Kingzone Z1: čínský highend s kovovým rámem a nízkou cenou

kingzone Z1 titul

Kingzone je další ze záplavy relativně mladých čínských producentů chytrých telefonů s co možná nejlepším poměrem cena / výkon. V brzké době tato společnost uvede na trh svůj dosud nejvybavenější model – Kingzone Z1. Ten bude o své místo na slunci soupeřit především s domácími konkurenty v podobě JiaYu S3 či THL 2015. Všechny tyto telefony přitom pohání stejný chipset MediaTek MT6752.

Tento 64bitový chipset s osmi jádry Cortex-A53, běžícími na taktu 1,7 GHz doplňuje grafický čip Mali-T760 a spolu tvoří poměrně výkonnou dvojici, schopnou v benchmarku AnTuTu překročit hranici 40 000 bodů. Velikost RAM paměti se zastavila na hodnotě 2 GB a interní úložiště má kapacitu 16 GB s možností rozšíření o paměťové karty microSD. Menší zklamání však zavládne po přečtení parametrů LTPS OGS displeje, ten sice pochází od JDI, což by samo o sobě mělo zaručovat jisté kvality, nicméně při úhlopříčce 5,5 palce disponuje pouze HD (1280 x 720 px) rozlišením, což telefon degraduje o třídu níž, než kam by si jinak zasloužil být zařazen. Situaci částečně zachraňuje podpora FDD-LTE na frekvencích 800 / 1800 / 2100 / 2600 MHz. Jako u většiny číňanů tak opět mají smůlu zákazníci Vodafonu, který, mimo velká města, hojně využívá pásmo 900 MHz. Hlavní fotoaparát nepochází od nikoho jiného, než od Sony a nabídne rozlišení 13 MPx a světelnost f/2.0. Sekundární kamerka nad displejem oplývá rozlišením 8 MPx. Baterie má v tomto případě přijatelnou kapacitu 3500 mAh. Kingzone Z1 bude z výroby obsahovat Android 4.4 s nadstavbou KOS 1.2, avšak výrobce přislíbil také update na Android 5.0 Lollipop.

Společnost Kingzone se u své novinky také velmi ráda chlubí použitím kovového rámu a rámečky okolo displeje s tloušťkou pouhý 1 milimetr. Proti prvnímu údaji, týkajícímu se použití kovu, nemůžeme zhola nic namítnout, avšak při pohledu na “živé” snímky telefonu a nikoli rendery si dovolujeme o pravdivosti tvrzení Kingzone zapochybovat. Někteří uživatelé také možná ocení čtečku otisků prstů na zádech přístroje.

kingzone Z1

Kingzone Z1 se u některých čínských obchodníků s mezinárodní působností začíná dostávat do prodeje, a to za cenu 200 $, což i při současném, nepříznivém kurzu představuje velmi lákavých 4 800 Kč.

Jak se vám Kingzone Z1 líbí?

Zdroje: GizChina.com, Coolicool.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)