První ročník MČR v mobilních hrách je u konce. Kdo vyhrál?

MČR v mobilních hrách

Mistrovství české republiky v počítačových hrách není žádnou novinkou. S několika výjimkami se objevuje už od roku 2002. Poslední ročník se odehrál o víkendu a v jednom se lišil. Premiérově se uskutečnilo i MČR v mobilních hrách. My jsme u toho nemohli chybět.

MČR v mobilních hrách: Souboje se odehrály v Clash Royale a Vainglory

Brněnské výstaviště ožilo festivalem sportu, tance a zábavy ve dnech 4. až 6. listopadu 2016. Minulý rok navštívilo výstaviště více než 45 tisíc lidí a minimálně z našeho skromného odhadu a porovnání minulého roku s letošním, můžeme říct, že číslo se velmi pravděpodobně překoná. I velikost celé akce se zvětšila, například právě MČR v počítačových a mobilních hrách si nově zabralo jeden celý pavilon, a to rovnou na dvou patrech.

Když se zaměříme přímo na mobilní hry, tak se o ni starala agentura PLAYzone, která má na starost i počítačové hry. Té pomáhali dva partneři – Vodafone a Samsung, kteří si na akci připravily i vlastní stánky spojené hlavně s mobily, takže nebyl celý pavilon jen o počítačových nebo konzolových hrách.

Samotná stage, kde se odehrávaly souboje ve hrách Clash Royale a Vainglory byla samozřejmě mnohem menší než hlavní, kde se odehrávaly souboje v PC hrách. Jednalo se o takové útulnější místo, nicméně i mobilní hry se dočkaly, finále ve hře Clash Royale se totiž hrálo na hlavní stage.

Vainglory

Jak už jsme nakousli dříve, hrálo se ve dvou hrách. Tou první je Vainglory, kterou možná řada čtenářů nezná. Jedná se o kooperativní MOBA hru, která se hraje v týmech 3 proti 3 a v podstatě se jedná o nejoblíbenější MOBA hru na mobilních telefonech. Na počítačích jsou propracovanější verze MOBA her jako League of Legends nebo DOTA 2. O Vainglory jsme psali například ZDE.

Na české scéně dominují ve Vainglory dva týmy, a to eSuba a FaIIen. Oba týmy potvrdily svou dominanci a nakonec se potkaly i ve finále. Zvítězila nakonec eSuba 3:0, kde jeden z faktorů, proč to tak dopadlo, mohl být i fakt, že tým FaIIen hrál s jedním nováčkem, zatímco eSuba byla v kompletní sestavě.

Vítězové obdrželi 3x náramek Samsung Gear Fit 2, tři roční paušály #jetovtobe a dárkové balíčky od Vodafone. Za druhé místo byl opět roční paušál a dárkový balíček. Další místa obdržela dárkové balíčky.

Clash Royale

O této hře už jste pravděpodobně slyšeli, jedná se o karetní hru pro dva hráče, která navíc kombinuje prvky z tower defense her. Hra je tvořena tvůrci úspěšné Clash of Clans. Více o hře si můžete přečíst v našem článku ZDE.

Co se týče samotného turnaje, tak u Clash Royale to bylo zajímavější. Celkově hrálo dvacet lidí, od zkušených hráčů po nováčky. Všechny ale zaskočil Šimon Masár, který si přezdívá rainny.81. Ten dokázal porazit i hráče eSuby a dostal se tak do finále. V něm se utkal s Janem “Elfkam” Doležalem. V napínavém souboji na hlavní stage těsně vyhrál rainny.81 se skóre 3:2. Získal tak za první místo Samsung Galaxy S7, roční předplatné paušálu #jetovtobe a dárkový balíček. Za druhé místo obdržel Elfkam roční paušál #jetovtobe a dárkový balíček.

Clash Royale
Clash Royale

Celkově tedy první ročník MČR v mobilních hrách nedopadl vůbec špatně. Hry sledovalo poměrně hodně lidí a do budoucna je tu rozhodně potenciál zvýšit například počet her. A třeba jednou budou mobilní hry mít větší sledovanost, než ty klasické počítačové hry.

Hrajete Clash Royale nebo Vainglory?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

nejocekvanejsi android hry roku 2020

10 nejočekávanějších Android her v roce 2020

Hry David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (2)