Vulkan příjde i na Android. Hry budou graficky ještě lepší

Android hry vulkan

V mobilním hraní se bezesporu skrývá obrovský potenciál a není se tak čemu divit, že se vývojářská studia předhání s tituly, které by mnohdy neudělaly ostudu ani jako titul pro PC. Dvojnásob to pak platí u grafiky současných mobilních her, která je už nyní na velmi vysoké úrovni. V budoucnu by razantní vylepšení grafiky i optimalizace u her pro operační systém Android měl zajistit grafický standard Vulkan.

Vulkan_API

Pokud vám pojem Vulkan nic neříká, vězte, že se jedná o protějšek známého DirectX od Microsoftu, které v současnosti neohroženě vládne hernímu průmyslu jak na PC, tak na konzolích. Na standard Vulkan však do budoucna vsází například herní gigant Valve, který jej využívá prostřednictvím svého, na hry zaměřeného operačním systému, SteamOS.

PowerVR Rogue GPUs running Gnome Horde demo (Vulkan prototype)

PowerVR Rogue GPUs running Gnome Horde demo (Vulkan prototype)

Google se tento grafický standard rozhodl integrovat do některé z příštích verzí Androidu. To má na starost část týmu LunarG, který jej integruje i pro Steam. Oproti současnému řešení má Vulkan zprostředkovat vývojářům přímý přístup ke grafickému procesoru na Androidu běžícího zařízení. To vývojářům umožní lépe využít potenciál těchto grafických čipů a lépe pro jednotlivé čipy optimalizovat nastavení. Ve výsledku by tedy integrace nového grafického standardu do operačního systému Android měla přinést značné navýšení výkonu daného hardwaru, a to dokonce při nižší spotřebě.

Vítáte příchod standardu Vulkan na Android?

 

Zdroj: PhoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)