se bojí, nesmí do lesa!”
Pěkný den všem.

The Stig

The Stig

15.11.2015 17:38

Zdravím,
Lze na micro SIM oříznout i starší kartu (cca 10-15 let, T-mobile) ? Nemají ty staré karty větší čipy nebo nějaký jiný potenciální zádrhel ? Díky

Skikinka

skikinka75 0

20.7.2016 22:14

Dobrý den,
někde na internetu jsem četla, že je nutné k výměně simkarty nemít u operátora žádný závazek po splatnosti. Vymění mi sim i v případě že mám takovýto problém ? ( Jedná se o tři dny ) … Díky za odpověď.

DeusVultCZ93

26.3.2017 11:51

Návod se hodí, pokud koupíte nový telefon třeba v sobotu večer a nechce se Vám čekat do pondělí, tolik k tomu jak se každý retard vyjadřuje jak to dá operátor ihned a zdarma. Ne každý je pražák, nebo brňák aby měl operátora po ruce, někdo to má třeba 20 .. 30 km. Náklady na vytištění a následné stříhání jsou nižší, než ty vaše, kdy to máte od operátora novou sim zdarma, ale cestu tam asi ne.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 27

4.8.2018 22:37

The Stig
Nebude pak fungovat LTE. U tak starých karet raději vyměnit.

RSS (komentáře k článku)