Menu

5 nejprodávanějších chytrých telefonů na světě

Nedávno jsme se podívali na žebříček nejošklivějších telefonů. Nyní pro vás máme pozitivnější článek, kde se podíváme blíže na 5 nejprodávanějších chytrých telefonů na světě. Dokážete uhádnout už nyní, které chytré telefony se v žebříčku umístí?

5 nejprodávanějších chytrých telefonů na světě – Vládne Apple a Samsung

V dnešní době už jsme hodně “rozmazlení” výběrem chytrých telefonů. K dispozici jsou stovky různých smartphonů od levných modelů za pár tisíc až po vlajkové modely za dvacet a víc tisíc. Každým rokem se zvyšuje počet funkcí, lidé kupují telefony více než kdy předtím, ale naleznout ideální kombinaci pro TOP smartphone, který bude obrovským hitem, je čím dál tím těžší oříšek. Jeden z důvodů je i velká konkurence. Níže se podíváme na 5 nejprodávanějších chytrých telefonů všech dob. Žebříčku vládnou Apple/Samsung telefony a jedno překvapení od společnosti Nokia.

Samsung Galaxy S3 / Apple iPhone 5 – 70 milionů prodaných kusů

O páté místo se dělí dva telefony. Oba telefony spojuje to, že byly vydány v roce 2012, a to v době, kdy trh se smartphony raketově rostl. Samsung Galaxy S3 byl hodně očekávaným modelem, jelikož šlo o nástupce dnes již legendárního Samsung Galaxy S2, který posunul korejskou společnost mezi špičku. Apple iPhone 5 byl pro změnu vylepšenou verzí populárního iPhone 4S, v této době svět doslova “šílel” z chytré asistentky Apple Siri.

Samsung Galaxy S3

Apple iPhone 7 / Plus – 78 milionů prodaných kusů

Apple uveřejňuje čísla pouze pro celou řadu iPhonů, podobně jako to dělal i Samsung s Galaxy S, Galaxy S Edge a Galaxy S Plus telefony. Nicméně jedná se o telefony, kterou jsou brány jako jeden a mají minimální rozdíly. Apple iPhone 7 byl ideální volbou pro všechny majitele starších iPhonů, nabízel odolnost proti vodě, větší paměti i větší kapacitu baterie. Tyto prvky rozhodly o tom, že jde o jeden z nejprodávanějších smartphonů historie.

apple-iphone-7-plus

Samsung Galaxy S4 – 80 milionů prodaných kusů

Tento telefon je stále nejprodávanějším modelem korejské společnosti. Opět se Samsungu podařilo využít úspěchu Galaxy S3, na kterém společnost postavila masivní marketingovou kampaň. Ve spojení s hodně pozitivními recenzemi. Samsung Galaxy S4 měl na svou dobu perfektní hardware, TouchWiz už tak dobře chválen nebyl, nicméně nadstavba přinesla plno užitečných funkcí.

samsung galaxy s4

Nokia 5230 – 150 milionů prodaných kusů

A dostáváme se pravděpodobně k největšímu překvapení v tomto seznamu. Na druhém místě se umístil levný smartphone Nokia 5230. Vydán byl v roce 2009, fungoval na systému Symbian, displej měl velikost 3,2 palců, fotoaparát měl 2 MPx a zároveň měl 70 MB úložiště. Překvapivě nepodporoval ani Wi-Fi. Ale i díky tomu dokázala Nokia udržet cenu hodně nízko a jak ukazuje žebříček prodejnosti, šlo o skvělý tah.

nokia 5230 nejprodavanejsi smartphone

Apple iPhone 6 / Plus – 220 miliónů prodaných kusů

Apple iPhone 6 je zdaleka nejprodávanějších chytrým telefonem a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se něco mělo v nejbližší době změnit. Obzvlášť jak to ukazuje i úspěch novinek Apple iPhone 8 a Apple iPhone X. Hlavním úspěchem tohoto modelu byla velikost displeje, protože šlo o první iPhone s větším displejem. Zajímavé je to, že se prodával extrémně dobře i přes aféru bendgate, kdy se iPhone ohýbal v kapse.

iphone-6-iphone-6-plus

Proč v žebříčku nejsou novější chytré telefony?

Pokud se podíváte na 5 nejprodávanějších chytrých telefonů, tak nejnovějším telefonem je Apple iPhone 7, který se představil v roce 2016. Proč jsme za tuto dobu ještě neviděli žádný jiný chytrý telefon, který by se do této pětice dostal? Hlavní důvody jsou dva. Za prvé se v posledních letech zvýšila konkurence na trhu, díky které se prodeje rozdělily mezi mnohem více výrobců. Na mysli máme hlavně vzestup čínských značek, které chrlí jeden telefon za druhým. Druhým hlavním důvodem je to, že roky 2012 až 2015 jsou považovány za zlaté období chytrých telefonů. Právě v této době narostl trh nejvíce, zapříčiněno je to tím, že hodně lidí přecházelo z tlačítkových telefonů na smartphony.

Vlastnili jste některý z těchto telefonů? Jak jste s ním byli spokojení?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Wortos

wortos 62

15.8.2018 9:29

Nokia ve svém období musela vydělavat neskutečné baliky peněz skoro každy měl nokii :D

Pino76

Pino76 -7

15.8.2018 12:49

@wortos Globálně mělo Nokii v době její největší slávy 50 procent lidí.. Což je samozřejmě ohromný úspěch, ale zdaleka nelze říct, že každý měl ve světě Nokii.
https://www.canalys.com/newsroom/64-million-smart-phones-shipped-worldwide-2006

Pino76

Pino76 -7

15.8.2018 12:52

P.s. 50 procent z těch, kteří měli mobilní telefon, samozřejmě..

Cardi

cardi -321

15.8.2018 16:08

wortos: souhlas to musel byt masakr

Bkf1

Ondřej Vavroušek 4

16.8.2018 9:53

Nokia 5230 ROZHODNĚ NEBYLA důkazem toho, že by tehdy Nokia ještě něco dělala dobře, ale jen toho, že pořád měla hodně slepých a hluchých příznivců…

Krysta24

krysta24 -3

16.8.2018 11:06

Ta Nokia je tragédie, funkce na nic, výdrž na nic, dotykové obrazovky tehdy taky na nic. Sám na svůj poslední tlačítkový mobil Nokii 2730 vzpomínám v dobrém. Ale ty “hloupé” dotykové mobily z toho období (Nokie a tehdy ještě docela častý Samsung Star) kombinovaly nevýhody klasických tlačítkových a chytrých mobilů. Hlavně že měly dotykovou obrazovku, a tak byly “cool”.

RSS (komentáře k článku)