Menu

Děsivý pohled: Fotografický počin zobrazující nadužívání smartphonů

Čtete tento článek na svém mobilním zařízení? Je více než pravděpodobné, že ano. Teď si představte, jak byste vypadali, kdyby vaše telefony nebo tablety najednou zmizely. Trochu osamělý a děsivý pohled najednou.

Fotografický počin má poukázat na nadměrné užívání technologií

Zajímavý fotografický počin má na svědomí Eric Pickersgrill a má poukázat na to, jak osaměle a ignorováni vypadají lidé, pokud se jim z rukou odejme používané mobilní zařízení. Neustálé hledění na obrazovky displejů se stalo společenskou normou a mnohokrát si ani neuvědomujeme, jak sami vlastně vypadáme a jak celá situace působí arogantně vůči našim blízkým i událostem kolem nás.

Výsledkem jsou lidé zírající tupě do prázdna, ignorujíce své okolí. Zkuste dnes při obědě telefon odložit, při procházce se pokochejte přírodou a u televize hlaďte vlasy vaší drahé polovičky a nikoliv plochu displeje.

Zdroj: qz

 

Komentáře

Petr Holý

Petr Holý

18.10.2015 14:02

Netuším co se u vás v redakci změnilo, ale v poslední době je to jeden bulvární nadpis za druhým. Asi jste za svým vrcholem a je na čase najít nástupce. Jiný web, který ví jak se píší články.

Dhanielk

Dhanielk

18.10.2015 14:12

Petr Holý: Rád bych to upřesnil… Jiný web co píše i vlastní články…

Hmmm

Hmmm

18.10.2015 14:54

Popravde uz zacinam mat plne zuby toho ako sa kde kto snazi vytlct financny kapital, alebo v lepsom pripade len umelecky kapital, z toho, ze ludia pouzivaju moderne technologie. Je to tak lacne a povrchne… Ak chcete robit umenie, najdite si skutocne temy. Tato tema bola vycerpana uz pred rokmi.

Ilona

Ilona

18.10.2015 20:54

A odkud si myslíte, že tento příspěvek prohlížím. Jestliže nemám být on-line tak to dejte do tištěných médií :)

Radek

Radek

20.10.2015 8:18

Moc se mi to líbí. Článek nemá za cíl, aby ste nepoužívali moderní technologie, ale abyste je používali s rozumem. A s tím souhlasím.

RSS (komentáře k článku)