Nástupce OnePlus One nabídne zbrusu novou ROM

oneplus titulka

OnePlus One je smartphone, který se letos postaral o obrovské pozdvižení, a to nejen díky agresivní reklamní kampani, ale především díky svému poměru cena/výkon. Zájem o tento telefon je tak obrovský, že jeho výrobce ještě teď, několik měsíců po uvedení na trh, nestíhá uspokojovat veškerou poptávku a dostat se tak ke koupi tohoto telefonu stále není zdaleka tak snadné, jak by si mnozí zákazníci přáli. Není se tak čemu divit, že výrobce připravuje druhou generaci tohoto telefonu. Pete Lau, CEO společnosti v nedávném rozhovoru pro čínská média prozradil zajímavou věc, a sice že OnePlus pracuje na vývoji vlastní ROM.

oneplus-one

Od vytvoření divize, zabývající se vývojem vlastní ROM si OnePlus slibuje především větší separaci od své mateřské společnosti Oppo. V telefonech OnePlus One určených pro čínský trh se totiž momentálně nachází ROM ColorOS 2.0 vyvinutá právě Oppem. Otazník však visí nad ROM pro telefony určené k prodeji na mezinárodních trzích. Současné mezinárodní verze smartphonu One totiž používají ROM CyanogenMod. Není tak vůbec jasné, zda bude OnePlus oficiálně i nadále využívat služeb společnosti Cyanogen Inc., nebo se plně spolehne na svůj vlastní vývoj. Pete Lau se v rozhovoru nezapomněl pochlubit ani tím, že společnost již stihla dosáhnout prvních zisků a počty mezinárodně prodaných OnePlus One se již pohybují v tisících.

Jakou ROM byste v novém telefonu OnePlus uvítali vy? Zůstali byste i nadále u CyanogenModu?

Zdroj: GizChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)