Nubia Z9 Max: Snapdragon 810 u nás seženete za pouhé 4 tisíce, kde je háček? (aktualizováno)

Nubia Z9 Max titul

Čas od času se dokonce i na našem trhu objeví telefon, který nabídne opravdu skvělý poměr ceny k výkonu. Mezi takové by se dal zařadit například LG G Flex 2, který za cenu 6 tisíc nabídne špičkovou výbavu s chipsetem Qualcomm Snapdragon 810 v čele. Nyní se však u nás telefon se Snapdragonem 810 dá sehnat ještě levněji na palubě telefonu Nubia Z9 Max. Skvělá nabídka má však i svou stinnou stránku.

Špičkový hardware bez pořádné podpory LTE

Jak již někteří z vás možná tušili, tím háčkem je podpora LTE sítí. Nubia Z9 Max totiž disponuje pouze podporou FDD-LTE na frekvencích 1800 / 2100 / 2600 MHz a chybí tak hojně využívaná frekvence 800 MHz. Pokud pro vás však absence plné LTE konektivity není zásadním problémem, za danou cenu těžko seženete lepší hardware. Nehledě na použitou konstrukci, kombinující kovový rám a sklo na obou stranách. Že Nubia špičkově zpracované telefony skutečně umí se můžete přesvědčit například v recenzi novějšího modelu Nubia Z11.

Nubia Z9 Max

Vedle chipsetu Snapdragon 810 v sobě Nubia Z9 Max ukrývá 2 GB operační paměti a 16GB úložiště rozšířitelné o microSD karty. Displej od společnosti Sharp pak nabídne IPS technologii spolu s FullHD rozlišením. Prohlédnout si na něm budete moci například fotografie pořízené pomocí fotoaparátu se snímačem Sony o rozlišení 16 MPx. Použitá baterie disponuje kapacitou 2 900 mAh. Nubia Z9 Max se u nás již nějakou dobu prodává a snížení ceny na 3 990 Kč s DPH u české distribuce tak lze brát jako výprodejovou akci.

Nubia Z9 Max

Nubia Z9 Max

0.7
  • Konektivita 5,5", IPS, FullHD, 401 ppi
  • Hmotnost Qualcomm Snapdragon 615
  • Představení na trh 2 GB RAM
  • Rozmery 16 MPx
  • Baterie 16 GB + MicroSD
  • Ostatní 2 900 mAh

Aktualizace: Nubia Z9 existuje ve více verzích a v článku zmíněný model s cenou 3 990 Kč s DPH bohužel nedisponuje zmíněným Snapdragonem 810 nýbrž slabším Snapdragonem 615. Informaci o použitém chipsetu jsme čerpali z tiskové zprávy a v době uvedení článku uváděli použití Snapdragonu 810 také největší české e-shopy. Tímto bychom se chtěli omluvit všem čtenářům, které jsme uvedli v omyl a poděkovat těm, kteří nás na chybu upozornili.

Co na telefon Nubia Z9 Max za sníženou cenu říkáte?

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)