Menu

Lookout Push Ad Detector: Zatočte s reklamou v notifikační liště!

Reklamní proužky v aplikacích pro Android jsou jednou z forem, jak si autor může přijít na nějaké ty “drobné.” V poslední době se ale stále častěji objevují agresivnější formáty, obtěžující uživatele reklamou v notifikační liště – tzv. “push reklamy.”

Nejde přitom o nové téma – už v květnu loňského roku se objevila technologie AirPush, jejíž autoři slibovali developerům až desetkrát vyšší míru “prokliků” ve srovnání se statickou reklamou. Jednou z prvních aplikací, která AirPush použila, byl APNDroid slovenského programátora Martina Adámka. Uživatelé tehdy reagovali velmi negativně, následkem čehož byl APNDroid dočasně stažen z Android Marketu jako “škodlivý.” Autor pak AirPush odstranil a vydal novou “čistou” verzi, přičemž uvedl, že se poučil a již nebude tuto formu reklamy používat. Aktuálně je APNdroid dostupný již jen jako placená aplikace.

Letos v tomto směru zaujal japonský operátor KDDI, který do svých telefonů instaloval alternativu Android Marketu, jež po jedné z aktualizací začala zobrazovat reklamní sdělení v notifikační liště. I on nakonec ustoupil tlaku veřejnosti a negativním reakcím, a s tímto způsobem propagace skončil.

Přesto se v Marketu nadále objevují aplikace, jež do telefonu zanesou reklamní systém tohoto typu. Nejedná se přitom o žádnou “šedou zónu” – Patryk Kaflowski, autor programu Dog Whistle (promění telefon v píšťalku pro psy), taktéž nedávno implementoval reklamy v notifikaci. Podle dostupných informací přitom do té doby jeho aplikaci stáhlo více než 250 tisíc uživatelů a chlubila se hodnocením 4,5 z 5 možných. Ani v tomto případě není odezva ze strany těch, jež si program nainstalovali, právě pozitivní.

Jestliže často instalujete nové programy, může být obtížné zjistit, který z nich reklamní systém do telefonu zanesl, neboť reklamy v notifikaci se obvykle začnou zobrazovat až po nějaké době. Podobně problematické bývá zjištění viníka nežádoucích reklam v případech, kdy se vtíravý reklamní systém instaluje v nějaké aktualizaci.

Bezpečnostní společnost Lookout vyslyšela uživatele, a nabídla jednoúčelový “antivir,” který se zaměřuje výhradně na detekci aplikací, jež v sobě obsahují tento způsob reklamy. Proces je poměrně jednoduchý – stačí nainstalovat Lookout Push Ad Detector a spustit skenování. Na konci se zobrazí seznam programů, používajících push reklamy. Soudě dle dosavadních ohlasů uživatelů Push Ad Detector opravdu funguje, a dělá to, co slibuje.

Lookout Push Ad Detector

Lookout Push Ad Detector

Aktuálně jsou detekovány tyto technologie/sítě:

  • Airpush
  • Appenda
  • LeadBolt
  • Moolah Media
  • Startapp
  • TapIt!
Lookout Push Ad Detector

Lookout Push Ad Detector

Lookout Push Ad Detector

Lookout Push Ad Detector

Lookout Push Ad Detector
Lookout Labs
Verze1.0 (3. 2. 2012)
Velikost210 kB
2.1+


Zdarma
generuje SvetAndroida.cz

 

Komentáře

Marsec

Marsec

7.2.2012 7:14

Zrovna tohle jsem potřeboval, pořád me otravovali reklamy v notifikacni liště. Děkuji za tip, funguje super, našlo to 3 aplikace :-)

PetrZ

PetrZ

7.2.2012 8:26

Parada, taky jsem vyuzil. Dekuji za zpravicku. Posledni mesic a pul se me prave zobrazovala reklama v notifikacni liste. Potvrzuji, tak jak je napsano v clanku, ze reklama se musela projevit az po nejake aktualizaci, protoze aplikaci jsem mel jiz mnohem dele, nez se zacala reklama zobrazovat. Jednalo se o aplikaci LCD Clock (LCD hodiny – Mateusz Baclawski). Pouzival jsem ten paskvil jenom proto, ze to melo i sekundy, kvuli aukcim na aukru :D No kazdopadne dekuji autorovi zpravy a lookoutu, otravnou aplikacku jsem ihned odinstaloval.

volcom

volcom

7.2.2012 9:00

taktéž potvrzuji škodlivou aplikaci od Mateusz Baclawski tentokrát jménem Krásné baterie (když tak nad tim přemejšlím nevim proč jsem si jí nainstaloval zas tak krásné nejsou:-D )

vasin

vasin

7.2.2012 9:10

mrcha jedna .o) !! – Počítadlo Piv (Beer Counter) v 1.4

Clarke

Clarke

7.2.2012 9:38

Přesně to jsem potřeboval, našlo mi to 5 aplikací, vesměs blbosti.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

7.2.2012 9:54

JJ, také se mi to hodilo :)
Ten zmíněný případ Dog Whistle jsem já osobně :))

jouda

jouda

7.2.2012 10:06

Vynikajici. Diky. Neznate nejaky podobny program, ktery by detekoval i klasicke reklamni site?

Usagi

Usagi

7.2.2012 11:01

Super aplikácia. Už ma tie reklamy otravovali dlho našlo mi ICS Theme 1.0 pre Go Launcher. Radšej si nejakú zakúpim. Táto letela do preč.

ic

ic

7.2.2012 11:21

@jouda nevím k čemu by to bylo dobré… to ve které aplikaci je reklama přece vidí každý už při jejím používání. Pokud jde ale o úplné odstranění reklam, tak na to jsou prográmky, ale je potřeba root-nutý stroj. Pak se reklamy odstraňují lokálním přesměrováním v hosts souboru, ostatně stejně tak to jde na Windows.

vasin

vasin

7.2.2012 11:43

to @jouda máš prosím něco konkrétního?

JirkaH

JirkaH

7.2.2012 12:27

blokovani reklam mi prijde neeticke…

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

7.2.2012 12:37

Naprosto souhlasím s JirkaH.
Reklamní proužky jsou v případě aplikací zdarma jediným zdrojem příjmů programátorů/developerů/autorů aplikací. Pokud bychom je všichni zablokovali a nikdo by na ně neklikal, neuvidí autor ani cent… …a hádejte, co by nám asi tak příště naprogramoval….

Martin

Martin

7.2.2012 12:41

Hmm,nič nenašlo.

Lukáš

Lukáš

7.2.2012 15:08

Souhlasím s JirkouH i Karlem Kiliánem, teda jestli jsem to správně pochopil… Normálni reklamy v aplikacích mi ani nevadí, protože už je ani nevnímám. Do notifikační lišty ale žádnou reklamu dostávat nechci. Myslím, že by měla být rovnováha mezi uživatelem, který chápe, že reklama je nezbytná a programátorem, který ho tou reklamou nesmí nas*at.

K3wlar

K3wlar

26.3.2012 9:40

Nesouhlasim proč bych si měl zabastlit telefon nějakýma reklamama tak at si tam hoděj cenu a reklamu si nechaj na doma… Počkejte časem.. źa ty vaše reklamy pak budete dělat wipe telofonu :)))

I LOVE YOU WAREZ

K3wlar

K3wlar

26.3.2012 9:41
Alugoole

Alugoole

28.7.2012 8:23

Po dlouhé době mi udělala nějaká rada opravdu velkou radost. Reklamy už nabrala na intenzitě a co deset minut jsem musel vyhazovat nějaké pitomosti. Ačkoliv jsem Lookout (placený) kdysi používal, nenapadlo mne u něj hledat. Funguje perfektně, je zadarmo a nenápadné lumpíky jsem objevil a zlikvidoval :)

RSS (komentáře k článku)