Kirin 980 představen: Nový čipset bude pohánět vlajkové modely Huawei a Honor

huawei kirin 980 cipset

Jak už je tradicí, čínská společnost Huawei představuje svůj nový čipset Kirin na veletrhu IFA. Stalo se tomu i tento rok, novinka se nazývá Kirin 980, zajímavé na tomto čipsetu je to, že jde o první mobilní čipset, který je vyroben 7nm technologií.

Kirin 980 oficiálně představen, vyroben je 7nm technologií

Novější 7nm technologie od společnosti TSMC umožňuje čipsetu Kirin 980 přinést o 20 % vyšší výkon a 40 % snížení spotřeby energie čipu.

“Minulý rok jsme světu ukázali potenciál umělé inteligence ve smartphonu s modelem Kirin 970. Tento rok přichází jeho následovník – všestranný čipset, který nejenže nabízí výjimečné schopnosti umělé inteligence, ale přináší i špičkový výkon,“ řekl během prezentace novinky Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group.“Model 980 je vybavený úplně novým procesorom, GPU a duálním NPU. Je to nekompromisní motor pro další generaci špičkových produktů.”

Kirin 980

Kirin 980 zároveň využívá jako první Cortex-A76, které jsou o 75 % výkonnější a o 58 % efektivnější oproti předchozí generaci. Oproti předcházející generaci se také vylepšila rychlost. Umožňuje rychlejší spuštění aplikací, lepší multitasking a obecně lepší uživatelský zážitek.

Zcela nový je i grafický čip, používá se Mali-G76, který nabízí o 46 % vyšší výkonnost při zpracování grafiky s o 178 % vyšší energetickou účinností oproti předcházející generaci. A ptáte se, kdy uvidíme první zařízení s tímto čipsetem? Už jsme ho mohli vidět včera. Ještě den před představením čipsetu, ukázala sesterská společnost Honor model Magic 2, který již bude vybaven tímto čipsetem.

Pokud jde přímo o Huawei, tak prvním modelem bude Huawei Mate 20, který bude představen v říjnu. Dále tento čipset uvidíme v celé řadě Huawei/Honor zařízení během roku 2019.

Těšíte se na telefony s čipsetem Kirin 980?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)