TOPlist

Samsung Galaxy Note 9 recenze: Lepší S Pen, větší baterie a výhodnější cena

samsung galaxy note9 recenze

Samsung Galaxy Note 9 je jeden z nejočekávanějších telefonů podzimu 2018. Řada Note vždy nabízí ty nejlepší technologie a inovace, které Samsung za daný rok dokázal vytvořit. Nejinak je tomu i u Galaxy Note 9, který si ponechal všechny super funkce od předchůdce Samsung Galaxy Note 8, jako je skvělý Infinity displej, zbavil se největších chyb a přidal několik zajímavých novinek v čele s S Pen, velkou výdrží na jedno nabití a větší pamětí. Mobil už nějakou dobu testujeme a dnes pro vás máme recenzi. Pojďme se blíže podívat na to, jak Samsung Galaxy Note9 obstál v testu.

Obsah recenze Samsung Galaxy Note 9

Balení Galaxy Note9 je již tradičně nadstandardní

V balení telefonu jsme se nedočkali žádného velkého překvapení. Samsung balení u svých vlajkových modelů nějak extra nemění. V samotné krabičce se nachází telefon, manuály, USB kabel, nabíječka, sponka na vytažení šuplíku s kartami. Nechybí ani kvalitní sluchátka a také dvě USB-C redukce, jedna na microUSB, druhá na běžné USB-A. Poslední věcí je pak speciální nástroj na vytažení S Pen hrotů a několik náhradních hrotů pro stylus. K úplné dokonalosti by se hodil i nějaký jednoduchý obal, který již hodně výrobců v balení dodává. I tak se ale nedá stěžovat na obsah balení Samsung Galaxy Note 9.

Samsung Galaxy Note 9 obsah baleni

Design Galaxy Note 9 je téměř beze změn, zpracování je špičkové

U designu Galaxy Note 9 zažíváme menší Déjà Vu. Podobně jako na jaře u Samsung Galaxy S9+, i zde u novinky najdeme po designové stránce minimum změn. Největších designových změn si tak můžeme všimnout na zadní straně, kde se přemístila čtečka otisků prstů na ideálnější místo. Jinak si žádných dalších změn nevšimnete.

Hlavním designovým prvkem je displej Infinity, který je největší, jaký se kdy v řadě Note objevil. Má minimální rámečky a po bočních stranách díky zaoblení dokonce nulové rámečky. Nechybí ani tvrzené sklo Gorilla Glass 5. Rozměry telefonu jsou 161.9 x 76.4 x 8.8 mm a váží 201 gramů. Rozhodně tak nejde o žádného drobečka. V ruce se ale drží dobře, a to i díky zaobleným hranám. Na ovládání jednou rukou se dá zapomenout, naštěstí se podporuje speciální režim, který vám obrazovku zmenší v případě potřeby.

samsung galaxy note 8 design

Skleněná záda telefonu jsou hodně kluzká, musíte si tak dávat pozor, aby vám telefon nevyklouzl z rukou nebo nespadl například na zem z lavičky. Není to zrovna těžké v tomto případě. Druhé mínus skleněných zad je to, že jsou lapačem otisků prstů a velmi rychle se zapatlají. Na zádech telefonu si všimnete duálního fotoaparátu, blesku a senzoru srdečního tepu. Nezapomnělo se ani na logo společnosti Samsung.

Levá strana telefonu nabízí kolébku hlasitosti a stejně tak i tlačítko pro vyvolání Bixby asistenta. Pravá strana pak má pouze jedno tlačítko, a to pro zapnutí/vypnutí displeje či telefonu. Na horní straně se nachází jeden mikrofon, a hlavně šuplík na SIM kartu a microSD kartu, případně dvě SIM karty. Spodní část telefonu je pak mnohem bohatší. Nachází se zde 3,5mm audio konektor, USB-C, další mikrofon, hlasitý reproduktor a také se zde nachází stylus S Pen. Nezapomnělo se ani na odolnost vůči vodě a prachu. Samsung Galaxy Note 9 splňuje certifikaci IP68, včetně stylusu S Pen.

Samsung Galaxy Note 9 – první pohled

Samsung Galaxy Note 9 - první pohled

Co dodat na závěr? Můžeme jen to, že zpracování je špičkové, nikde nic nevrže a neprohýbá. Vzhledem k tomu, že jde o jeden z nejdražších telefonů na trhu, jsme ale neočekávali nic jiného. V kvalitě zpracování si Samsung nemůže dovolit chyby, obzvlášť s tím, jak se levné čínské telefony v posledních letech zlepšily ve zpracování konstrukce.

Samsung Galaxy Note 9 je dostupný ve čtyřech barevných variantách. U nás koupíte zatím dvě

Samsung se rozhodl na český trh přijít se dvěma barevnými kombinacemi. V České republice je Galaxy Note9 dostupný v černé Midnight Black a modré Ocean Blue se žlutým S Penem. Existuje však i v růžové a měděné barvě a při představování Note 9 v Praze, prozradilo české zastoupení Samsungu, že se i tyto barevné kombinace časem můžou objevit v Česku.

samsung galaxy note 9 barvy a barevne varianty

Zajímavé obaly a pouzdra pro Samsung Galaxy Note9

Přímo Samsung nabízí velké množství obalů pro Samsung Galaxy Note 9. Jejich cena se většinou pohybuje od částky 400 Kč do 1590 Kč. Oficiální kryty od Samsungu budou dostupné ve většině českých eshopů a obchodů s elektronikou. Pokud nechcete platit takové částky za oficiální obal, tak se můžete porozhlédnout v čínských eshopech, kde se již nabízí levná pouzdra. Doporučit můžete ty od společnosti Nillkin, které se dováží i na český trh. K dispozici jsou například i flipová pouzdra nebo třeba odolnější TPU kryty.

samsung galaxy note9 pouzdra kryty obaly

Jaké ochranné sklo koupit na Samsung Galaxy Note 9?

Pokud nemáte flipové pouzdro, tak si moc neochráníte přední stranu telefonu. Jedna z možností, jak si ochránit displej, jsou ochranné fólie a krycí skla. Tvrzená skla jsou v posledních letech obzvlášť oblíbenější než fólie. A to třeba kvůli tomu, že je jednodušeji nalepíte, a hlavně nabízí větší ochranu. A to proti škrábancům, ale i proti prasknutí, kdy většinou praskne sklíčko a samotný displej už je v pořádku. U Note 9 je však problém s tím, že telefon má zaoblený displej, takže klasické sklo nebo fólie moc dobře nedrží a dříve či později se začnou odlepovat. U zaoblených displejů můžeme doporučit Dome Glass od společnosti WhiteStone. Jsou sice dražší, ale máte jistotu, že vám na zaobleném displeji budou perfektně držet. Koupit je můžete například na německém Amazonu.

samsung galaxy note 9 ochranne sklo

Přemístěná čtečka otisků prstů je lepší, odemykání obličejem pořád pokulhává

I u Samsung Galaxy Note 9 se čtečka otisků přemístila, nyní ji najdeme na zadní straně, kde je přímo pod fotoaparátem. Díky tomu se na ni mnohem lépe dosáhne prstem, i když pokud máte menší ruku, tak stále budete mít problémy. Co nám v minulosti vadilo u čteček Samsung je to, že nepatřily svou rychlostí ani přesností mezi elitu jako je Huawei, Honor, OnePlus či Xiaomi. U Samsung telefonů se stávalo více, že prst nebyl rozpoznán atd. Dobrou zprávou je to, že jsme u Galaxy Note 9 neměli s přesností problém. Téměř vždy se odemknutí povedlo, rychlost už sice není tak skvělá, ale aspoň jde vidět nějaký posun.

samsung galaxy note 9 ctecka otisku prstu

Kde už ale nevidíme posun, je inteligentní skenování, které kombinuje skenování duhovky a obličeje. Bohužel v reálném použití se často stává, že nefunguje zcela podle představ. Za vinu to pravděpodobně dáváme tomu, že si telefon nedokáže moc dobře poradit s brýlemi. Při prvotním nastavení se vás nicméně telefon zeptá, jestli je nosíte, nebo ne a upravuje podle toho úvodní naskenování obličeje. I přesto se nám ale stávalo, že telefonem budete různě máchat před obličejem, jen aby se odemknul na třetí nebo čtvrtý pokus.

V tomhle ohledu se nám líbí mnohem více konkurence, která ve valné většině ani nepoužívá speciální senzory jako Galaxy Note 9, ale vystačí si pouze se selfie kamerou, a přitom je rozeznání mnohem rychlejší. Ano, samozřejmě musíme brát v potaz to, že odemykání pomocí skenování je u Samsungu bezpečnější, ale ve výsledku to je k ničemu, když vás to zdržuje a funkci přestanete používat. Nakonec jsme se tak stejně vrátili ke čtečce otisků prstů, podobně jako u Galaxy S9+.

Super AMOLED displej Note 9 je perfektní

Samsung už tradičně použil svůj Super AMOLED panel, který má až QuadHD+ (2960 x 1440 pixelů) rozlišení, v nastavení si však můžete nastavit FullHD+ nebo HD+ rozlišení. Přesně má poměr stran 18,5:9, Velikost displeje se zastavila na hodnotě 6,4 palce, výsledná jemnost displeje je 516 ppi. Displej je perfektní, nic lepšího momentálně v telefonech nenajdeme. Nabízí skvělé živé barvy, výborné pozorovací úhly, vynikající čitelnost na slunečním světle. Podporuje se HDR, 4K rozlišení apod. Zde nemáme co vytknout.

Samsung Galaxy Note 9 displej super amoled

V nastavení zobrazení se dá zapnout noční režim i čtecí režim. U kalibrace obrazovky se dají nastavit barvy a kontrast. Vzhledem k tomu , že se používá Super AMOLED panel, budete chtít využívat Always ON Display.

Výkon Galaxy Note 9 je špičkový

O výkon se stará v našem regionu Exynos 9810, v USA a Číně se pak prodává verze se Snapdragonem 845. Výkonu má tento Exynos na rozdávání. Bez problémů telefon přehraje i nahraje 4K video s 60 FPS. Výsledky z Benchmark testů můžete vidět v tabulkách níže.

Geekbench 4 benchmark Single Core Multi Core
Samsung Galaxy Note 9 3 534 bodů 8 986 bodů
Samsung Galaxy S9+ 3 761 bodů 9 148 bodů
OnePlus 6 2 395 bodů 8 986 bodů
Xiaomi Mi 8 1 973 bodů 8 059 bodů
Huawei P20 Pro 1 918 bodů 6 762 bodů
Apple iPhone X 4 257 bodů 10 365 bodů
AnTuTu benchmark Celkově CPU GPU UX MEM
Samsung Galaxy Note 9 239 634 82 378 96 050 53 297 7 899
Samsung Galaxy S9+ 243 969 87 209 94 129 54 063 8 568
Xiaomi Mi 8 232 181 70 496 104 481 48 060 9 144
OnePlus 6 285 552 91 476 125 859 58 072 10 145
Apple iPhone X 220 668 86 723 79 111 47 337 7 497
Huawei P20 Pro 207 555 71 159 77 039 45 585 13 772

U Samsung Galaxy Note 9 můžete mít až 1TB paměť

Velikost paměti RAM se u tohoto telefonu zastavila na hodnotě 6 GB nebo 8 GB. Vnitřní paměť má v základu 128 GB. S 8GB RAM obdržíte 512 GB úložiště. Do telefonu můžete strčit microSD karty. A to až 512 GB, ve výsledku tak můžete mít v kapse 1 TB dat. A to už je pořádná dávka a vystačí vám to, i když natáčíte dlouhá videa ve 4K rozlišení.

Parametry telefonu Samsung Galaxy Note 9

[aps_product_sz id=“490024″]

Podporuje Galaxy Note 9 Dual Sim?

Ano, novinka si poradí s Dual Sim ve všech možných verzích. Využívá nano SIM kartu a je úplně jedno, jestli ji dáte do prvního nebo druhého slotu. Z obou SIM karet můžete volat, posílat SMS a používat data. Jde ale o hybridní režim, pokud tak máte v telefonu microSD kartu, nemůžete využít druhý slot pro SIM kartu. V nastavení telefonu je správce sim karet, kde si můžete různě nastavit, jak mají jednotlivé sim karty fungovat. Můžete změnit název, ikonu, režim sítě, určit si preferovanou SIM pro hovory, SMS, data atd. Po stránce konektivity je na tom telefon také perfektně a během testování jsme neměli žádný problém. Podporuje se NFC, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz), Bluetooth 5.0 atd.

dual sim samsung galaxy note 9

Vylepšený stylus S Pen můžete používat i na dálku

Hodně důležitou věcí je u řady Note také stylus S Pen, který prošel několika vylepšeními. Už neslouží jen ke psaní a kreslení. Nově má v sobě Bluetooth Low Energy (BLE). Používá se například ke vzdálenému ovládání fotoaparátu, ovládání videa a různých aplikací. Vývojáři aplikací budou moct rovněž přidávat a přiřazovat funkce ke stylusu. V současné době vzdálené pero S Pen se dá využít u fotoaparátu, galerie, u médií, v prohlížeči Chrome (v Samsung prohlížeči zatím nefunguje) a v Powerpointu. U každé takto podporované aplikace si můžete nastavit dvě akce. První je pro jedno stisknutí, druhá pak pro dvě. U Chrome si tak například můžete nastavit posun vpřed/zpět, nebo posunutí stránky dolů/nahoru.

Samsung Galaxy Note 9 stylus S Pen

Pak existuje jedna hlavní akce, a to přidržení tlačítka pera. V podstatě funguje stejně jako programovatelné tlačítko na telefonu. Můžete si navolit zapnutí libovolné aplikace, zapnutí nějaké funkce S Pen. Ve výchozím stavu se podržením zapíná fotoaparát. Škoda, že podobné nastavení nenabízí Samsung i pro Bixby tlačítko. S Pen se dá také používat k odemykání telefonu, opět se využívá tlačítko.

V nastavení také vidíte, kolik procent vám zbývá k používání S Pen. Nemá v sobě baterii, ale pouze kondenzátor a nabíjí se tak, že stylus zastrčíte zpátky do telefonu. Čekat nemusíte dlouho, za 40 sekund se stylus nabije na 30 minut používání. Pokud náhodou stylus používáte delší dobu a nemůžete jej nabít, tak po vybití přijdete pouze o funkce vzdáleného ovládání, pořád můžete stylus používat pro ovládání telefonu.

Citlivost stylusu je velmi dobrá, dokáže rozeznat jako moc tlačíte na displej. To se hodí například na kreslení. Ze starších Note telefonů si můžete pamatovat kruhovou nabídku pro funkce S Pen. V základu se dá rychle vytvořit poznámka, můžete využít inteligentní výběr, což je takové magnetické laso. Psaní po displeji je vylepšená funkce screenshotu. Okamžité zprávy jsou animované zprávy s různými efekty. Další zajímavou funkcí je překladač. Využívá se Google překladač, takže je překlad hodně přesný, stačí jen stylus držet nad daným slovem a telefon vám rychle nabídne překlad.

Celkově se nám novinky u Note 9 hodně líbí, záležet také bude na podpoře třetích stran. Otázkou zůstává, kolik vývojářů se bude pouštět do integrace S Pen, přeci jen se nachází pouze na jednom telefonu. I v základu nás to ale potěšilo, například při focení to dává úplně nový rozměr, kdy v podstatě nemusíte mít selfie tyč a ani se ptát kolemjdoucích, jestli vás nevyfotí. Položíte telefon, odběhne si zapózovat a samotné vyfocení pak uděláte pomocí S Pen. Někteří můžou namítnout, že podobně funkce nabízí chytré hodinky, jenže ty se tak lehce neschovají v ruce a na fotografii může být vidět, jak manipulujete s hodinkami.

K Samsung DeX už není potřeba dokovací stanice

Další výraznou změnou prošel Samsung DeX, který je nyní integrován přímo do telefonu. Už tak nebude potřeba speciální dokovací stanice. Stačí pouze kabel USB-C na HDMI. Galaxy Note 9 dokonce může sloužit jako druhá obrazovka, touchpad, případně k ovládání poslouží i stylus S Pen. Velmi dobře to můžete vidět v závěru našeho prvního pohledu, kde se Samsung DeX věnujeme.

samsung dex usb-c hdmi

Používání DeX bez dokovací stanice má však i svá negativa. Pro propojení použijete jediný USB-C konektor, který telefon má. Pokud tak chcete připojit myš či klávesnici, musíte využít bluetooth verze, na nějaké připojení USB disku také můžete zapomenout. Existují redukce, které z USB-C vytvoří kromě hdmi, také USB vstupy, jenže cena už jde hodně nahoru a v takových případech už je možná lepší vzít klasickou Samsung DeX stanici.

K perfektnímu použití má však ještě Samsung DeX poměrně daleko. A to hlavně z důvodu malé podpory aplikací. A i ty, které se podporují, se v určitých místech můžou chovat hodně podivně a nepředvídatelně. Posloužit může DeX k jednoduchému brouzdání internetem, pokud ale chcete pracovat, tak DeX rozhodně na to není připraven. Na závěr ještě poznámka k Fortnite, na Samsung DeX hru spustíte, ale ovládání hry je blokované pouze na telefon. Nemůžete využít myš a klávesnice a získat tím tak výhodu.

Hlasité stereo reproduktory i sluchátka AKG potěší

Až v podstatě u Samsung Galaxy S9 korejská společnost vyslyšela nářky uživatelů na nekvalitní reproduktory a přidala stereo reproduktory. Používá se k tomu klasický spodní hlasitý reproduktor a také sluchátkový reproduktor. Stejné rozložení se nachází i v Galaxy Note 9. Výsledná kvalita je perfektní. Při klasickém držení telefonu ani moc nehrozí, že si hlasitý reproduktor na spodní straně zakryjete prstem, protože je mírně posunutý kvůli stylusu S Pen.

Samsung Galaxy sluchatka

V balení jsou i povedená AKG sluchátka, která se svou kvalitou vyrovnají i sluchátkům s cenou kolem 1 000 Kč. Jde o stále identický model, který se poprvé objevil u Samsung Galaxy S8.

Kapacita baterie narostla a s tím i výdrž

Baterie v telefonu Samsung Galaxy Note 9 má kapacitu 4 000 mAh, čímž se vyrovná například Huawei P20 Pro. Jenže v samotném reálném používání, je výdrž Galaxy Note 9 mnohem vyšší. Bez problémů se dostáváme na dva dny, při náročném používání vám vydrží celý den a nemusíte se bát, že byste se dostali na nulu. Test výdrže baterie u Geekbench 4 ukazuje ze dvou měření, kdy byl telefon v továrním nastavení hodnotu 6 125 bodů. Z úplně plné baterie se dostal v testu Geekbench do stavu vypnutí za 10 hodin a 12 minut. Tím překonal veškerou konkurenci v třídě vlajkových lodí. Zde má Samsung rozhodně velké plus.

Rychlé nabíjení Samsung Galaxy Note 9 by si zasloužilo zlepšení

Bohužel rychlost nabíjení už nebudeme chválit tak moc, jako výdrž. Rychlé nabíjení od Samsungu vychází stále ze staršího Qualcomm Quick Charge 2.0. A jde to poznat. Z nuly na sto procent se v průměru ze dvou měření dostal až za 2 hodiny 9 minut a 8 sekund. Pro srovnání Huawei P20 Pro se stejně velkou baterií se nabil za stejných podmínek za 1 hodinu 43 minut a 48 sekund. I z toho důvodu je Samsung Galaxy Note 9 v naší tabulce rychlostí nabíjení ve spodní části. Po přepočtu z mAh/min nabijete v průměru u Note 9 30,9 mAH za minutu. Pokud nenabíjíte z úplného vybití, tak se telefon nabije za zhruba 1 hodinu a 45 minut. Jelikož má Samsung Galaxy Note 9 skleněná záda, podporuje i bezdrátové nabíjení.

samsung galaxy note 9 baterie nabijeni

Verze Androidu a aktualizace Galaxy Note 9

Po rozbalení najdete v telefonu Android 8.1 Oreo a nadstavbu Samsung Experience. Na Android 9 Pie si u Samsung ještě nějakou tu chvíli musíme počkat. Note 9 ale bude rozhodně jeden z prvních Samsung telefonů, na kterém se nová verze systému objeví. Během testování jsme neobdrželi žádnou aktualizaci, bezpečnostní aktualizace Androidu je v době vydání recenze z července 2018.

Jak už je u Samsung Experience zvykem, na čistý Android téměř nenarazíte. Většinou věcí si Samsung vyladil podle sebe a nezapomněl ani na přidání velkého množství funkcí, které se v základním systému Android nenachází. To má samozřejmě i své stinné stránky, jako je třeba postupné zpomalování systému a záseky. Během testování jsme neměli žádný problém, nic nebylo zasekané a pomalé jako tomu bylo u TouchWiz.

Jenže v podstatě identickou verzi Samsung Experience máme nyní na redakčním Samsung Galaxy S8 a pokud si oba telefony porovnáme, můžete vidět, že u Galaxy S8 už systém pokulhává a není stejně rychlý jako na začátku. Samozřejmě to u Galaxy Note 9 nemusí vůbec platit, během krátkého testování se tyto problémy neprojeví, takže se nedají hodnotit. Mějte však na paměti, že to zpomalení systému časem je hodně reálné, což je škoda, vzhledem k tomu, kolik vlajkové modely Samsungu stojí.

Jak Samsung Galaxy Note 9 fotí a natáčí video?

Používá se duální fotoaparát s duálním optickým stabilizátorem obrazu (OIS). První fotoaparát je širokoúhlý, používá snímač Super Speed Dual Pixel a má 12 MPx, clona je variabilní podobně jako u Galaxy S9 a má F/1,5 a F/2,4. Druhý fotoaparát má telebojektiv, 12 MPx a světelnost F/2,4. Telefon zvládne 2x optický zoom a až 10x digitální zoom. Přední selfie kamera má 8 MPx a světelnost F/1,7. Novinkou je u této řady například podpora nahrávání ve 4K a 60 FPS, nebo super zpomalené video.

Samsung Galaxy Note 9 dualni fotoaparat

Přímo novinky u fotoaparátu jsou dvě. Nově se ještě více využívá umělá inteligence, která rozezná objekty a scény. Následně se zařadí do jedné z 20 kategorií a následně je ihned optimalizuje. Druhou zajímavou novinkou je detekce chyb, kdy telefon ihned upozorní na chyby ve snímku. Okamžité upozornění se objeví v případě, že je snímek rozmazaný, fotografovaná osoba mrkla, na objektivu je nečistota, nebo pokud kvalita snímku není dobrá kvůli protisvětlu.

 

A jaká je kvalita snímků a videí? Perfektní, ale čekali jsme možná trochu více. Jak už brzy uvidíte v našem fototestu, rozdíl mezi Samsung Galaxy S9 a Galaxy Note 9 je minimální. To není rozhodně špatně, protože Galaxy S9 patří ke špičce fotomobilů, ale zkrátka doufali jsme v alespoň viditelný posun u kousek dopředu. Ostrost fotek je na perfektní úrovni, noční fotografie jsou perfektní, snímky jsou mírně saturovanější a méně kontrastní, což je v podstatě „poznávací“ znak Samsung telefonů.

Fotografie z Samsung Galaxy Note 9

Videa z Galaxy Note9

Samsung Galaxy Note 9 – testovací video

Samsung Galaxy Note 9 - testovací video

Samsung Galaxy Note 9 – testovaci video noc

Samsung Galaxy Note 9 - testovaci video noc

Cena a dostupnost telefonu Samsung Galaxy Note 9

V České republice bude nový Galaxy Note9 dostupný ve dvou barevných variantách – černé Midnight Black (ve verzích 512 a 128GB) a modré Ocean Blue s atraktivním žlutým S Penem (verze 128GB). Doporučené maloobchodní ceny jsou 32 499 Kč za 512GB verzi a 25 999 Kč za 128GB verzi, jak ukazují i data serveru Heureka. V rámci předobjednávek si mohou zájemci pořídit Galaxy Note9 ve verzi 128GB od 9. srpna do 23. srpna 2018 s tím, že nový telefon jim bude doručený od 24. srpna 2018. A to je i datum, kdy vyjde Note9 oficiálně.

A ptáte se, proč v nadpisu píšeme, že je cena výhodnější? S ohledem na prakticky nulovou konkurenci se musíme podívat na model z minulého roku, která startoval na částce 26 999 Kč s DPH. Takže už tak by byla novinka o 1 tisíc levnější. Jenže minulý rok se prodávala za tuto cenu verze se 64 GB úložištěm. Note 9 se prodává se 128GB úložištěm, takže je cena ještě výhodnější. Na druhou stranu z obecného hlediska jde stále o vysokou cenu.

Speciální edice Note9 512 GB Gear S3

Existuje i speciální edice, která obsahuje nový Galaxy Note9 v 512GB verzi společně s chytrými hodinkami Samsung Gear S3 Frontier v luxusním balení. Doporučená maloobchodní cena této speciální edice je 34 999 Kč. Speciální edice Note9 512GB a Note9 128GB budou na českém trhu dostupné od 24. srpna 2018 obchodech Samsung a Alza. Samostatná verze Galaxy Note9 512GB pak bude pro české zákazníky dostupná v průběhu září.

Srovnání telefonů Galaxy Note 8 a Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 je v podstatě mírně vylepšená Galaxy Note 8. Nyní se blíže podíváme na největší rozdíly a jestli se novinka vyplatí koupit, pokud máte starší model. Mezi hlavní změny patří větší kapacita baterie, která se zastavila na hodnotě 4 000 mAh. V základu je Note 9 dostupný s větším úložištěm. S Pen má nyní rozšířenější funkce a může se využívat vzdáleně a také čtečka otisků se přemístila na lepší místo. A to je v podstatě vše.

Galaxy Note9 Spec Comparison-EN

Fotoaparát se oproti Note 8 vylepšil, ale už zde nevidíme tak velké zlepšení jako v minulosti. Displej je identický, výkon se zvýšil, nicméně ve sféře TOP modelů jsou rozdíly poměrně malé a stejné je to i u zbylých parametrů a funkcí. Pokud se podíváme na oficiální české ceny, tak oba telefony dělí pět tisíc Kč. Ve výsledku to vidíme zhruba takhle, chcete mít perfektní zařízení a nevadí vám několik problémů, tak si vystačíte s Galaxy Note 8, pokud ale chcete mít téměř bezchybné zařízení, tak je Galaxy Note 9 ideální volbou, i když je teda cena už hodně velká.

Závěr recenze Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 je téměř bezchybné zařízení, u kterého jsme v podstatě nenarazili na žádné mínus, které by případné majitele mělo zcela odradit od koupě. Inteligentní skenování obličeje a oční duhovky nepracuje podle našich představ, uvítali bychom rychlejší nabíjení a vzhledem k historii máme určité obavy o rychlost nadstavby Samsung Experience. A i když je cena výhodnější oproti předchozím Note zařízením, tak je obecném měřítku stále vysoká. Téměř 26 tisíc za telefon je prostě hodně.

Na druhou stranu za ni dostanete nejvybavenější telefon na trhu, který se může chlubit špičkovým displejem, perfektním zpracováním, skvělou výdrží baterie, vysokým výkonem, povedeným stylusem S Pen. I další věci, které u Note 9 najdeme jako např. stereo reproduktory, voděodolnost, podpora microSD karet, 3,5mm audio konektor, bezdrátové nabíjení a v neposlední řadě nemá výřez v displeji.

Klady

+ Vysoký výkon
+ Perfektní displej
+ Vynikající výdrž
+ Špičkové zpracování
+ Dobrý fotoaparát
+ IP68, 3,5mm jack, S Pen

Zápory

– Vyšší cena
– Pomalejší inteligentní skenování obličeje a oční duhovky
– Pomalé nabíjení baterie
– Kluzká záda telefonu, která se rychle zašpiní

Za zapůjčení děkujeme společnosti Samsung.

Jak se vám líbí Samsung Galaxy Note 9? Vyplatí se za takovou cenu?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)