Snapdragon 855 má obrovský výkon: Nový procesor se objevil oficiálně v AnTuTu

Qualcomm-Snapdragon-855-benchmark-antutu

Již za měsíc uvidíme první telefony se Snapdragonem 855, novým čipsetem, který bude pohánět vlajkové modely. Opět se dá očekávat navýšení výkonu, ostatně už dříve jsme mohli vidět několik výsledku z AnTuTu. Nicméně šlo o neoficiální testy. Nyní společnost Qualcomm rozeslala speciální referenční telefon se Snapdragonem 855 a my se tak můžeme podívat na oficiální výsledky a výkon tohoto čipsetu.

Snapdragon 855 překonává s přehledem i Huawei Kirin 980

Jeden referenční telefon se Snapdragonem 855 obdržela i laboratoř společnosti AnTuTu a samozřejmě nezapomněli podrobit novinku testování a zároveň to srovnat s ostatními čipsety, které už jsou na trhu. Referenční telefon je speciální zařízení, které má základní software a je určeno hlavně pro testování anebo předvedení nových funkcí. Častokrát je výsledek referenčního zařízení o něco menší, než následně dosahují opravdové telefony. A to třeba kvůli horší optimalizaci systému, menší paměti RAM apod.

snapdragon 855 vysledky antutu

Vidět to jde i na obrázku výše. Kdy referenční telefon se Snapdragonem 845 má menší skóre než OnePlus 6T, který má v sobě rovněž Snapdragon 845. Podobné to bude i u Snapdragonu 855. Tento čipset bychom měli vidět v řadě telefonů od Xiaomi Mi 9, OnePlus 7, Sony Xperia XZ4, LG G8 až po americkou verzi Samsung Galaxy S10. Z výsledku výše můžete vidět, že Snapdragon 855 dokázal překonat bez větších problémů veškerou konkurenci. A to včetně Kirinu 980. Celkové skóre novinky od Qualcommu je 362 110 bodů. Na obrázku chybí čipset Apple A12, který pohání poslední generaci iPhonů. Tento čipset od Applu v průměru získává 355 000 tisíc bodů.

Těšíte se na telefony se Snapdragonem 855?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)