Menu

Telefon Samsung Galaxy S7: evoluce jak se patří (recenze)

Samsung Galaxy S7 byl jednou z hlavních hvězd letošního veletrhu MWC v Barceloně. Jedná se na první pohled o designově prakticky identický přístroj jako loňský model Galaxy S6, přesto však novinka doznala řady vítaných vylepšení. Bude tato evoluce stačit, aby se TOP model jihokorejského giganta udržel mezi špičkou i po další rok? To se pokusíme zjistit v naší dnešní recenzi.

Obsah recenze

Krabička skrývá milé překvapení

Samsung Galaxy S7 se prodává v nenápadné krabičce, která prakticky nedává ani tušit, že by se uvnitř mohl ukrývat telefon, jehož cenovka atakuje 20 tisíc korun. Menší překvapení si pro nás však výrobce připravil v podobě obsahu balení. Vedle telefonu, základního manuálu, nabíječky a microUSB kabelu jsme v balení nalezli také USB OTG redukci, kterou lze použít k připojení paměťového zařízení či přenosu dat a nastavení ze starého telefonu. Podporován je přitom přenos nejen z telefonů běžících na Androidu, ale také iOS či BlackBerry OS.

Samsung Galaxy S7 obsah balení

V balení nechyběl ani sluchátkový headset disponující peckovými sluchátky s vyměnitelnými gumovými nástavci. Sluchátka sice hrají poměrně kvalitně, ale kvůli své konstrukci příliš dobře neizolují okolní hluk a ne každému dobře sednou do uší.

Oblázek z kovu a skla

Loňský Galaxy S6 přinesl designovou revoluci nejen nejvyšší modelové řady telefonů tohoto jihokorejského výrobce. Novinka se tohoto nově zavedeného stylu drží natolik, že nezkušené oko Samsung Galaxy S7 od předešlé generace možná ani nerozliší. Změny však přítomny jsou a napomohly nejen vzhledu, ale i ergonomii práce s telefonem. Zachována pochopitelně zůstala konstrukce kombinující kovový rám mezi dvěma tvrzenými skly Gorilla Glass 4. Kvalita zpracování je skutečně příkladná a jakékoli nedokonalosti nebo dokonce špatné lícování byste zde hledali marně.

Samsung Galaxy S7 přední strana

Novinku představuje 3D zahnuté sklo na zádech telefonu a s tím spojené zúžení bočního rámu telefonu. Díky této upravě se telefon mnohem lépe drží, vzhledem ke sklu i na zádech však přístroj trochu klouže z rukou a pochopitelně se z něj stává lapač otisků. Příjemným detailem jsou také mírně zaoblené hrany předního krycího skla. Další vítanou odlišnost od předešlého modelu nalezneme na zádech telefonu.

Samsung se rozhodl reagovat na kritiku, která se snesla na Galaxy S6 za značně vystupující fotoaparát, a jeho modul u novinky již vystupuje nad povrch telefonu jen nepatrně. Samsung se rozhodl konstrukci telefonu připravit na nástrahy každodenního života prostřednictvím certifikace IP68, která by měla deklarovat úplnou odolnost vůči prachu a voděodolnost do hloubky 1 metr po 30 minut, v laboratorních podmínkách samozřejmě. Samsung odolnost testuje třeba ve svých showroomech před zraky zákazníků a je vidět, že si za odolností proti vodě a prachu stojí.

Samsung Galaxy S7 fotoaparát

Rozmístění jednotlivých prvků zůstalo zachováno. Napájecí tlačítko tak nalezneme na pravém boku telefonu a dvě oddělená tlačítka pro regulaci hlasitosti zase v horní části protější strany. Díky tomuto rozmístění jsou všechna tlačítka dobře dosažitelná a mechanika s jasnou hmatovou odezvou zase zajišťuje, že se vám s nimi bude dobře pracovat.

Na spodní hraně nalezneme klasickou sestavu mřížky hlasitého reproduktoru, 3,5mm jacku a microUSB konektoru. Škoda, že se výrobce nerozhodl telefon osadit novějším USB-C. Na horní hraně přístroje na nás vedle šuplíku na nano SIM i microSD kartu a sekundárního mirkrofonu nic zajímavého nečeká. Majitelé Galaxy S6 zde pak možná budou postrádat infračervený port, kterým Samsung Galaxy S7 nedisponuje.

Čtečka otisků na bradě

Chybět pochopitelně nemůže ani čtečka otisků prstů, ta se usídlila, jak už je to u Samsungu zvykem, v mechanickém tlačítku domů pod displejem a společnost jí dělají senzorová tlačítka zpět a multitasking. Odemykání telefonu pomocí ní probíhá ve dvou krocích – zmáčknutím tlačítka domů nebo napájecího tlačítka telefon probudíte a následným přiložením prstu na čtečku jej odemknete. V praxi to ale funguje tak, že prostě jen zmačknete tlačítko domů a prst necháte přiložený. Vedle toho je však možno čtečku použít také pro přístup k uzamčeným aplikacím, citlivým částem systému či správě hesel.

Samsung Galaxy S7 čtečka otisků

Čtečka reaguje poměrně rychle a přesně, kvalit čtečky otisků námi nedávno recenzovaného Huawei Mate 8 však nedosahuje. Čtečka je náchylná na zachytávání otisků a tak ji budete muset jednou za čas otřít, jinak se pomocí ní do telefonu nedostanete. Galaxy S7 si do jisté míry poradí i s mokrým prstem, ale úspěšnost rozpoznání otisku zde značně klesá.

LED View Cover

Zároveň s telefonem nám dorazil také flipový obal LED View Cover. Ten lze k telefonu zakoupit samostatně za doporučenou cenu 1 599 Kč s DPH. Cena je sice na zdánlivě obyčejný obal poměrně vysoká, tento obal však představuje menší specialitu – obsahuje totiž dokonale skrytý “displej” tvořený mřížkou bílých diod. Na obalu navíc nenaleznete žádné piny, napájení probíhá bezdrátově přímo z telefonu. Trochu jsme se obávali dopadu nasazeného obalu na baterii telefonu, žádné měřitelné rozdíly jsme však nezjistili. Obal je vyroben z gumového materiálu částečně imitujícího kůži a potěší u něj malá přihrádka na kartu.

Samsung Galaxy S7 obal 1

Jako zajímavé příslušenství, které vzbudí zájem okolí, funguje obal výborně, telefon je v něm navíc usazen pomocí plastové vany a tak je i dobře chráněn. Horší je to ovšem s praktickým využitím LED displeje. Ten totiž slouží primárně k zobrazování času, případně informace o nabíjení telefonu, a to buď po zaklapnutí obalu nebo stisku tlačítka napájení. Obal vás upozorní na příchozí hovor, který dokonce můžete přejetím po jeho displeji i přijmout, neuvidíte však, kdo vám volá. Pomocí obalu můžete rovněž odložit budík a také uvidíte když vám přijde SMS.

To je bohužel ale vše, Samsung LED View Cover tak například naprosto ignoruje aplikace třetích stran. Obal navíc na zmeškané události upozorní jen v případě, že jej otevřete a vzápětí zase přiklopíte. Nejen že na něm nesvítí žádné upozornění, ale informace o zmeškaných událostech se nezobrazí ani po stisku zapínacího tlačítka, ten pouze vyvolá hodiny. Jako další negativum pak musíme zmínit fakt, že vás s nasazeným obalem neupozorní ani notifikační LED dioda – obal ji totiž překrývá.

Impozantní obraz a slušný zvuk

Nebudeme chodit kolem horké kaše, displej v telefonu Samsung Galaxy S7 představuje jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší mobilní displej na současném trhu. Jedná se o 5,1″ SuperAMOLED panel o rozlišení 2560 x 1440 px. Daná kombinace rozlišení a úhlopříčky znamená opravdu velmi vysokou jemnost obrazu 577 ppi, tato hodnota je na jednu stranu při běžném použití zbytečně vysoká, na stranu druhou se však Samsung aktivně věnuje také virtuální realitě a k telefonu lze dokoupit headset GearVR.

Pro použití ve VR headsetu je pak vysoké rozlišení naopak nutností pro kvalitní zážitek z virtuální reality. Pozorovací úhly jsou na velmi dobré úrovni a barvy jsou velmi živé, až lehce přesaturované. Skvěle je pak na tom telefon s čitelností na slunci, a to i za velmi slunečného dne.

Samsung Galaxy S7 displej

Telefon disponuje pouze jedním hlasitým reproduktorem. Ten se usadil na spodní hraně telefonu, kvůli čemuž jej budete při držení telefonu na šířku s vysokou pravděpodobností zakrývat dlaní. Kvalita reprodukce spadá mezi průměr dané kategorie.

Samsung Galaxy S7 se sice snaží o čistý projev s náznakem basů, nicméně fyziku neoklame a od jednoho malého reproduktoru tak nemůžeme očekávat zázraky. Maximální hlasitost je na jednu stranu na více než dostatečné úrovni, je při ní však zřetelně slyšet zkreslení. Pochvalu si ale jednoznačně zaslouží kvalitní zvukový výstup skrze 3,5mm jack.

Spousta vychytávek se stále zapnutým displejem v čele

Asi nikoho nepřekvapí, že Samsung svou vlajkovou loď vybavil celou řadou funkcí upravujících jak obraz, tak i zvuk. Za nejzásadnější “vychytávku” zde zřejmě lze označit funkci Always On Display, díky které se na displeji telefonu neustále zobrazují hodiny, kalendář nebo obrázek. K dispozici je pak několik variant hodin i kalendářů, které navíc mohou být obohaceny o obrázek v pozadí.

Na displeji se pochopitelně zobrazují i notifikace, bohužel však upozorňují pouze na zmeškané hovory a SMS. Notifikace z aplikací třetích stran, jako například z GMailu byste zde očekávali marně, na ty vás upozorní jedině LED dioda nad displejem. Chybět nemohou ani profily nastavení displeje a funkce zabraňující zhasnutí, pokud jej uživatel sleduje. Škoda, že výrobce zapomněl na probuzení zařízení poklepáním. Velmi se nám líbily možnosti úprav zvuku zahrnující například ekvalizér nebo funkci Adapt Sound, pomocí které můžete sladit zvukový výstup s vašimi sluchátky.

Pod kapotou naleznete jen to nejlepší

Samsung Galaxy S7 existuje hned ve dvou verzích, zatímco v Americe se prodává s chipsetem Qualcomm Snapdragon 820, u nás jej seženete s chipsetem Exynos 8890. Chipset z dílny Samsungu využívá architekturu big.LITTLE kombinující 4 úsporná jádra Cortex-A53 taktovaná na 1,6 GHz a 4 výkonná jádra Mongoose pracující na 2,3 GHz z dílny samotného Samsungu.  Vysoký grafický výkon zde zajišťuje čip Mali-T880 s 12 grafickými jádry.

Operační paměť nabídne štědrou kapacitu 4 GB a interní úložiště skýtá 32 GB, přičemž uživatelsky dostupných je necelých 25 GB. Pokud by vám interní úložiště nestačilo, můžete jej doplnit o microSD kartu do velikosti až 200 GB, na tu navíc můžete přesunout i většinu nainstalovaných aplikací. V oblíbeném benchmarku AnTuTu dosáhl telefon na skóre úctyhodných 130 tisíc bodů. O napájení výkonného hardwaru a displeje s vysokým rozlišením se pak stará baterie o kapacitě 3000 mAh.

Specifikace telefonu Samsung Galaxy S7

Galaxy S7 katalog

Samsung Galaxy S7

9.0
 • Displej 5,1'', SuperAMOLED, 2560 x 1440 px
 • Procesor Samsung Exynos 8890 Octa, 8jádrový
 • RAM 4 GB
 • Fotoaparát 12 MPx
 • Úložiště 32/64 GB
 • Baterie 3000 mAh

Kompletní specifikace telefonu naleznete v našem katalogu Android zařízení.

Srdce hráčovo zaplesá

Novinka se díky svému výkonu her skutečně nezalekne, potenciální problém by však mohlo představovat zahřívání zařízení. Z toho důvodu se Samsung rozhodl po vzoru notebooků osadit Galaxy S7 heatpipe obsahující kapalinu. Ta pak teplo rozvádí po větší ploše čímž zabraňuje přehřívání a napomáhá rychlejšímu chladnutí. Telefon jsme podrobili náročnému testu, kdy byl střídavě zatěžován pomocí benchmarků i náročných herních titulů.

Po přibližně 40 minutách extrémně vysoké zátěže jsme se setkali s citelným poklesem výkonu v důsledku přehřátí chipsetu. Při běžném provozu však uživatel prakticky nemá šanci zatížit telefon tak, aby teploty na chipsetu překročily únosnou mez a došlo k onomu snížení výkonu. Samsung Galaxy S7 se při hraní sice na zádech zahřeje poměrně rychle, to však vůbec není nežádoucí, protože se takto odvádí teplo z chipsetu.

Samsung svou novou vlajkovou loď prezentuje také jako herní zařízení, a tak jej vybavilo aplikací Game Launcher, která sdružuje nainstalované hry. Vedle toho však můžete pomocí této aplikace vybraným hrám snížit rozlišení i maximální framerate a dosáhnout tak úspory baterie. Další součástí herní aplikace od Samsungu jsou pak Game Tools. Přímo ve hře se vám pak zobrazuje malá červená bublina, pomocí které můžete vypnout upozornění, zamknout senzorová tlačítka, minimalizovat hru, pořídit screenshot či natáčet gameplay videa až ve FullHD rozlišení.

Tuto bublinu pak můžete dočasně odstranit přímo ve hře podobně, jako je tomu u bubliny Facebook Messengeru, nebo ji v nastavení Game Launcheru úplně deaktivovat. Další zajímavostí, která potěší nejednoho hráče, je pak fakt, že je Samsung Galaxy S7 vůbec první telefon, který podporuje grafický standard Vulkan, díky němuž by mobilní hry měly v budoucnu vypadat ještě lépe.

Na telefonu jsme otestovali tituly jako This War of Mine, Asphalt 8: Airborne, Gods of Rome, Unkilled, GTA: San Andreas a Real Racing 3. Dle očekávání všechny tituly na telefonu běžely naprosto bez problémů. V případě her, které to umožňovaly, jsme pochopitelně nastavili maximální detaily.

Spojení se světem zajištěno

V oblasti konektivity nabídne testovaný model téměř vše, na co si vzpomenete. Jedinou výjimku představuje snad jen chybějící podpora Dual-SIM. Tu Galaxy S7 nabídne v jiné verzi, u které aktuálně není známo, zda se k nám vůbec bude dovážet. U Dual-SIM varianty však počítejte se sdíleným slotem pro SIM a microSD kartu.

Zpět ale k verzi dostupné na našem trhu, ta nabídne například rychlou Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 s podporou Apt-X nebo LTE na všech tuzemských frekvencích. Nechybí ani NFC, pomocí něj můžete ve spojení se čtečkou otisků ve vybraných zemích dokonce i platit. Výrobci se však podařilo opomenout FM rádio, které v novince nenaleznete. S telefonem se neztratíte díky kombinaci GPS s podporou A-GPS, GLONASS a BeiDou. Výčet senzorů pak zahrnuje například elektronický kompas, gyroskop, akcelerometr, barometr či proximity senzor. Chybí ale infraport.

Větší baterie a bezdrátové rychlonabíjení

Další z vítaných změn představuje navýšení kapacity baterie oproti předchůdci o 450 mAh. Nový Samsung Galaxy S7 tak nabídne baterii o kapacitě 3000 mAh, což by teoreticky mohlo znamenat výdrž větší než jeden den. Na začátku testování nás telefon trochu vystrašil, když jen taktak zvládal jeden pracovní den, naštěstí asi po 3-4 cyklech se výdrž baterie zlepšila a po 24 hodinách bez nabíječky nám telefon ukazoval mezi 35-50 % zbývající energie. Za “dvoudenní” smartphone tak Samsung Galaxy S7 v našem případě označit nemůžeme.

V našich rukou musí telefon zvládnout být neustále online buď na Wi-FI nebo prostřednictvím mobilních dat, každodenní intenzivní komunikaci nejen pomocí telefonátů a SMS, ale především e-mailu a IM messengerů, prohlížení webu a pro odreagování také přehrávat hudbu 1-2 hodiny denně.

V rámci každodenního provozu jsme na telefonu také testovali výkon jak benchmarky, tak hrami, což se na výdrži rovněž projevilo. Ve finále by tak šetrnější uživatel skutečně neměl mít problém s telefonem překonat hranici dvoudenní výdrže. Pokud vám bude přeci jen docházet energie, můžete využít některý z úsporných profilů správce napájení. Systém taky automaticky převádí aplikace, které jste nepoužili déle jak 3 dny do úsporného režimu, ve kterém jsou zastaveny veškeré procesy v pozadí spjaté s danou aplikací, ta tak například nemůže zobrazovat oznámení.

Výdrž baterie značně ovlivňuje také funkce Always On Display, v našem případě jsme pozorovali vybíjení telefonu v pohotovostním režimu tempem 1 – 2 % za hodinu, po deaktivaci Always On Display to však bylo jen něco okolo 0,5 – 1 % za hodinu. Pokud se tedy obejdete bez této funkce, můžete se vcelku pohodlně dostat na dvoudenní výdrž i při náročnějším pracovním využití.

Nabít telefon můžete buď pomocí klasické microUSB nabíječky či bezdrátové nabíječky podporující standard Qi nebo PMA. V balení s telefonem nám dorazila USB nabíječka podporující Adaptive Fast Charging, pomocí té telefon nabijete z 15 % na 100% za 1,5 hodiny. Nabíjení není lineární a první půl hodinu lze telefon dobít o přibližně 40 %, což se hodí.

Výrobce však zapracoval také na bezdrátovém nabíjení, jehož Achillovou patou byla až donedávna rychlost nabíjení. S novou bezdrátovou nabíječkou od Samsungu byste tak měli plně nabít Samsung Galaxy S7 za 2 hodiny.

Svěže působící TouchWiz

S příchodem Galaxy S6 proběhla u Samsungu nejen designová, ale také softwarová revoluce. Staré, těžkopádné prostředí bylo nahrazeno zbrusu novým, na první pohled velmi lehce a svěže působícím TouchWizem. Prostředí se na oko více přiblížilo čistému Androidu, ve skutečnosti však obsahuje celou řadu doplňků a čistý Android 6.0.1 Marshmallow zpoza něj vykukuje spíše sporadicky.

Co se týče aplikací od Samsungu, nalezneme zde skutečně jen základ, ze kterého vyčnívá snad jen fitness aplikace spolupracující s optickým senzorem srdečního tepu na zádech S Health, vcelku povedený správce souborů spolupracující i s cloudovými úložišti nebo aplikace Samsung Gear pro připojení nositelné elektroniky z dílny Samsungu. Dále se nám také líbila povedená předinstalovaná aplikace počasí. Výrobce telefon nevybavil ani vlastním hudebním přehrávačem, místo kterého v telefonu naleznete známou Hudbu Play od Googlu.

Do telefonu však můžete zdarma doinstalovat celou řadu aplikací z dílny samotného výrobce prostřednictvím obchodu Galaxy Apps, za tento přístup výrobce nemůžeme jinak než pochválit. V obchodě Samsungu jsme pak narazili například na povedenou aplikaci Optická čtečka, která umožňuje skenovat dokumenty a QR kódy či rozpoznat a převést text z fotografie. Mezi další zajímavé položky z tohoto obchodu pak patří systémová témata. Naopak bychom se obešli bez předinstalovaných aplikací WhatsApp, Instagram či celé sady od Microsoftu, tyto aplikace přitom nelze z telefonu odstranit, ale pouze zakázat a u aplikací z dílny redmondského giganta nás navíc obtěžovaly nevyžádané reklamní notifikace.

Telefon nás naprosto uchvátil svou rychlostí, Samsungu se povedlo dobře zužitkovat vysoký výkon zařízení a telefon zůstává za každé situace velmi rychlý a bez náznaku zpomalení. Samsung zapracoval na správě operační paměti, které je vždy dostatek, a přitom nedochází k agresivnímu ukončování na pozadí běžících aplikací, jako tomu bylo v případě předchůdce.

Jedinou, ale o to větší kaňkou na jinak výborné optimalizaci bylo samovolné restartování, ke kterému došlo během týdne celkem třikrát a to pokaždé při jiné činnosti – jednou dokonce uprostřed hovoru. Příčiny tohoto jevu mohou být v podstatě jen dvě. Buď se jedná o vadu námi testovaného kusu, nebo Samsung v první várce telefonů ještě nestihl dostatečně vyladit software a nápravu by tak mohl zjednat některý z budoucích updatů.

Z doplňkových funkcí, kterými telefon disponuje, nás zaujaly například tyto:

 • Přepnutí aplikace do režimu okna pomocí gesta.
 • Práce se dvěma aplikacemi v režimu rozdělené obrazovky.
 • Přímé volání po přiložení telefonu se zobrazenou SMS či protokolu kontaktu k uchu.
 • Ztlumení vyzvánění přiložením dlaně na displej nebo otočením telefonu.
 • Možnosti úpravy přepínačů zobrazených v horní liště a rychlých přístupů v nastavení.

Fotoaparát se noci nebojí

Fotoaparát Samsungu Galaxy S7 představuje jednu z nejzásadnějších novinek oproti předešlému Galaxy S6. Výrobce se zde rozhodl jít tak trochu proti proudu a snížil rozlišení snímače na 12 Mpx a naopak zvýšil velikost pixelů na 1,4 µm. Proti mnohým očekáváním pak použitý snímač nepochází z dílny samotného Samsungu, ale jedná se o Sony IMX260. Fotoaparát se také nově naučil ostřit pomocí 100 % pixelů, díky čemuž ostří opravdu velmi rychle a přesně. Díky použití objektivu o světelnosti f/1.7 ve spojení s optickou stabilizací tak není problém pořídit kvalitní snímky i za špatného světla. Daná sestava předvádí skutečně výborné výsledky a fotoaparát telefonu patří za všech okolností k tomu nejlepšímu, co v současných telefonech naleznete.

Samsung Galaxy S7 displej 2

Video je možné pořizovat maximálně ve 4K rozlišení, zde však standardně počítejte „pouze“ se 30 snímky za vteřinu. Ve FullHD je již možné pořizovat video se snímkovací frekvencí 60 FPS. Natáčení slowmotion videa probíhá v 720p rozlišení při snímkovací frekvenci 240 FPS. Telefon dokáže také pořizovat HDR video a sledovat při natáčení vybraný objekt, tyto funkce jsou však dostupné pouze při kvalitě videozáznamu FullHD s 30 FPS a nižší. Ani u pořizovaného videozáznamu si nemáme příliš na co stěžovat. Video je na poměry mobilních telefonů dostatečně ostré a plynulé, občas jsme se jen setkali s pomalejším přeostřováním, jednalo se však o spíše ojedinělý jev.

Fotoaplikace doznala jen drobných změn a zachovává si tak poměrně přehledné rozhraní, ve kterém není velký problém se zorientovat. Nalezneme zde vše potřebné a to včetně celé řady fotorežimů, mezi kterými nechybí například manuální režim. Další režimy lze navíc získat z obchodu Galaxy Apps. Velmi se nám líbí také možnost fotit do RAW nebo zapnout automatické HDR.

Ukázkové fotografie

Dobré světelné podmínky

Protisvětlo

Interiér

Interiér – špatné světelné podmínky

Noční fotografie

Ukázkové video

Fotografie i video v plném rozlišení ke stažení

Závěr

Samsung Galaxy S7 je bezesporu špičkový přístroj, jak je však bohužel tak trochu zvykem, Samsung si za svůj špičkově vybavený model nechá patřičně zaplatit. Vy si jej tak můžete na našem trhu zakoupit za doporučenou maloobchodní cenu 19 799 Kč s DPH, což rozhodně není málo.

Graf ceny produktu Galaxy S7 G930F 32GB poskytuje server Heureka.cz

Mezi přednosti této novinky od Samsungu bezesporu patří špičková výbava v čele s velmi výkonným hardwarem, nádherným displejem a vynikajícím fotoaparátem. Plusové body si však Samsung Galaxy S7 odnáší také za splnění odolnostního standardu IP68 a příkladné zpracování spolu s použitím kvalitních materiálů. Design telefonu je celkově velmi povedený a díky zakulacení se telefon v ruce drží velmi pohodlně. Pokud odhlédneme od zmíněných restartů, jejichž příčina nám zůstala neznámá, musíme Samsungu vyseknout poklonu také za dobře optimalizované a velmi rychlé prostředí systému spolu s celou řadou zajímavých funkcí, které TouchWiz nabízí.

Jako negativum pak musíme paradoxně zmínit jedno z lákadel telefonu a sice Always On Display, který pro nás představoval značné zklamání. Nejen že má značný dopad na výdrž baterie, ale jeho přínos je přinejmenším diskutabilní, a to především kvůli ignoraci oznámení aplikací třetích stran. Část uživatelů pak dozajista zamrzí, že výrobce zapomněl telefon vybavit infračerveným portem pro ovládání elektroniky a také se rozhodl nepoužít nový konektor USB-C, ale zůstal u staršího microUSB.

Finální verdikt: Samsung Galaxy S7 lze v krátkosti shrnout jako dotaženou verzi loňského modelu a velmi povedenou evoluci. Škoda jen, že vedle napravování nedostatků “esŠestky” se novinka dopustila i několika vlastních chyb. I tak ale před námi leží nejspíše nejlepší telefon tohoto roku a vůbec celého trhu.

Klady

+ Výkon
+ Vynikající fotoaparát
+ Design a kvalita zpracování
+ Skvělý displej

+ IP68
+ Kompaktní rozměry
+ Rychlý systém plný doplňkových funkcí
+ Velmi dobrý zvukový výstup

Zápory

– Nedotažený Always On Display
– Čtečka otisků náchylná na zašpinění

– Cena
– Podprůměrný hlasitý reproduktor
– Chybí FM rádio a infraport
– Lapač otisků prstů

Za zapůjčení telefonu Samsung Galaxy S7 děkujeme společnosti Samsung.

 

Komentáře

rokyshit

z aplikace
18.3.2016 15:20

Neni ani stereo.Ale chápu je nejlepší na světě.Je to přeci sponzor😉😀😀😀😀

rokyshit

z aplikace
18.3.2016 15:25

A je jasné že většina uživatelů podle zahraniční nestrané recenze si reproduktorek překreje prstem.Naštěstí pár výrobců pochopilo že stereo reproduktorky je lepsí umístit nad a pod display.

JorEL

18.3.2016 16:18

je to krasavec. chvíli počkám a zajdu si pro něj taky. S6 se mi nikterak nelíbila, ale tento kousek jsem od prvního spatření věděl, že bude můj. Prodeje jsou velké a vůbec se tomu nedivím. Nevěřil jsem, že to v dohledné době řeknu, ale Samsungu tohle se opravdu povedlo.

Tomogo

Tomogo 8

18.3.2016 16:25

– Chybí USB Type-C
– Chybí USB 3.1
– Chybí dokovací stanice jako pro starší modely Samsung s HDMI/USB/Audio
– Pro Evropu Exynos místo Snapdragonu a stím spojeny chybějící další funkce
– různé fotočipy
– Zbytečné 2k rozlišení, které najde uplatnění jen ve VR brýlích, a má negativní dopad na výkon i spotřebu.

Jestli jsem ještě něco zapomněl, doplňte mě. ;-)

PS: Byl jsem se na něj podívat a musím říct, že ani pocitově na mě nepůsobil nějak skvěle, jen další nudná placka a ze zadu ten fotoaparát vypadá opravdu divně. Ale to je jen můj názor.

Uni

uni -228

18.3.2016 16:35

JorEL: Polož vedle sebe S6 a S7 a nenajdeš na tom skoro rozdíl. Co to tu na nás zkoušíš?:)
Tomogo: Uživatelsky dostupný aku, ten Samsung také uměl, dokonce i spolu s IPx. “Evoluce”. Mezi omezení “co si nezasloužíme” je i nedostupnost DualSIM varianty a nedostupnost vyšších paměťových kapacit. Samsung si námi vytírá p….

DeX

18.3.2016 16:48

Tomogo:

Tak name tyto veci, ktere si myslim, ze vyuzije 10% lidi. To neomlouvam. klidne by USB-C mohla S7 mit, ale byla by mnohem drazsi, jelikoz by se zvuli ni musela zmenit konstrukce GEAR VR.

Jake funkce chybi v Exynosu?? Rychle nabijeni verze 3.0??

Me se spis vic libi ten premiovy servis + rok pojisteni zdarma na 1 rok po registraci S7 nebo S7 Edge.

Mobil me prijde v pohode

PS: 7 dni po vydani mobilu, redakce SVETANDROIDA vydala recenzi jako posledni i kdyz se chlubi rubrikou SAMSUNG GALAXY. ZRUSTE JI NEFUNGUJE JAK MA

Mach4

Petr MišákAdministrátor 28

18.3.2016 17:05

Ty negativní reakce mě celkem překvapuji. Jakožto zastánce Nexusů, tak je právě S7 jeden z mála modelu o kterém uvažuji. Hlavní výhody pro mě jsou:
– vodotěstnost
– oproti minulosti odlehčenější systémová nástavba
– hodně kvalitní foťák
– rozměry tak akorát a design rozhodně neurazí, spíše naopak
– baterka která větší zátěž při používání, byť zde je pořád co zlepšovat
– konečně jedna z rozumnějších cen za vlajkový model

Krusty

Krusty 9

z aplikace
18.3.2016 17:26

Koupil jsem si oneplus X, dneska dorazil a rozhodně je to hezčí telefon než kde jaký sámšpunt. A výkon? K čemu nejnovější snapdragony když i ty starší a číselně slabší jsou na další 2 roky dostačující.

Pffffffffff

Trent

trent 0

z aplikace
18.3.2016 17:27

Petr Mišák: konečně jedna z rozumnějších cen za vlajkový model? Vždyť S6 stála stejně a byla proto terčem kritiky. Nakonec i v této recenzi je zmíněno, že cena je poněkud vyšší. Jistě, pro každého je ta hranice jiná, ale chtělo by si to trochu sjednotit názory. A kdy uděláte něco s časy komentářů, ať na vás zase nereaguji dříve, než napíšete?
Po přečtení recenze jsem nabyl dojmu, že je to dobrý telefon. Co taky čekat u výkladní skříně Samsungu. Ale mám trochu pocit, ze takto dobří budou s výjimkou pár drobností i všichni ostatní. Označit ho za nejlepší přístroj roku, když jste ještě žádný jiný neotestovali(xiaomi neberu jako konkurenci), je trochu odvážné.
Trochu se mi zdá, že jsou ty telefony rok co rok stejné. Mají vyšší výkon(který nemají ale kde uplatnit) a sem tam nějakou tu vychytávku… o kterou ale v následující generaci přijdou. Zde je to například vidět na návratu odolnosti proti vodě a prachu a odchodu infra(který ale i já považuji za zbytečnost). Ale za by někdo udělal něco, kvůli bych si sedl na zadek, to ne. První xperia Z, první htc one, telefony řady Note, tolik kritizované LG G flex (2),to byly telefony, který dokázali zaujmout. Tohle je jen další v řadě.

Uni

uni -228

18.3.2016 17:30

Petr Mišák:
-ok
-SW, ovlivnitelné na straně uživatele
-jako vždy v této třídě
-dle potřeb uživatele, něco je velké, něco je malé
-klasika, v zásadě to podléhá stejným vlivům jako cokoli jiného, žádný posun, není čím
-cena prakticky shodná s loňskem
Tedy jsi v zásadě vyzdvihl jen tu voděodolnost:) Obdivovat SW se dá u Samsungu asi jen ze dvou důvodů, podpora SPenu (není zde tématem) a SideSync (nezmínil si). Vše ostatní je na straně Nexusu nebo výbavy co si nahraje uživatel.

Was3k

Vašek Švecexternista 8

18.3.2016 17:53

rokyshit: asi úplně nechápu váš komentář, hlasitý reproduktor v recenzi mezi mínusy řadím a zrovna tak v ní zmiňuji, že si jej bude uživatel při držení telefonu naležato zakrývat ;-)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 28

18.3.2016 18:03

trent: komentování v minulosti je sice zajímavou vychytávkou, ale vzhledem k tomu že se nám nová Aplikace trochu pozdržela, zkusíme to mezitím fixnout. Cena je individuální otázkou, ale pokud se nepletu tak předchozí vlakové modely začínali s cenouvkou o něco výše. ale je dost možné, že jsme si proste na tyto ceny už jen zvykl :)
Vzhledem k tomu s jakým tempem se mobily vyvíjejí, je docela těžké být každý rok revoluční a přinášet něco zásadního. S7 je pro mě dobře vyladěný stroj, který sice nijak extra nevyčnívá z řady, ale pro mě aktuálně nejpovedenější vlajková loď.

uni: můj názor je subjektivní, rozhodně to nemá být závdavek k horlivé diskuzi, nebo oponentuře.

Má podle vás S7 i nějaká pozitiva?
Jaký letošní model zaujal vás, nebo na jaký se těšíte a proč?

pidibull

z aplikace
18.3.2016 18:50

Svět Samsunga 😄

JorEL

18.3.2016 18:53

uni: na to jsem moc velký detailista, neboj těch rozdílů je hned několik. pokud si ho měl v ruce při porovnání s S6 je to nebe a dudy. Nezdá se, ale je to tak.

Krusty: OnePlus X mám od začátku prodeje a je to hned po iphonu4 nejhezčí telefon jaký jsem kdy měl a že beru jen vlajkové modely. Jako čekal jsem, že bude pěkný, ale když jsem ho vzal do ruky….. na to možná S7 nemá, unibody konstrukce, tenkost, oxygen os…. Ale i S7 je hezká a jako přičichnutí k současnému hw si ji stejně do party pořídím :D

Uni

uni -228

18.3.2016 18:54

Petr Mišák: No to je právě ta potíž, s tím vývojem, někdo se snaží (Apple), někdo se tom plácá (Samsung), někdo to neumí prodat (LG). Jak jsem poznamenal u Huawei Mate 8 nebo co to teď bylo (6″). Po roce a půl posun vlastností=nula. Za stejné peníze, stejný telefon.

S7 má samozřejmě dva posuny, pam. karta a IPx. Jenže, oboje jen po dvou letech slaví návrat, nic víc! I to USB oproti S5 zpomalili, neskutečné. Sebrali možnost výměny aku. Odolný plast nahradili sklem. Hm…

lggl

z aplikace
18.3.2016 19:11

Pánové buďte v klidu. Dej to tomu telefonu několik měsíců a pak uvidíte tu nejlepší recenzi kterou výtvoří sami uživatele. Dočtete se o různých problémech na fórech atd. Ona pravda vždy vyjde najevo. Pár rad už se dá vyčíst zde: http://www.trustedreviews.com/opinions/samsung-galaxy-s7-problems

Patrik N

z aplikace
18.3.2016 19:22

Nečekal jsem, že to někdy řeknu (natož napíšu), ale opravdu se těším s čím přijde letos Apple, jestli opravdu bude displej po celé čelní straně nebo něco nového….. Možná se pokusí překvapit ještě Google s novým Nexusem, ale jinak Android telefony poslední dva roky pouze stagnují a nepřináší nic nového (kromě LG, která se o to alespoň pokusila, uvidíme jak dopadne), doufám, že přijde nějaký zlom, nějaká nová technologie, prostě něco nového a né jen 150k + bodů v Antutu……..

dunco

z aplikace
18.3.2016 20:04

Strašně se mi líbí jak redaktor dovede okecat všechny nedostatky tohoto telefonu v jeho prospěch, hold Samsungmanie by se zde mohl učit 😁.

dunco

z aplikace
18.3.2016 20:06

Už si konečně spravte ten čas u zadávání příspěvků 😨.

DeX

18.3.2016 21:20

Na to jak jste ten mobil dlouho jako, ze pry testovali, tak v recenzi nevidim nic navic, nez co uz konkurence nenaspala pred skoro tydnem

bufalobil

z aplikace
18.3.2016 21:33

Samsunghejtři si kvalitně pohonili 🐽

walliňák

18.3.2016 23:27

Autorovi děkuji za recenzi, pěkná. Ale prosím vás, opravdu je nutné zvýrazňovat text tučně? Vždyť to vypadá jak poznámky nějakýho páťáka z hodiny dějepisu. Existují i jiné způsoby jak vypíchnout v textu důležité informace, nebo zaujmout obsahem.

optimas

z aplikace
19.3.2016 5:39

bufalo že to říkáš zrovna ty který si ho honí všude kde není samsung. Ty budeš taky slušnej blb

matys

z aplikace
19.3.2016 6:47

Uz to je fakt trapne vsechny diskuze ohledne LG a samsungu a vsude v diskuzi se toci par osob ktery furt jen prudi a prudi, hosi tak co takhle vyrobit vlastni mobil prachy si nazbirejte na kickstartru a vytrete nam stim vasim strojem pr.. pokud si myslite ze to vy umite nejlip. Samsung LG sony vsichni jsou to mega hraci na trhu

lggl

z aplikace
19.3.2016 7:43

Matys. Když tě to nebaví číst tak to nečti! Tobě připadá normální když dáš za telefon 20k který vypadá jak ocumlané Lenovo. Baterka polepena 5 vrstvami izolepy, nemá ani stereo reproduktory . Po vytažení z vody i 4 hodiny nenabíjíš a další. To jsou důvody proč se ozýváme

matys

z aplikace
19.3.2016 8:49

lggl: a to ze budes komentovat na SA v kazdem clanku kazdy den to iste dookola myslis ze neceho dosahnes? Ja jsem si koupil s6 edge plus kdyz stal jedte 26000 a nemam potrebu se stezovat ano neni dokonaly to priznavam za prachy co jsem za nej dal to mohlo bejt jeste lepsi ale i tak je to top a hlavne byla to mohe volba vedel jsem co si kupuju. nikto vas to nenuti kupovat. to same v autobazaru kdyz je clovek blby a za neco vyhodi kopu prachu a pak zisti ze ma doma kopu srotu koho je to vina? no predse kupujiciho. nikto vas to nenuti kupovat a kdyz uz vzdy mate moznost zbozi vratit. A cist to budu protoze kdyz zacnu cist komentar tak dopredu predse nevim o cem to bude az kdyz si to prectu ne ty chytroline

lggl

z aplikace
19.3.2016 9:30

Matys napsal jsi to úplně přesně a za to ti moc děkuji. Ano máš pravdu že SG S6 za 26000kc není moc dobrý . To neznamená že SG S7 bude lepší! Jen tě vyvedu z omylu ten Samsung co si kupuješ není opravdu nejlepší to co si můžeš koupit. Sám sis napsal hodnocení které přirovnáváš ke koupi ojetého auta v bazaru. Napsal jsi KDYŽ JE ČLOVĚK BLBÝ A ZA NĚCO VYHODÍ KOPU PRACHU A PAK ZJISTÍ ŽE MÁ DOMA KOPU ŠROTU KOHO JE TO VINA? tak proč ten Samsung kupuješ? Za menší peníz se dá koupit telefon který pracuje dobře bez problémů. Každý máme strop jinde mě nedělá problém dát za kolo 80tis. Za mx motorku 160tis. Mám ty sporty rád a chci ho dělat bez problémů, ale vím že kolo za 160 tis mi udělá stejnou službu. Nejezdím světové poháry. Nemá to cenu vím že by jsi za Samsung dýchal, tak že diskuze je bez předmětná.

TeltroN

TeltroN 0

z aplikace
19.3.2016 9:48

IggI nejsi ty druhá schizofrenní osobnost dunca? Stejně vypatlane kecy.
všichni jsou tady ovce co? ios ovce, Samsung ovce a všichni ostatní jsou china bombarders.
Nic není dokonalé tak ani S7 určitě nebude. To však není důvod porad druhým tlačit vypotky chore hlavy.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 28

19.3.2016 9:54

V tomhle určitě souhlas s matys, napsal to moc pěkně

lggl

z aplikace
19.3.2016 10:41

Teltron jen domě . Mám odlišný názor a mám pravdu to tě štve. já vím o čem mluvím SG S6 jsem měl čest užívat. Ale dobře . Seru na vás kupujte co chcete je to stejně jen vaše volba. Už se k posvátné ikonicke řadě Galaxy nebudu vyjadřovat protože. Jak pravil klasik je to marné, je to marné, je to marné!

Faktuzorigamaxik

19.3.2016 12:02

Musím po pár týdnech i za ostatní spolupracovníky konstatovat, že je to špičkový telefon. Někteří se nechtěli vzdát Galaxy S3 nebo S4 a říkali, že jim vše funguje jak má. Teď si jej ale nemohou vynachválit :) Hlavně ta ochrana proti vodě, výdrž baterie, optimalizace, skvělý TW … prostě telefon který stojí peníze, ale další 3 roky se o nic nestaráte. Pokud tedy nejste vyloženě fanda do telefonů a nebudete za 9 měsíců pokukovat po S8 :)

dunco

z aplikace
19.3.2016 14:55

TeltroN :zklidni hormony.

dunco

z aplikace
19.3.2016 14:57

Faktjsemkokot :Ty jsi dobrá pohádková babička 😂.

Tomogo

Tomogo 8

19.3.2016 23:21

matys: Neumím postavit telefon, ale vím, jak by takový telefon mohl vypadat a vím, že by ho výrobce dokázal postavit. Jenže problém je v tom, že výrobce nechce udělat dokonalý telefon. Kdyby to udělal, tak by mnoho lídí nový nekoupilo, jen proto, že je o něco lepší. Tak například Samsung.
1. S3 – Velice povedený telefon, který dodnes někteří používají.
2. S4 – Ještě lepší, navíc Full HD, MHL2 , infra.
3. S5 – Navíc voděodolnost, USB 3.0 s MicroUSB 3.0, čtečka otisků prstů.

A po S5 to začalo:
4. S6 – Nemá voděodolnost, nemá USB 3.0, nemá SD, nemá vyměnitelnou baterii.
5. S7 – Nemá infra, má SD, má voděodolnost.

Tak mi vysvětli, proč by Samasung nemohl udělat telefon se všemi vlastnostmi, USB 3.1, Taype-C, voděodolnost, SD, Infra, force touch, s-pen a dalšími vlastnostmi? Prostě vše, co by si uživatel mohl představit? To Samsung neumí? Podle mě to umí, jen to nechce a o tom to naše sténání asi je. A když už přijde zajimávý telefon, jako je Xiaomi MI5, tak to zase nemá nějaká LTE a zase je to jen nedotažené do konce. Tak mi vysvětli, proč dávat 12-30 tisíc (od Xiaomi po Edge 128GB) za něco, co krom výkonu, zase nepřináší kompletní výbavu?

To si raději nechám S4/S5 a na takové polonovinky se z vysoka vykašlu. Ale to neznamená že by mě to nechávalo klidným. Já bych chtěl nový super telefon, ale ukaž mi jediný důvod, proč by někdo měl měnit S5 za S6/S7? Na focení má každý rozumný člověk kvalitní fotoaparát a všechny hry si s S5 zahraju levou zadní stejně, takže ten super výkon taky až tolik netřeba. Prostě jsme frustrovaní, chcem si koupit nový telefon, ale na trhu není adekvátní náhrada. :-(

DeX

20.3.2016 0:10

Mam S4 mini a tak pro me je S7 vyborna volba. A at si tvrdi kdo chce co chce. A co je dokonale?? Intel uz snad 5 let nedela nic jineho nez ze kazdy rok vyda novy procesor, ktery je jen o 2-3% procenta vykonejsi nez ten minuly. Apple dela dokola taky to same uz X let. Jen meni design a zvysi vykon a ted zmenil fotak jak Samsung u S7. Kdyby kazdy rok mel kazdy vyrobce prijit s novyma vecma, tak nakonec za 5 let by zakaznik chtel, aby mobil umel letat a to neni mozne. Vse jde pozvolna a ti co maji ted 3 roky stare mobily prejdou na S7 a ti co maji S5 a S6 nemaji duvod. A k cemu fource touch n to abych si na tom vazil suroviny pri vareni?? Zadana aplikace na to neni, kdyby ano tak verim tomu, ze Samsung to do S7 da

matys

z aplikace
20.3.2016 8:52

Tomogo: navzdory tomu ze nejsem v cele firmy samsung ti tezko poskytnu 100% informace, pokusim se ti to vysvetlit ale z pohledu meho. Vysvetleni je uplne jednoduche a pochopi to i dite. Protoze BIZNIS. kdyby vyrobily super telefon ktery vydrzi pet let kazdy si to koupi a smitec muzou zavrit fabriku. Proto ten pokrok jede tak pimalu a jedno pridaj a jednou uberoz funkci. A vysvetleni k cenam. Reknu priklad ale ne kazdy je manazer a mnoho lidi pracuje v ruznych fabrikach a i takovi lidi chteji mit doprdele slusnou vyplatu. Ale pokud zamestnavas X desitek tisic lidi a prodavas telefony za 7000 s minimalnim ziskem tak co si myslis kolik zbyte na delniky??? Vasi frustraci chapu hosi taky shanim dokonalej telefon nekomu vadi ze si telefon kupuje jednou za x let mne nevadi kazdej rok vyhodit prachy za novej mobil a presne takovy kreteni jako ja ujazujou samsungu ze muze vyrabet sracky za tolik penez :) ale kluci brecite na spatne adrese. Nic proti Vam osobniho nemam ale pan misak asi ted nepujde do koreii dat preshubu vedeni samsungu. Tak mne tady jen jde jen o to aby sme si tady sami nedelaly zbytecnw duano a nehadaly se.

matys

z aplikace
20.3.2016 8:55

Zkousim novou klavesnici tak proto ten mimozemsky slovnik. Sorry

Uni

uni -228

20.3.2016 9:00

Telefon nemusí být super mega strojovna. Ale ten vývoj se pokroutil. Nepřibývají vlastnosti, jen patametry. Jak jsem psal několikrát, bída. Obdivovani S7 nechápu. Má to jen to minimalni, co mohli predstsvit. Prakticky je to S6s, dohánění S5ky.

matys

z aplikace
20.3.2016 9:39

kldyz uz je rec o samsungu jsou jeste mobily se zahnutym displejem na boku blackberry priv a jeste neco?

Uni

uni -228

20.3.2016 10:31

O zahnutém displeji místní novináři často píší, protože si ho pletou se zaoblenou hranou krycího sklad. Jinak je to jen tak, jak píšeš. Teprve nedávno tyhle displeje Samsung uvolnil pro prodej, takže to zutím nikdo (vyjma BB) nemá. To se teprve bude ukazovat, teoreticky.

Tomogo

Tomogo 8

20.3.2016 10:50

uni/matys: Prostě je to jen o tom, že peníze jsou vždy až na prvním místě… Nic víc v tom není.

Uni

uni -228

20.3.2016 11:28

Tomogo: Pak je otázka, proč je po nás výrobce nechce:) U Lenova čekám rok a půl na nástupce, zatím nic. Před tím u HTC, držel jsem Desire Z jak to šlo a furt nic. S4 se mi u Samsungu také velmi obtížně nahrazovala, chtěl jsem větší úhlopříčku a přesto, že zrovna Samsung tohle nastartoval modelem Note mi neměl co nabídnout.

Tomogo

Tomogo 8

20.3.2016 11:51

Uni: No, asi si výrobce spočítá, že když vymění USB a bude muset upravit VR (a tak podobně), tak ho to přijde na víc i přez to, že si to koupí o pár nadšenců víc. Bohužel jsme minorita a to co chceme, nikoho nezajímá. U nás v IT jsem já s S4 LTE+ a nemám náhradu (i když bych rád čtečku otisků prstů a aby se telefon nepřehříval, snad S5 by se mi líbila, ale ta je už zase větší), kolega má Note 3 a taky nechce měnit (Note 3 je podle mě poslední co dává smysl). Kamarád z T-mobilu, taky IT, má S5 a být na jeho místě tak taky neměním. A těch pár ajťáku, co vědí jak z telefonu vymáčknout maximum Samsung nevytrhne. Spíše se orientují na masy, co jim zaplatí další vývoj Lama směrem vpřed.

bastien

22.3.2016 14:48

Jsem asi jeden z mála, kdo již S7 vrátil. Ale pro mne jsou dvě a dost podstatné. Mobil je velmi kluzký. Kromě kluzkých zad klouže významně i boční rámeček.Telefon nedrží proto v ruce a neustále při volání sjíždí z dlaně. Trochu je problém mobil vzít i do ruky ze stolu, když boční rámeček klouže a je hodně tenký. Neustále je třeba myslet na to, aby telefon nevypadl z ruky. Druhým problém je hodně tvrdý stisk tlačítka domů. Při ovládání jednou rukou to je trochu problém, protože stisk zahýbe celým mobilem a při jeho kluzkém těle má tendenci opět vypadnou z ruky. Dalším, ale ne už tak podstatným je horší možnost nalepit folii na dispej. Ten je u krajů mírně ohnutý a folie (u mně Spigen Crystal) u krajů o desetinu mm již nedoléhala, resp. přejetím prstu o dispej docházelo k lehkému zadrhnutí. Samozřejmě folie nezakryje ani celý dispej, protože ten je zakřivený. Možná origo folie bude mírně zakřivená – pak ano, ale běžná rovná folie musí být o dost menší než displej.
Komu nevadí mnou popsané nedokonalosti, pak s S7 bude spokojený, pakliže mu vyhovuje velikost a váha. Každopádně mohu potvrdit, že těch výhod a kladných dojmů mám hodně a nevýhod je minimum.

Ufonprvni

ufonprvni 0

31.3.2016 8:41

Zdravim vsechny mam SGS7edge, nevim jestli to patri primo sem ale zajima me co udelat v aplikaci youtube aby prehravala video nahrane timhle telefonem ve FULHD 60snimku……v PC nabizi kvalitu 1080p60 a i u konkurence konkretne P8 v aplikaci youtube……u me pouze 720p

bckp

3.4.2016 0:31

S7 jsem měl, není to špatný kousek, po HW stránce mu je máloco vytknout, ale po SW stránce to Samsung nedodělal jak by měl… A tak jsem se jej rád zbavil, a vrátil se k SONY. TW je podle mého názoru zbytečný balast, který mrší co může, Samsung odebral věci které na A6 fungují a přidal svoje, které jenom duplikují co už je, navíc množství bloatwaru je enormní a některý se ani nedá zakázat, o odinstalování už ani nemá smysl mluvit.

Proč třeba režim nerušit Samsung ořezal na jeden jediný záznam, a ne tak jak to má A6 že si můžete udělat pravidel kolik chcete? Proč mi rve Samsung prohlížeč, když je v telefonu napevno chrome? Proč musí mít aplikace na SMS tlačítko odeslat, když stačí ikona a nebude to žrát tak moc místa? Proč se některé animace sekají? Proč má Evropa podřadný Exynos místo výkonného snapdragonu?

Ale jo, foťák mají cool, a fotky to dělá lepší než SONY, které má o řád lepší fotočip (čas aby se někdo zamyslel nad tou SW optimalizací v SONY).

Takže za mě, díky, ale ne :) Dejte mi na ten telefon NEXUS like Android, Snapdragon, a možná bych o něm uvažoval :) ale takle, díky ale ne :)

RSS (komentáře k článku)