Menu

Recenze Samsung Galaxy Note 8: je nejdražší zároveň i nejlepší?

Příznivci řady Galaxy Note u nás zažili pořádně dlouhý půst. Fakticky posledním telefonem této řady od Samsungu, který šel na našem trhu běžně koupit byl Galaxy Note 4 z roku 2014. Galaxy Note 5 se k nám bohužel oficiálně nedostal a neslavný osud Galaxy Note 7, který se na našem trhu příliš neohřál, nikomu snad ani připomínat příliš nemusíme. Nejvyšší řada telefonů jihokorejského výrobce se do ringu vrací v plné síle a my musíme uznat, že snad ještě nikdy nevypadala tak dobře. Bude však povedený design spolu se špičkovou výbavou stačit na to, aby Samsung Galaxy Note 8 obhájil cenovku nepříliš vzdálenou 30 tisícům?

Obsah recenze Samsung Galaxy Note 8

Obsah balení Samsung Note8

Prémiový telefon si zaslouží také nadstandardní obsah balení a Samsung Galaxy Note 8 je toho příkladem. V balení tak krom rychlo nabíječky a usb kabelu nalezneme také další užitečné příslušenství. Mezi to patří například redukce z mini USB na USB-C nebo OTG redukce díky které do telefonu můžete zapojit například flash disk. Nezbytností je pak sada pěti náhradních hrotů pro S Pen včetně nástroj na jejich výměnu.

Samsung Galaxy Note 8 balení

Zvlášť vyzdvihnout pak zaslouží sluchátka, která jsou stejná jako v balení Samsungu Galaxy S8. Zde Samsung těží z akvizice společnosti Harman, pod kterou spadá rakouská značka AKG. Na sluchátkách tak nalezneme loga samotného Samsungu i tradičního rakouského výrobce audiotechniky. Co je však podstatnější, než natisknutá značka je jak sluchátka samotná hrají. S potěšením můžeme konstatovat, že i náročnější uživatelé budou rozhodně spokojeni. Sluchátka nabízí vcelku vyvážený zvuk s nepatrně vyčnívající basovou linkou díky čemuž sednou širokému spektru posluchačů. Pochválit musíme také do uší skvěle padnoucí konstrukci a tři velikosti špuntů v balení. Ovládací panel nabízí tři tlačítka a ukrývá se v něm i mikrofon, jeho kvalita je pro telefonní hovory dostatečná. Tato sluchátka s označením Samsung EO-IG955B lze na našem trhu zakoupit i samostatně.

Bezrámečkový krasavec XXL

Samsung Galaxy Note 8 vyznává stejný designový jazyk jako Galaxy S8 a S8+. Konstrukce z kovu a skla tak nabídne nulové okraje okolo displeje a telefon je díky poměru stran displeje 18,5:9 nápadně protáhlý. Displej přehnutý přes okraje zajišťuje nulové boční rámečky a nad i pod ním nalezneme jen úzké okraje. Design pak dotváří zakulacené rohy samotného displeje, ten tak kopíruje tvar celého telefonu. Výrobce nesmíme zapomenout pochválit za zachování odolnosti vůči vodě a prachu. Pro test jsme měli k dispozici telefon v černé barvě, na našem trhu jej pak seženete ještě ve zlatém provedení. V zahraničí bude telefon k dispozici také v o poznání výraznější modré a pak také šedé barevné variantě, ty se k nám bohužel zatím nechystají.

Samsung Galaxy Note 8 barevné varianty

Protáhlý displej Galaxy Note 8 má své plusy

Samsung Galaxy Note 8 disponuje rozměrným, 6,3″ displejem a to se i přes velmi tenké okraje muselo podepsat na velikosti celého zařízení. Rozměry telefonu činí 162,5 x 74,8 x 8,6 mm a hmotnost se vyšplhala na 195 gramů. Díky atypickému poměru stran lze Note 8 stále uchopit jednou rukou a do určité míry i obsluhovat. K plnohodnotnému používání však bude většina uživatelů potřebovat obě ruce. Lepšímu úchopu napomáhají zaoblené boční hrany, i tak si ale budete muset dávat pozor aby vám skleněná záda telefonu z rukou nevyklouzla.

Samsung Galaxy Note 8 ambiet display

V úzkém okraji nad displejem se vedle telefonního sluchátka vměstnal také objektiv 8Mpx předního fotoaparátu, společně se specialitou v podobě senzoru oční duhovky. Pochopitelně zde nechybí ani světlocitlivý senzor a proximity senzor a výrobce nezapomněl ani na notifikační LED. Na zádech pak na sebe nejvíc poutá pozornost dvojice objektivů fotoaparátu a k nim přidružená přisvětlovací LED, senzor srdečního tepu a čtečka otisků prstů. Na zádech nechybí ani logo výrobce a nápis “duos” upozorňující na to, že máme tu čest s modelem podporujícím 2 SIM karty.

Samsung Galaxy Note 8 záda

Na levé straně telefonu se nachází kolébka hlasitosti a pod ní umístěné tlačítko pro vyvolání asistenta Bixby. Tlačítko napájení pak nalezneme na pravé straně v ideální pozici pro ovládání palcem pravé ruky. Horní hrana toho moc neukrývá, vedle sekundárního mikrofonu se zde nalézá jen šuplík pro SIM, případně microSD kartu. O poznání zajímavější je pohled na spodní hranu přístroje. Zde nalezneme 3,5mm jack, USB-C konektor, primární mikrofon, výstup jediného hlasitého reproduktoru a samozřejmě také jedno z hlavních lákadel tohoto telefonu – stylus S Pen.

Prst, obličej nebo oko?

Samsung Galaxy Note 8 nabízí hned několik způsobů zabezpečení pomocí biometriky. V první řadě zde máme čtečku otisků prstů, ze které se pomalu stal standard všech dražších smartphonů. Bohužel se výrobce nepoučil a i po vlně kritiky, kterou sklidily modely S8 a S8+ ji opět umístil vedle hlavního fotoaparátu. Plocha čtečky je navíc poměrně malá a tak se špatně nahmatává a často si při tom zašpiníte objektiv fotoaparátu. O její pohodlné dosažitelnosti se navíc dá vzdáleně mluvit jen pokud telefon držíte v pravé ruce. Odemknout telefon pomocí otisku na levé ruce již chce hodně soustředění.

Samsung Galaxy Note 8 čtečka otisků

Přitom stačilo čtečku přesunout kousek pod fotoaparát a její použitelnost by rázem byla nesrovnatelně větší. K samotnému fungování čtečky příliš výhrad nemáme i když musíme uznat, že čtečky v top modelech některých výrobců jsou nepatrně rychlejší. Líbí se nám, že se čtečka po vzoru Huawei naučila gesta pro ovládání a přejetím po ní můžete spustit horní lištu s přepínači. U telefonu těchto rozměrů se jedná o velmi praktickou funkci.

Samsung Galaxy Note 8 fotoaparát

Rozpoznání obličeje překvapí, čtení duhovky zase zklame

Další možností pro odemknutí telefonu je rozpoznání obličeje. Překvapilo nás, jak dobře tato možnost funguje. Stačí vzít telefon do rukou, podívat se na něj, zmáčknout ovládací tlačítko a prakticky ihned po probuzení obrazovky byl telefon odemknut. Tato funkce je však závislá na okolním světle, za šera ještě funguje ve většině případů dobře, v noci však obličejem telefon neodemknete. Otázkou je však zranitelnost takovéhoto zabezpečení.

Zde přichází na řadu skener duhovky. Ten by pak měl ještě bezpečnější než otisk prstu, problém je však jeho použitelnost v praxi. Pro odemknutí telefonu pomocí oční duhovky musíte telefon mít přesně nasměrován a držet ho v určité vzdálenosti od obličeje. Ani tak však není bezproblémové odemknutí zaručeno, protože čtení duhovky je ještě více náchylné na nedostatek světla než rozpoznání tváře. Ani při dobrých světelných podmínkách a správné poloze telefonu se však nedočkáte bleskového odemknutí.

S Pen u Galaxy Note 8

Jednou z výhod řady Galaxy Note od Samsungu je přítomnost stylusu S Pen. Po problémech s Galaxy Note 5, kdy docházelo k poškození mechaniky uvnitř telefonu po zasunutí stylusu opačným koncem došlo k jejímu předělání. Nově stylus v telefonu drží zacvaknutý za drážku na jeho povrchu a vytažení umožňuje konec samotného stylusu, který po zmáčknutí povyskočí. Na S Pen se nalézá ještě jedno malé tlačítko, to slouží například k vyvolání kruhového menu do kterého můžete umístit aplikace, ve spojení se stylusem nejčastěji používané. Toto menu lze také vyvolat automaticky po vysunutí S Pen z těla přístroje.

Samsung Galaxy Note 8 s pen 2

Citlivost S Pen je na velmi dobré úrovni a dobře funguje také rozpoznání tlaku, který na něj uživatel vyvine, podobně jako třeba u Galaxy Tab S3. Nadanější jedinci tak S Pen mohou využít nejen k tvorbě rychlých poznámek a náčrtků, ale i ke kreslení. Klávesnice telefonu také disponuje možností převodu psaného textu do digitální podoby. Mile nás pak překvapilo, že si poradila i s nepříliš úhledným písmem. Velmi se nám líbila možnost označování vybraného textu při zmáčknutí tlačítka na stylusu. Ta totiž funguje například i v SMS, kde standardně lze zkopírovat jen celou zprávu. Další pěknou funkcí je překladač. Stačí tuto funkci nad daným slovem stylus chvíli podržet a dočkáte se požadovaného překladu.

Nejlepší displej v telefonu a jen průměrný reproduktor

Displej, který Samsung Galaxy Note 8 používá lze označit za dosud nejlepší displej v mobilním telefonu vůbec. To potvrzují nejen recenzenti z celého světa ale také odborníci na tuto problematiku z DisplayMate. My už můžeme jen přitakávat. Super AMOLED displej o velikosti 6,3″ a rozlišení 2960 x 1440 px díky němuž dosahuje jemnosti obrazu 521 ppi. Z důvodu úspory energie je však možno zobrazované rozlišení upravit na 2220 x 1080 či 1480 x 720 px. Displej nabízí živé barvy, skvělé pozorovací úhly a díky vysokému maximálnímu jasu také skvělou čitelnost i na přímém slunečním světle. Opomenout nesmíme ani možnost plně si vychutnat HDR videa a to nejen z interního úložiště, ale nově také z YouTube. Nutno dodat, že se nejedná o ledajaké marketingové lákadlo a rozdíl kontrastu a barevného podání mezi klasickým a HDR videem je opravdu značný.

Samsung Galaxy Note 8 čelní strana

Už u několika generací vlajkových modelů z dílny Samsungu jsme si stěžovali na použití jediného hlasitého reproduktoru. Nejinak tomu bohužel bude i zde. Samsung Galaxy Note 8 opět spoléhá na jediný rhlasitý reproduktor jehož vlastnosti jsou navíc přinejlepším průměrné. Zvuku schází prokreslení a také maximální hlasitost by mohla být o něco lepší. Nepotěší ani umístění reproduktoru na spodní hranu telefonu, kde si jej budete často zakrývat. Pochválit můžeme snad jen telefonní reproduktor, který je dostatečně hlasitý a kvalita hovoru je díky němu velmi dobrá. Také výstup přes 3,5mm jack konektor je velmi solidní a uspokojí i náročnějšího uživatele. Lépe jsou na tom snad už jen vlajkové Xperie či (pravděpodobně) nové LG V30.

Uvnitř se ukrývá to nejlepší

Evropská verze Samsung Galaxy Note 8 v sobě ukrývá chipset Exynos 8895. Ten sestává z procesoru o čtyřech výkonných jádrech Exynos M2 taktovaných na 2,3 GHz a čtyřech úsporných jádrech Cortex-A53. O grafiku se zase postará dvacetijádrová Mali-G71. Velmi výkonný chipset je pak podpořen 6 GB operační paměti. Tato sestava si pak v oblíbeném benchmarku AnTuTu vysloužila skóre 176 tisíc bodů. Uživatel může data ukládat buď do 64GB interního úložiště nebo na SD kartu, tedy za předpokladu, že nepotřebuje mít v telefonu dvě SIM karty.

V oblasti konektivity si není na co stěžovat. Telefon disponuje USB-C konektorem spojeným s rychlým USB 3.1 řadičem, dále zde máme WiFi 802.11 a/b/g/n/ac či Bluetooth 5.0. O určení vaší polohy se pak postará GPS s podporou A-GPS, BDS či Gallileo. Fix pozice je velmi rychlý a přesný a ani během navigování jsme na žádný problém nenarazili.

Specifikace telefonu Galaxy Note 8

phablet samsung galaxy note 8

Samsung Galaxy Note8

7.5
  • Displej 6.3", 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED
  • Procesor Samsung Exynos 8895
  • RAM 6GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3300 mAh
  • Cena od 21 990 Kč

Neomezený herní výkon

Výkonný hardware telefonu se nezalekne žádné současné hry. Vyzkoušeli jsme například hry Gear.Club, Collin McRae Rally, Asphalt Xtreme či GTA Vice City a všechny na telefonu běžely zcela hladce. Užitečným pomocníkem je aplikace Game Launcher, která sdružuje herní tituly a obsahuje řadu užitečných nástrojů. Například umí roztáhnout hru na celý displej čímž odstraní černé okraje způsobené atypickým poměrem stran obrazovky. Dále umí deaktivovat upozornění, zamknout navigační tlačítka, natáčet gameplay a spoustu dalšího.

Samsung Galaxy Note 8 game launcher

Výdrž na baterii by mohla být lepší

Samsung Galaxy Note 8 v sobě ukrývá baterii s kapacitou 3300 mAh, což není na takto velký a vybavený telefon úplně nejvíc. Výrobce však zapracoval na optimalizaci a ve výsledku není problém s telefonem přežít jeden den i když mu dáváte pořádně “za uši”. Při trochu úspornějším provozu pak není nereálné dosáhnout až dvoudenní výdrže na jedno nabití. Díky přítomnému rychlonabíjení je možno telefon nabít z 10 na 100% přibližně za hodinu a půl. Pochvalu si pak zaslouží také bezdrátové rychlonabíjení, to jsme však bohužel v praxi neměli příležitost otestovat.

Samsung Galaxy Note 8 údržba

Samsung Experience se nemá za co stydět

Není tomu tak dávno, co Samsung využíval prostředí TouchWiz, které za svou těžkopádnost sklízelo především kritiku jak od recenzentů, tak od fanoušků samotných. I když si troufáme tvrdit, že poslední verze tohoto nenáviděného prostředí udělaly v použitelnosti velký skok kupředu, je i pro nás jeho nahrazení úplně novým Samsung Experience vítaným krokem. Nadstavba běžící nad Androidem 7.1.1 je sice i nadále velmi rozsáhlá a na náznak čistého androidu v ní prakticky nemáte šanci narazit, má však i své nesporné kvality. Především celé prostředí nyní působí mnohem čistším a ucelenějším dojmem. Ani uživatel, který se s ním setká prvně nebude mít problém se zde zorientovat. V tom mu konec konců pomůže také rozsáhlá nápověda při prvním spuštění či spolehlivý systémový vyhledávač. Rovněž za optimalizaci si od nás výrobce zaslouží výbornou, i když to by u telefonu z této cenové kategorie mělo být samozřejmostí.

Celé prostředí včetně aplikací je totožné s prostředím v Samsungu Galaxy S8, proto vás odkážeme na jeho recenzi, kde je Samsung Experience popsáno detailně. Chybět nesmí ani podpora Samsung Dex. Po připojení k doku se tak z Galaxy Note 8 prakticky stane počítač se zobrazením na velkém monitoru ovládaný skrz klávesnici a myš. Také Samsung Dex jsme již recenzovali, od minula však prošlo prostředí optimalizací a dostalo širší podporu aplikací. Dex se tak přiblížil počítači pro každodenní používání.

Hello Bixby

S asistentem Bixby se rovněž nesetkáváme poprvé. Stejně jako prostředí Samsung Experience si odbyl svou premiéru v telefonu Samsung Galaxy S8. Od minula se však naučil pár nových triků a doznal řady více či méně drobných vylepšení. Bixby má ambice v telefonech Samsung nahradit Google Now, ostatně i způsob jeho fungování je velmi podobný. Také zde máme tu čest s pásem karet na který se dostaneme přejetím v launcheru úplně vlevo. Mezi kartami pak nechybí nejnovější články z oblíbených zdrojů, informace o počasí, či různé upomínky a upozornění na události nebo třeba budíky.

Další funkcí je pak rozpoznávání objektů na fotografiích či skrze fotoaparát. Bixby se poté pokouší poskytnout relevantní výsledky hledání. Tato funkce nám však příliš dobře nefungovala. Poslední ze zajímavých schopností asistenta od Samsungu je odemknutí telefonu po stisknutí tlačítka Bixby a vyslovení předvoleného hesla. Všechny tyto funkce však u nás naráží na lokalizaci. Zatímco nastavení a karty samotné jsou již do jisté míry přeloženy, pro hlasové ovládání se musíte spolehnout výhradně na angličtinu. Plusové body Bixbymu však udělujeme za jeho schopnost rozumět i angličtině s přízvukem a také dalšímu učení se pro co nejlepší rozpoznání majitelova hlasu.

Fotoaparát a natáčení videa na Note 8

Už ani Samsung neodolal moderní vlně smartphonů s duálním fotoaparátem. Samsung Galaxy Note 8 se tak stává prvním telefonem tohoto jihokorejského výrobce který zákazníky láká na dva objektivy na svých zádech. Oba snímače nabízí rozlišení 12 Mpx, k primárnímu pak náleží objektiv o světelností f/1.7 zatímco sekundární je svázán s teleobjektivem o světelnosti f/2.4. Díky zvolenému systému duálního fotoaparátu pak telefon nabízí dvojnásobný optický zoom. Rozdíl mezi obyčejnými a přiblíženými fotografiemi si pak můžete prohlédnout na snímcích níže. Ne vždy je však k dvojnásobnému přiblížení použit sekundární fotoaparát. Za špatného světla může telefon dojít k závěru, že lepší výsledek bude dosažen s použitím obou snímačů a namísto optického zoomu použije digitální.

S duálním fotoaparátem možná přišel Samsung mezi posledními i tak si ale přičítá jedno prvenství. Samsung Galaxy Note 8 je totiž první telefon s duálním fotoaparátem, který disponuje optickou stabilizací na obou snímačích. Přítomnost optické stabilizace se pozitivně projevila na videu i fotografiích. Dokonce i za chůze jsme tak byli schopni pořídit perfektně ostré snímky. Vedle optického přiblížení slouží sekundární fotoaparát také k dodání větší hloubky ostrosti pořízeným snímkům.

Kvalitou blízko S8

Pokud vlastníte Samsung Galaxy S8 a od fotografii z nového Note 8 čekáte skok ó třídu výše, pravděpodobně vás zklameme. Největší rozdíl mezi fotoaparáty těchto dvou smartphonů totiž představuje onen zmíněný optický zoom a lepší hloubka ostrosti. Nemusíte však být vůbec zklamaní, fotoaparát totiž stále patří ke špičce na trhu. Vyprodukované fotografie nabízejí špičkovou ostrost, nízký šum a výborný dynamický rozsah.

Snímkům lze vytknout snad jen přesaturované barvy, což však lze vyřešit díky podpoře RAW formátu. Většině uživatelů však budou výraznější barvy vyhovovat. V noci fotoaparát patří rovněž k nadprůměru, ovšem zde již ne tak jednoznačně. Dostavila se totiž patřičná dávka šumu a ostření již zdaleka není tak suverénní. Telefon umí natáčet maximálně 4K video při snímkovací frekvenci 30 FPS, Samsung však hodlá přijít s updatem, díky kterému se i Samsung Galaxy Note 8 naučí natáčet ve 4K při 60 FPS.

Fotoaplikace

Stejně jako celé prostředí Samsung Experience, také fotoaplikace je u Note 8 prakticky totožná s aplikací u Galaxy S8/S8+. Rozdílem je například ikonka pro vyvolání dvojnásobného optického zoomu. Aplikace je na první pohled jednoduchá a přehledná. K jejímu ovládání lze použít i swipovací gesta. Nabízí řadu fotografických režimů včetně manuálního a další režimy by mohli přijít časem skrze obchod s aplikacemi od Samsungu. Nechybí ani nálepky, které můžete do snímku přidat ještě před jeho pořízením ani propojení s asistentem Bixby.

Fotografie z Galaxy Note 8

Video z Galaxy Note 8

Fotografie i video v plném rozlišení si můžete stáhnout ZDE.

Závěr

Samsug Galaxy Note 8 na našem trhu seženete za 26 999 Kč s DPH, což z něj dělá vůbec nejdražší Galaxy Note v historii a jeden z nejdražších telefonů na našem trhu. S ohledem na prakticky nulovou konkurenci však telefon svou cenu obhájit dokáže.

Největším argumentem pro koupi je zde dle očekávání stylus S Pen, musíte si však položit otázku zda jej skutečně potřebujete. Bez sebemenších pochyb se sice jedná o šikovného pomocníka s řadou funkcí, dle nás jej však zdaleka ne každý uživatel dokáže opravdu využít. Pokud jste přesvědčeni, že S Pen využijete a zároveň pro vás není překážkou vysoká cena Galaxy Note 8, směle do něj. Pokud však není S Pen nic pro vás, měli byste si rozmyslet, zda je pro vás duální fotoaparát dostatečným argumentem pro koupi právě Galaxy Note 8, nebo by vám vyhovoval i o pár tisíc levnější Samsung Galaxy S8+.

S tím Galaxy Note 8 sdílí většinu kladů i záporů. Mezi negativní vlastnosti tohoto obra musíme zařadit především hloupé umístění úzké čtečky otisků prstů. Při velikosti celého zařízení nás pak zamrzelo použití menší baterie s přinejmenším průměrnou výdrží. Jako poslední velké mínus pak musíme zmínit podprůměrný hlasitý reproduktor, který rozhodně není hoden TOP modelu s cenou atakující 30 tisíc korun.

Pokukujete po novějším Samsung Galaxy Note9? Přečtete si naší recenzi

Klady

+ nádherný displej s podporou HDR
+ certifikace IP68
+ S Pen
+ výborný fotoaparát

+ bezdrátové nabíjení
+ Always-On display
+ intuitivní a dobře optimalizovaný systém

Zápory

– špatně umístěná čtečka otisků
– průměrná výdrž na nabití
– podprůměrný hlasitý reproduktor
– vysoká cena

Za zapůjčení děkujeme společnosti Samsung.

Jak se vám líbí Samsung Galaxy Note 8?

 

Komentáře

Darth_Stofi71

18.9.2017 22:55

Ten reproduktor by mě moc netrápil. U mě reproduktro hraje jen při vyzvánění a nepamatuju se kdy jsem ho využil k hudbě nebo filmu. Hlavně ať je kvalitní výstup na sluchátka

Was3k

Vašek Švecexternista 7

18.9.2017 23:10

Darth_Stofi71: Já to mám upřímně řečeno úplně stejně, na druhou stranu u telefonu této kategorie to rozhodně zamrzí a určitě existují uživatelé, pro které je hlasitý reproduktor důležitou součástí telefonu.

DeeJay.DEFFI

18.9.2017 23:25

Vypadá moc dobře, ale moje S7 Edge zatím také není úplný starý šrot, tak spíš počkám na příští rok. Zase až takový rozdíl v tom není. Výkonu mám dostatek, pero jsem u předchozího Note 4 použil jen zřídka. Je ale pravda že po přechodu z Note 4 na S7 Edge jsem si nikdy nezvykl na menší displej (i když jen o 0,2″). Prostě to je poznat. A duální foťák by se také hodil. Ale není to nic bez čeho by se nedalo přežít.

inkvizition

19.9.2017 6:57

Add diskuze o reproduktorech – Je hezké si to obhajovat, ale faktem zůstává, že pokud by si nahlas něco pustit chtěl, tak to téměř nejde. O to smutnější to je, protože manželčin Alcatel idol 3 (tuším?) za 3500 má takové stereo repráky, že hravě přeřvě mou S8, notebook a televizi dohromady. A není to žádný chraplák.
Tak v čem je problém?

Sinco

sinco 2

19.9.2017 7:38

Kupovat ho nebudu, spen me nechybi. Ale ten pomer stran, uzka nudle U teto uhlopricky je to jeste vic hnusnejsi nez u S8. Mam S7 a tesil se na S8. No pockam si na Sxx. Treba se nekdy vrati k normalnimu pomeru stran

PavlasC

19.9.2017 9:34

Telefon působí v ruce opravdu ohromně, uživatele ihned uchvátí špičkový displej, který má skutečně minimální rámečky, za to Samsungu tleskám. Čtečka otisků vyosená mimo “záběr” je prostě neomluvitelná, doufám, že pro příště se výrobce poučí. Duální foťák použit poprvé a jde vidět, že opět můžeme telefon pasovat na špičku mezi fotomobily, fotky, co umí za minimálního světla, jsou opravdu skvělé, mluvím z osobní zkušenosti.

Horynka

19.9.2017 9:40

Krásný telefon, má plno funkcí a už se na něj těším. Nicméně kupovat budu až za rok za 15k teď to nemá smysl za těch 26k. Bohužel kdyby do toho nedali kdejakou fičuru a čidlo, tak by to bylo i levnější :-) Některé věci jako čtečka očí, odemykání podle tváře bych tam ani nepotřeboval. Otisk prstu vzadu je asi o zvyku. Nicméně displeje a uživatelské nastavení měl Samsung vždycky TOP a bude tomu tak i tady. Zaoblené hrany, menší rámečky a hlavně tužka. Pokud si na tužku jednou zvykneš a děláš si všechny poznámky do telefonu i s nákresy a skeny dokumentů, flipů, tabulí tak už nechceš jinak :-)

Synus

Synus 0

19.9.2017 9:43

Hodně povedený kousek železa. Vím, že je to příslušenství ale chybí mi tu zmínka o dokyně. Což považuji za obrovské PLUS.

carda21

19.9.2017 11:31

Já si nechám zajít chuť tohle je hrůza samsung vyprodukoval různé modely ale tohle společně s S8 je snad to nejhorší co udělaly. Zlatá moje Note 3 klasický displej žádná nudle, čtečku sice nemám ale furt je to lepší jak ji umístit na záda, baterie ostuda moje je jen o 100 mAh menší a o ceně radši ani nemluvím za ústupky si účtovat takový balík je snad už drzost. Jen říkám podle toho jak bude vypadat S9 si každý může odvodit jak bude vypadat příští Note.

Uni

uni -191

19.9.2017 18:51

Do negativ bych určitě zařadi šaptné umístění tlačítek na boku, kdy se prakticky nejde vyhnout nechtěným stiskům proti sobě (občas některé přístroje mají tento lapsus).
To i další negativa ve smyslu (má to, ale…) je za ty prachy opravdu těžko k akceptování a je to vyloženě pro fanoušky nebo ty, co holt potřebují náhradu N4ky.
Také dost zamtečná práce s “drobností” jako je syst. ovládání, lišta skrýt takhle, lišta zobrazit takto, lišta je zobrazena jinak, lišta není potřeba protože Force Touch, ale jen na něco,…. pakárna.
Jinak počkat na 9ku, mají co opravovat.

Renek11

renek11 6

19.9.2017 19:07

Mám ho doma a nic lepšího jsem neměl a počkat si tři roky s Note 4 se vyplatilo. Displej nejlepší ze všech mobilů (i podle odborníků). Každý komu ho ukážu se nad displejem absolutně rozplívá a nemůže se vynadívat. Čtečka bohužel není v displeji a tak jí konečně dali alespoň na záda a né tak jak před tím pod displej, kde si člověk akorát vykroutil palec. Odemknutí je bleskurychlé a v kombinaci se skenerem oční duhovky si mohu vybrat jak odemknu a vždy rychle a na první pokus. Výdrž telefonu není převratný zázrak, ale na jeden den velice intenzivního použití bohatě stačí a myslím, že pro méně náročného uživatele i na dva dny. Cena je přiměřená použitému HW a celkovému zpracování. Těším se s čím přijdou u Note 9 a rozhodně jsem ochotný za to i zaplatit.

carda21

19.9.2017 20:16

renek11
Jsi blázen že jsi se čtečkou vzadu spokojený to je jak když si chceš udělat dobře a místo masturbace si strčíš prst do zadku :-D

Renek11

renek11 6

19.9.2017 20:34

carda21
Zřejmě s tím máš zkušenost. Tak jen dál masturbuj a nech mi mé nadšení z tohoto telefonu.

carda21

19.9.2017 21:23

renek11
Tohle si myslím o čtečce na zádech :-D

Johny Dvořák

21.9.2017 10:25

Telefon mam od prvniho dne, co sel do prodeje. Prechazel jsem z S7 edge. Jsem proste nadsenec do telefonu a i kdyz mi sedmicka slouzila skvele, tak jsem ji prenechal kamaradovi a sel do note 8. Pred S7 jsem mel note 3, kde jsem si na S pen hodne zvykl, takze jsem ho pri koupi noveho ,,obrecel,,. Ted ho mam zpatky a s nejlepsima vlastnostma co kdy S pen mel. ,,Nudlovitej,, tvar mi delal chvili vrasky, ale jakmile jsem si telefon chytil poprve (ne z obchodu, kde je na zadech pripevnen magnet proti odcizeni), pochopil jsem. Note 3 slo stezi drzet a ovladat jednou rukou, i kdyz jste tomu prizpusobili zobrazeni, to same Note 4. Na Note 8 se vejde na obrazovku opravdu hodne (vyska) ale pritom se drzi stejne jako moje predchozi s7 (skvele). Fotak asi nebudu dlouho popisovat, s7 foti dost dobre a tady je to zase o krok lepsi. Za me parada. S tim souvisi i displej, ktery, jak uz bylo popsano vyse, patri mezi spicku. Naprosta dokonalost a velke lakadlo pro oci kolemjdoucich 🤣🤣🤣 Proc je Samsung uz tretim telefonem po sobe, co jsem si koupil, jsou jejich ,,hracicky,,. At uz se jedna o prizpusobeni vykonu zarizeni, o ruzne ,,galaxy apps,, nikde jsem proste nenasel PRO ME pouzitelnejsi vychytavky. Ano, cena, cena a zase ta cena. S7 edge jsem kupoval za 22500 a note 8 vsak to znate :D ,,Pomaham,, si ale tim, ze si kupuju telefony, co vydrzi jak vykonove, tak i spolehlivosti. Note 3 ma muj malej bracha a porad je s nim spokojenej (az na rozbity displej je telefon jako kdyz jsem ho pouzival ja). S7 jsem prodal kamaradovi za 10000 (protoze to je proste kamarad), jinak bych si za nej samozrejme rekl vice (jeste pul roku v zaruce). Tim me vysel note 8 za ,,pouhych,, 17 tisic a to uz je na novy telefon s touto vybavou dost bratelny 😀 Note je proste rada pro lidi, co jsou nadsenci jako ja, nebo s telefonem chteji pohodlne pracovat. Takze hanit ho, ze to je padlo, nebo ze je to predrazeny je vcelku mimo misu. Proste si to nekupujte, stejne se najde dost lidi, ktery to za telefon daji 😊

Jasson

21.9.2017 22:59

Telefon jsem objednal a hned první den v prodeji vyzvedl. Jsem zatím maximálně spokojený, čtečka vzadu mě moc nevadí, zvykl jsem si z S8+, který jsem dal partnerce. Jediné co bych asi vytkl je výdrž baterie, ale jinak jsem naprosto spokojený, hlavně s S Pen. Perfektní je možnost psaní poznámek na zhasnutý displej, což je pro mojí práci k nezaplacení. Příslušenství také perfektní. Jsem zvědavý jak ho vylepší až dostane Android 8.

Uni

uni -191

22.9.2017 8:58

Jasson: Prakticky nijak, Android je doslova ubit Experience nadstavbou. Snad jediné, co za ty roky proplulo z AOSP do Samsungu je Muti-window:) A i tam se v tom Samsung rýpe…

Maja12356

29.10.2017 15:55

Ahoj, nevite jak je to s celosvetovou zarukou? Poletim do Seoulu, tak jestli je ok, koupit ho tam. Diky.

Frost30

3.1.2018 15:43

Mám ho 3 měsíc a nemůžu říct nic jiného než bomba telefon, měl sem note 4 a 3 roky mi šlapala a šlape do teď, hardwer a softwer naprosto luxusní, no pro mne negativum je ta čtečka otisku prstu ale jinak si nestěžuji na nic, Co se týče reproduktorů tak mi vyhovuje slyším to co chci slyšel hlasitost repraku vyhovuje, samsung s každou řadou ukazuje ze jde o něco extra

Burinek1

burinek1 0

11.2.2018 10:15

Note 8 je krásný mobil,ale odrazuje mne ten přetažený displey.Když se podívám na svoji starou note4, jak má omlácené rohy,tak mám obavu z výdrže note8,který je jinak super.

RSS (komentáře k článku)