TOPlist

AppParade 36 vyhrála aplikace IKEM Online, cenu publika si vysloužily eDoklady

ceska konference appparade

Komerční článek

AppParade, největší přehlídka mobilních aplikací českých tvůrců, zná vítěze 36. běhu. Nejlepší aplikací byla dle hodnocení odborné poroty aplikace IKEM Online. Cenu publika si na základě finálové prezentace vysloužily eDoklady.

Ty nejlepší aplikace z české vývojářské scény představuje už od roku 2010 soutěž AppParade, za dobu jejího fungování se ve finále soutěže představilo již téměř 500 aplikací. Finále letošní AppParade se konalo v úterý 23. dubna večer v Kongresovém centrum v Praze.

Do soutěže se tentokrát přihlásilo několik desítek projektů, do finálového klání se dostalo 9 z nich. „Před deseti lety jsme na AppParade prezentovali svoji aplikaci, tehdejší výhra nám dala sebevědomí a nepřímo vedla k založení studia MeguMethod. Jsem rád, že v soutěži pokračujeme, ještě větší radost mám z toho, jak roste úroveň prezentovaných appek. Ukazuje, jak se naše technologická scéna profesionalizuje. Každá z 9 finálových aplikací staví na zákazníkovi a pochopení jeho potřeb, každá má byznys model, každá má šanci uspět i za hranicemi Česka,” komentuje Vratislav Zima, CEO softwarového studia MeguMethod, které AppParade od roku 2018 pořádá.

  • První místo získala aplikace IKEM Online, která poskytuje přehled návštěv, laboratorních výsledků, sleduje zdravotní aktivitu přes Apple Health a Google Fit, zprostředkovává komunikaci mezi pacientem a lékařem a informuje o medikaci a jejím užívání.
  • Cenu publika si vysloužily eDoklady, které umožňují mít všechny důležité doklady přímo v mobilu a prokazovat se jimi nejen na úřadech.
appparade konference 2024

Při představování projektů také zazářily aplikace Walking Planet: Fitness Game, která spojuje fitness a herní prvky, Národní muzeum v kapse – mobilní aplikace s vstupenkami, audio prohlídkami i rozšířenou realitou, Investown: snadné investování, která umožňuje investovat do nemovitostí, mojePPL – nonstop přehled a správa zásilek v jedné aplikaci, Svatebka pro organizování svateb a zajištění zábavy svatebčanů, Online koučink, který poskytuje domácí tréninkové programy Železné koule, výživové plány a recepty, a také Worldee – Objev úžasná místa, marketplace, kde cestovatelé ukládají a sdílejí své cesty a prodávají je.

Každý z 9 finalistů měl pouze tři minuty na to, aby představil smysl a přednosti své aplikace. Následovaly otázky poroty, kterou tvořili Ondřej Aust, šéfredaktor Mediáře, Tomáš Pětivoký z Kalorických tabulek, Daniel Rutkovský, CTO MeguMethod, Jiří Diblík z VOS.Health a Martin Mazanec z Fitify. S posledními dvěma jmenovanými mohli účastníci diskutovat v rámci kulatých stolů, novinky letošního AppParade. Zajímavý vhled přinesla také společnost O2, která odhalila připravovanou novou verzi jejich aplikace Moje O2, kterou dnes používá přes 120 tisíc zákazníků, a sdílela principy, které k vývoji takhle úspěšné aplikace vedou.

Poznámka redakce

Komerční články nepíše redakce Svět Androida, ale pouze poskytuje prostor pro zveřejnění článku od partnera

„Cílem AppParade je posouvat Česko, oslavit kreativitu i byznysový drive českých tvůrců. Ukazovat nové aplikace, dát prostor pro sdílení know-how s těmi globálně úspěšnými. To se nám letos myslím, i díky spolupráci s konferencí mDevCamp, opravdu povedlo,” uzavírá Zima.

Soutěž tradičně organizuje softwarové studio MeguMethod a partnery byly společnosti Livesport a O2, které aktivně podporují českou mobilní komunitu.

AppParade

AppParade je přední česká soutěž mobilních aplikací, která každoročně představuje to nejlepší z domácí scény vývojářů. Od svého založení v roce 2010 se stala významnou platformou, kde mohou tvůrci prezentovat své inovativní aplikace široké veřejnosti, odborníkům, potenciálním investorům a médiím. Přehlídka nabízí jedinečnou příležitost pro nové i zavedené vývojáře, kteří mohou ukázat své projekty a získat cennou zpětnou vazbu od poroty složené z odborníků z oboru technologií a digitálního designu.

MeguMethod

MeguMethod (dříve Synetech) je české softwarové studio vyvíjející mobilní a webové aplikace. V roce 2014 ji založili Vratislav Zima, Daniel Rutkovský a Miroslav Voda. Jako první vytvořili aplikaci Jukees, která propojovala hosty restaurací a barů s místním jukeboxem. Své místo na trhu si studio získalo zejména expertizou ve vývoji aplikací pro iOS a Android a zaměřením na komplexní projekty pro globální klienty. Všechny zkušenosti a přístup k projektům zakladatelé promítli v listopadu 2022 do rebrandingu na MeguMethod. Nový název se skládá z japonského megu, výrazu označujícího lásku nebo zalíbení a anglického method. Studio má za sebou více než 40 vyvinutých aplikací s dopadem na miliony uživatelů na šedesáti světových trzích. Mezi klienty MeguMethod patří například Oriflame, ISIC, Jablotron, NN Pojišťovna nebo český cyklostartup Dudelo. Společnost se vedle soukromých zakázek zasazuje také o digitalizaci českého státu prostřednictvím Asociace softwarových agentur a rozvoj tuzemských talentů skrze vlastní soutěž AppParade, ve které oceňuje nejlepší aplikace.

Komerční článek
O Autorovi - Komerční článek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)