Qualcomm Snapdragon 810 – známe takty nového 64bitového “osmijádra”

3d-chip-circuit-boards-cpu-processing-wide-hd-wallpaper

Společnost Qualcomm dnes dominuje v oblasti mobilních čipů pro telefony a tablety. Řada Snapdragon si našla místo v levnějších zařízeních, ale hlavně pak na úplné výkonnostní špici díky řadě Snapdragon 800. Konkurence v podobě Nvidie, Samsungu či MediaTeku ale také nespí a Qualcomm logicky nesmí usnout na vavřínech. Společnost proto na příští rok chystá nový 64bitový čip Snapdragon 810, který bude opět představovat jeden z nejvýkonnějších čipů na světě. Nyní jsme se dočkali dalších zajímavých informací o tomto čipu. Qualcomm se na rozdíl od konkurence stále držel “pouze” konceptu čtyřjádrových procesorů, což se ovšem s příchodem procesoru Snapdragon 810 mění. Novinka totiž nabídne jader osm, stejně jako u většiny konkurence se ale nebude jednat o 8 stejných jader, ale o kombinaci 4 výkonných jader a 4 úspornějších. Zajímavostí také je, že nově Qualcomm nepoužije svou architekturu Krait, ale využije jádra Cortex-A57 a Cortex-A53. Nový čip je navíc vyráběn nejmodernějším 20nm výrobním procesem, což by mělo snížit jeho celkovou spotřebu.

Qualcomm Snapdragon  810

Výkonnější čtveřice čipů poběží na frekvenci 1,96 GHz, ta úspornější pak na 1,56 GHz. To je na první pohled zajímavé,  neboť starší čip Snapdragon 805 běží na frekvenci 2,65 GHz. Je ale potřeba si uvědomit, že vyšší frekvence automaticky nemusí znamenat vyšší výkon u rozdílných čipů, navíc zde Qualcomm použil jádra ARM, které se od Snapdragonu 805 liší. Jsme zvědaví, kdy se nám poprvé dostane do rukou zařízení s čipem Qualcomm Snapdragon 810, abychom mohli novinku řádně otestovat. Těšíte se?

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)