Telefon OnePlus X a bílý design: Zopakuje úspěch modelu One? (první pohled)

oneplus x náhledový obrázek

Mladá firma OnePlus, která vznikla jako odnož společnosti Oppo, představila světu už svůj v pořadí třetí model. OnePlus X však nemá útočit na vlajkové lodě špičkovými specifikacemi – pětipalcový elegán chce zaujmout hardwarem loňských top modelů a nižší cenou. Podaří se mu to?

OnePlus X není zabiják vlajkových lodí, přesto má co nabídnout

Redakcí nám prosvištěly zatím oba modely čínské firmy, která jde na vše tak trochu jinak – v pozitivním i negativním světle. Zatímco OnePlus One slavil obrovský úspěch, jeho letošní nástupce OnePlus 2 čelil kritice podstatně více kvůli vysoko nastavené laťce a přetrvávajícímu systému nákupu.

Recenze OnePlus X už brzy

Do sbírky recenzí Svět Androida se brzy připojí i poslední model OnePlus X – zhodnotit exkluzivní bílo-zlatý design s názvem Champagne, který bude uživatelům dostupný od poloviny prosince, můžete zhodnotit v prvním pohledu:

OnePlus X – první pohled

OnePlus X - první pohled

Bílo-zlatá konstrukce a kompaktní rozměry

Bílá konstrukce místy nápadně evokuje rysy modelu konkurenčního výrobce Xiaomi, konkrétně Xiaomi Mi4, černé provedení však některé podobnosti skrývá. Telefon je velmi kompaktní a určen zejména zákazníkům s preferencí menší úhlopříčky – rozměr displeje OnePlus X je pouhých 5″ a téměř to vypadá, že nemá po stranách žádné okraje.

Zlaté kovové hrany a tvrzené sklo dávají smartphonu prémiový pocit, který cenu 7 399 korun hravě předčí. Za keramickou variantu si připlatíte další 2 tisíce. Dejte nám vědět, co vás zajímá a co byste v recenzi rádi našli. Podrobný popis specifikací naleznete v katalogu.

OnePlus X

Kritizovaný pozvánkový systém

Pro upgrade na OnePlus 2 neposkytla firma stávajícím majitelům OnePlus One dostatečné množství důvodů a novým zákazníkům komplikuje nákup opět pozvánkový systém, který byl přerušen pouze jednodenními přestávkami s možností okamžitého nákupu. Rovněž pro vás chystáme článek, zda se z hlediska funkcí a specifikací vyplatí jako novým uživatelům investovat spíše do OnePlus One či OnePlus X.

Nákup bez pozvánek

Další příležitost dostat se k modelům OnePlus X i OnePlus 2 bez pozvánek je od 27. do 30. listopadu. Ale pozor – OnePlus X prozatím nabídne keramickou i “onyxovou” verzi (ve skutečnosti se nejedná o minerál používaný ve šperkařství, ale o vyleštěné tvrzené sklo) pouze v černé variantě.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Beryko.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (39)