Lokola – hledej kolem dokola

No Image-02

A je to tady! Na světlo světa se v nejbližších dnech dostane PRVNÍ (větší :) ČESKÁ ANDROIDÍ APLIKACE – Lokola. Pojďme se proto v této velmi aktuální (či snad až žhavé) recenzi podívat, na co se můžeme těšit.

O co jde

Jak už podtitul napovídá, jde o vyhledávátko. Vyhledávátko založené na lokaci. Úkol aplikace je tedy jednoduchý – najít pro Vás (ve Vašem okolí, nebo v místě, které Vás zajímá) restauraci, hospodu nebo třeba bankomat. Nebo byste si rádi dali někde poblíž kofolu? Lokola je zkrátka lokální search, jak se sluší a patří.

Jak to funguje

Co se ovládání aplikace týká, vše je (jak jistě uznáte ze screenshotů, které jsou tady okolo) tak jednoduché, jak jen to jde. Homescreen aplikace nabízí vlastně jen 4 ovládací prvky:

  • políčko pro vložení hledaného výrazu (což může být například “restaurace”, “pivo” či třeba “bankomat”)
  • políčko pro vložení místa hledání (příkladem budiž “Praha 1”, nebo “Muzeum”)
  • zaškrtávátko “Hledej kolem dokola” (na něm je zajímavé, že je aktivní pouze pokud telefon ví, kde se právě nachází), jehož zaškrtnutím docílíte “hledání kolem aktuální pozice”
  • a konečně to hlavní a nejdůležitější, tlačítko “Hledat”

Hned po odeslání vyhledávacích parametrů se Vám začne načítat mapa a hned na to už vyskakují nad mapkou bodíky odpovídající nalezeným záznamům. Ty jsou také zobrazeny (hezky seřazeny podle vzdálenosti od místa hledání) v seznamu, ke kterému se dostanete přepnutím tabu.

To ale samozřejmě ještě není všechno. Na bodíky (či položky seznamu) můžete “klikat”, a tak velmi rychle například do vybraného podniku zavolat či poslat e-mail. Aby toho nebylo málo, k dispozici je také možnost jednoduchého hodnocení vybraného podniku (aktuálně zobrazené hodnocení předchozích uživatelů Vám pak jistě poradí, zda-li podnik stojí za návštěvu).

Kde stahovat?

Zatím nikde :) Naše recenze je natolik žhavá, že dokonce předběhla dobu. Aplikace se v těchto chvílích ladí, piluje a finišuje. Připravena ke stažení ale ještě není. Pokud ale budete sledovat náš web, můžete si být jistí, že se o vypuštění aplikace dozvíte mezi prvními.

Kdo za tím stojí

Samotný vyhledávací engine má na svědomí přímo společnost Lokola s.r.o., která také právě dnes spustila webovou verzi svého vyhledávače – http://www.lokola.cz.

Stejná data jako k uživatelům webu pak proudí také k nám, androiďákům. Aplikaci pro telefony, založené na platformě Android, vyvinula společnost Inmite s.r.o., o které jste už jistě v souvislosti s Androidem slyšeli (ať už při přednášce na GDD, či díky webu, který vydatně podporují :) .. a protože shodou okolností mám v androidí Lokole nějaký ten prst i já, pokud najdete chybku, můžete ji reportovat třeba rovnou v komentářích pod touto recenzí :)

Inmite s.r.o.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)