Lenovo Lemon 3: odpověď na Redmi 3 s podobnými parametry i cenou

CmBZEFaPju2Aem-DAAEYd9AH-MU266

Xiaomi teprve před několika málo dny představilo dlouho očekávanou třetí generaci skvěle vybaveného a přesto velmi levného modelu Redmi 3. Tato novinka od známého čínského draka sice neměla v poměru cena výkon žádnou konkurenci, to se však velmi rychle změnilo. Čínský gigant Lenovo totiž přispěchal s vlastní odpovědí v podobě telefonu Lenovo Lemon 3, a nutno podotknout, že odpověď je to více než hlasitá.

lenovo_lemon_3_gold

Hardware (skoro) jako v Redmi 3

Jak je zřejmé již ze samotného úvodu, také Lenovo Lemon 3 nabídne specifikace, které by v dané cenové relaci čekal asi jen málokdo. Hardwarové parametry jsou však prakticky identické s tím, co nabídne Redmi 3. I uvnitř Lenova tak nalezneme například poměrně výkonný osmijádrový chipset Qualcomm Snapdragon 616 podpořený 2 GB RAM. Interní úložiště nabídne také identickou kapacitu, a to 16 GB, ty jsou dále rozšířitelné pomocí microSD karet.

Zrovna tak identická je i dvojice fotoaparátů, také Lenovo Lemon 3 totiž nabídne hlavní 13MPx snímač a sekundární 5 MPx kamerku nad displejem. Ani Lenovo potom nezapomnělo na kvalitní materiály, a tak i Lemon 3 nabídne konstrukci využívající kov.

Lenovo lemon 3

Co se rozdílů mezi oběma rivaly týče, těch není příliš. Lenovu se podařilo zabodovat displejem, ten má sice také úhlopříčku 5″, oproti Redmi 3 však nabídne rovnou FullHD (1920 x 1080 px) rozlišení a tím pádem i skvělou jemnost 441 ppi. Xiaomi naopak boduje baterií s kapacitou 4100 mAh, odpověď od Lenova má totiž baterii o kapacitě pouze 2750 mAh. Ve prospěch Lenova mluví také podpora prostorového zvuku Dolby Atmos a ekvalizéru Maxx Audio.

CmBZEFaPjuKALoffAAFwoUToVgA121

Pomyslná ručička vah by se na stranu Lenova mohla přehoupnout díky konektivitě, konkrétně podpoře LTE sítí. Konkrétní podporovaná LTE pásma sice zatím nemáme oficiálně potvrzena, dle prvních informací by však mělo Lenovo Lemon 3 rozumět s frekvencemi 800 / 1800 / 2100 / 2300 / 2500 / 2600 MHz. Chybí zde sice pásmo 900 MHz, hojně využívané našim “rudým” operátorem, oproti počinu od Xiaomi je však podpora LTE na mnohem lepší úrovni.

  • Displej: 5'', IPS, 1920 x 1080 pixelů
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 616, Octa-core
  • RAM: 2 GB
  • Fotoaparát: 13 Mpx
  • Úložiště: 16 GB, microSD
  • Baterie: 2750 mAh
Lenovo Lemon

Cena na chlup stejná

Posledním parametrem, jasně směřovaným proti novince ze stáje konkurenčního Xiaomi, je cena. Lenovo Lemon 3 má totiž na domácím trhu stát přesně stejně jako jeho konkurent – v přepočtu přibližně 2 500 Kč (699 juanů). Bohužel, ani v tomto případě moc nedoufáme v oficiální dostupnost na našem trhu a v případě, že se k nám telefon dostane prostřednictvím neoficiální distribuce, je třeba počítat s výrazně vyšší cenovkou.

Který ze dvou čínských rivalů vás oslovil více? Xiaomi Redmi 3 nebo Lenovo Lemon 3?

 

Zdroj: GizChina.com, GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)