Vyšetřování Galaxy Note 7 je u konce. Na co Samsung přišel?

Vyšetřování Galaxy Note 7

Vyšetřování Galaxy Note 7 bylo po několika měsících ukončeno. Samsung na tiskové konferenci v Soulu prozradil, co přesně způsobovalo incidenty s telefony Galaxy Note 7. Ty byly po problémech úplně staženy z trhu.

Výsledky vyšetřování Galaxy Note 7 nejsou překvapivé

Tiskovou konferenci svolal přímo DJ Koh, prezident mobilní divize Samsungu. Na ní zveřejnil dlouho očekávané výsledky šetření incidentů s Galaxy Note 7. Za výsledky vyšetřování stojí kromě Samsungu, také odborné organizace UL, Exponent a TUV Rheinland, které korejská společnost přizvala. Testoval se každý aspekt Galaxy Note 7, a to včetně hardwaru, softwaru, montáže nebo logistiky.

Do testování se zapojilo více než 700 vědců a inženýrů, analyzováno bylo celkem 200 000 kompletně smontovaných zařízení a více než 30 000 baterií. Jak se předpokládalo, příčinou incidentů u zařízení Galaxy Note 7 byly baterie. U první várky smartphonů byl problém v tom, že v pravém horním rohu baterie bylo málo místa. Při nabíjení se baterie lehce nafukuje, což díky umístění a tenkosti konstrukce způsobovalo deformace záporných elektrod, díky tomu se objevily zkraty a v krajním případě i vzplanutí.

Po prvním stažení, se poměrně rychle vrátil Galaxy Note 7 na trh. Tentokrát s novými bateriemi od společnosti ATL, kde nastal problém při výrobě, která byla urychlena. Do baterie se neumístila izolační páska, díky tomu v některých případech docházelo ke kontaktu katody a anody.

U dalších telefonů od Samsungu už by nemělo docházet k problémům s bateriemi. Samsung představil nový druh testování. Baterie bude pod přísným dohledem už od návrhu. Nové bezpečnostní prvky platí pro všechny modely představené od roku 2017.

Věříte stále Samsungu, nebo se při výběru nového telefonu budete dívat po jiných značkách?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)