TOPlist

Samsung ukázal 108Mpx fotoaparát. Umí natáčet v 6K a focení ve tmě má být perfektní

Samsung 108Mpx fotoaparát - Xiaomi

Když Xiaomi představilo mobil s fotoaparátem o síle 64 Mpx, zdálo se to jako šílenost. Pokud jste si mysleli, že to je aspoň dočasný vrchol …nikoli. Samsung ve spolupráci s Xiaomi pracuje na mobilu, který dostane 108Mpx fotoaparát. Má přitom stejnou velikost jako současné 48/64Mpx senzory a nabízí výrazně lepší vlastnosti. Na své si přijdou všichni, co fotí nebo natáčí videa.

Stane se 108Mpx fotoaparát od Samsungu králem focení?

Současné snímače o síle 48 a 64 Mpx využívají k pořizování snímků „pixel-binning“. Zabijácký senzor ISOCELL Bright HMX o síle 108 Mpx oproti tomu nabídne stejně kvalitní fotky při špatném osvětlení, jako současné fotoaparáty při focení během dne. Domněnku samozřejmě potvrdí až testování, zatím to ale vypadá slibně. Samsungu se podařilo udržet stejnou velikost senzorů jako u 48/64Mpx fotoaparátů, samotný modul je však nepatrně větší.

To patrně povede ke změnám v konstrukci, neměly by však být velké. Samsung uvádí, že 108Mpx senzor využívá technologii Smart ISO a je schopen natáčet 6K video (6 016 x 3 384) při 30 fps. Masová výroba senzoru ISOCELL Bright HMX začne už koncem tohoto měsíce. Tedy o něco dříve než mobil, v němž bude usazen. Ten je zatím pouze testovací a neexistuje jeho konečná podoba. Některé zdroje uvádí, že jej jako první dostane Xiaomi Mi Mix 4 …ale že by si Samsung nechal ujít prvenství?

Využili byste 108 Mpx fotoaparát?

URL: AndroidAuthority

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)