Noční Praha na fotografiích ze Samsung Galaxy S10+. Jak fotí nový mobil?

nocni-fotografie-praha-samsung-galaxy-s10-fototest

Před pár dny představený Samsung Galaxy S10 už pilně testujeme. Ihned po přistání ze San Franciska jsme vyrazili fotografovat promrzlou Prahu do pozdních nočních hodin. Můžete se tak s předstihem podívat na to, jak špičkově Samsung S10 fotí v noci a za zhoršených světelných podmínek a jestli se právem může dělit o první místo s konkurencí od Huawei.

První fotografie ze Samsung Galaxy S10

Telefon Samsung Galaxy S10 má hned několik nových funkcí v čele se čtečkou otisků prstů v displeji, oboustranným bezdrátovým nabíjením anebo vylepšeným fotoaparátem. Řada Galaxy má poprvé tři hlavní fotoaparáty s duální OIS (optická stabilizace obrazu). Kompletní parametry fotoaparátů u Samsung Galaxy S10 můžete nalézt níže.

samsung galaxy s10 fotoaparaty
 • Zadní trojitý fotoaparát s duálním OIS
  • teleobjektiv: 12 Mpx AF; f/2,4; OIS (45°)
  • širokoúhlý: 12 Mpx 2 fotodiody AF; f/1,5 / f/2,4; OIS (77°)
  • ultraširokoúhlý: 16 Mpx FF; f/2,2 (123°)
  • 0,5×/2× optický zoom, až 10× digitální zoom
 • Přední duální fotoaparát
  • Selfie v rozlišení UHD: 10 Mpx 2 fotodiody AF, f/1,9 (80°)
  • hloubka RGB: 8 Mpx FF, f/2,2 (90°)
Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 Plus

1.0
 • Displej 6,4", 3040 x 1440 px, AMOLED
 • Procesor Exynos 9820
 • RAM 8/12 GB
 • Fotoaparát 12 + 12 +16 MP
 • Baterie 4 100 mAh
 • Cena od 25 999 Kč

Jak jsme nastavili fotoaparát u telefonu Galaxy S10?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, i zde u S10 byl nastaven automatický režim. Zároveň jsme nechali zapnutou pomoc od umělé inteligence. K fotografování jsme využívali širokoúhlý fotoaparát s variabilní clonou F/1,5 – F/2,4.

Kvalita fotografií není finální

V testovaném telefonu ještě není finální software, který bude 8. března dostupný uživatelům. Ve finálním produktu by měla být kvalita fotoaparátu ještě vylepšena. Těšit se samozřejmě můžete i na fototest s finální verzí softwaru.

První fotografie ze Samsung Galaxy S10 Plus

Na levé straně najdete fotografie z S10+, na pravé straně se nachází výřezy stejných nočních snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Jak fotí nový Samsung Galaxy S10? Noční Praha na fotografiích i videu

Jak fotí nový Samsung Galaxy S10? Noční Praha na fotografiích i videu

Fotografie v původní kvalitě můžete stahovat z Google Disku.

Závěr a hodnocení nočních fotografií ze Samsung Galaxy S10

Jak už jsme říkali i ve videu , kvalita fotoaparátů je na vysoké úrovni a moc věcí se Samsungu vytknout nedá. Právem patří do absolutní špičky fotomobilů. Jediná výtka prozatím míří směrem k pořízenému videu. Na záběrech výše si můžete všimnout artefaktů v podobě malých teček. U samotných fotografií si můžete všimnout skvělého vyvážení bílé. Šum u fotografií za zhoršených světelných podmínek nebývá u Samsung telefonů problémový a z dostupných fotografií nevidíme důvod, že by tomu bylo jinak i u S10. Všimnout si můžete rovněž jedné chyby u poslední fotografie, kde u přechodu světla do tmy je vidět odstín červené. Pravděpodobně se jedná ale bug spojený s tím, že v telefonech není finální software.

Na podrobnější zhodnocení fotoaparátů včetně fotografií a videí za denního světla se podíváme brzy v recenzi Samsung Galaxy S10, zároveň se můžete těšit na srovnání fotoaparátů s konkurencí a různé fototesty. Telefony Samsung S10 se dají po celém světě včetně Česka předobjednat již nyní a 8. března 2019 budou doručeny.

Jak se vám zatím líbí fotografie ze Samsung Galaxy S10?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)