Samsung definitivně ukončil prodej Galaxy Note7

smartphone Galaxy Note 7

Tak a celá kauza ohledně vzplanutí telefonů Samsung Galaxy Note7 se nám blíží ke konci. Bohužel pro Samsung ne moc dobrému. Kvůli případům z posledních dnů se rozhodl ukončit výrobu a prodej modelu Galaxy Note7. A to navždy.

Samsung končí s Galaxy Note7

Galaxy Note7 značně poškodil značku Samsung, takže to není zase takové překvapení, že se ruší jeho prodej a výroba. Pokud by to korejská firma neučinila, mohlo by to pro ni být ještě horší.

Jestliže náhodou nevíte, o co se jedná, tak bylo nejprve staženo z trhu 2,5 milionu telefonů Note7, protože jejich baterie se mohla samovolně vznítit. Problém měl být podle Samsungu ve vadné součástce v baterii. Jenže vyměněné telefony s novou baterií mají stejný problém, takže problém musí být v něčem jiném. Prozatím není jasné, jestli bude možnost vyměnit zařízení za jiné, nebo se budou vracet peníze.

Galaxy Note 7 zničený explozí Galaxy Note 7 zničený explozí

Samozřejmě problémy se dotkly i akcií Samsungu, ty už padly o 8 procent, což je nejvyšší propad od roku 2008. Samotné ukončení prodeje telefonu by pak mohlo firmu vyjít až na 17 miliard dolarů, jak odhadují analytici.

V následujících měsících to budou mít telefony od Samsungu těžké, i když problémy měl Note7, nálepku vznětlivých zařízení dostane každý nový. Vybudovat si znovu důvěru zákazníků nebude vůbec jednoduché a korejskou firmu čeká dlouhá cesta, než se jím to povede.

“V zájmu bezpečnosti našich zákazníků jsme zastavili prodeje a výměnu telefonů Galaxy Note7 a zároveň jsme se rozhodli definitivně ukončit jejich výrobu,” vyjádřil se k celé situaci Ondřej Koubek, PR manažer Samsung Electronics Czech and Slovak, který tak potvrdil slova ze zahraničí.

Co podle vás za tím všem vězí?

Udělal takto zkušený výrobce telefonů fatální chybu při výrobě a potopil jeden z nejnadějnějších telefonu současnosti, nebo je zakopaný pes úplně někde jinde?

zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)