Menu

Jaký je nejošklivější telefon? Máme pro vás 5 žhavých adeptů

Položili jste si někdy otázku, jaký je vlastně nejošklivější telefon na světě? Mezi dnešními smartphony bychom vybírali jen velmi těžko, jsou si totiž podobné jako vejce vejci. Proto si v dnešním článku představíme telefony hlavně z minulosti, kde se výrobci nebáli experimentovat.

Motorola StarTac Rainbow: Telefon z krabice ovesných vloček

Psal se rok 1996 a věhlasná společnost Motorola světu přináší dalších ze svých telefonů. Ten dostal označení StarTac a rozhodně zaujal. Nastartoval totiž éru “véčkových” telefonů. S funkčností to nebylo v té době nikterak růžové (sloužil hlavně k volání a SMS) a ani s kvalitou konstrukce, kde měl zejména zavírací mechanismus problémy. Přestože dal kořeny dalším telefonům podobné konstrukce, od pozdějších véček se trochu lišil – v horní části totiž nebyl displej, ale jen sluchátko. Tento přístroj samotný bychom do dnešního článku asi nezařadili.

Co se však vyloženě nepovedlo, byla jeho verze pojmenovaná Motorola StarTac Rainbow, která rozhodně na nejošklivější telefon historie aspiruje. Tento přístroj se vyznačoval mnoha barvami, které připomínaly spíše reklamní předmět nebo hračku. Spolu se zvláštní véčkovou konstrukcí jste telefonem rozhodně zaujali, nebylo to ale nejspíše v pozitivním smyslu.

Toshiba G450: Telefon, nebo dálkový ovladač?

Posouváme se o deset let kupředu, kdy Toshiba světu představila velice zajímavý telefon s označením G450. Přesněji to byl rok 2008, kdy světlo světa spatřil iPhone 3G. Přístroj od Toshiby však iPhonu rozhodně funkcemi nekonkuroval, on vlastně ani žádnou konkurenci neměl. Zaujal především svým provedením, u kterého byste možná na první pohled netipovali, že se jedná o mobilní telefon, ale spíše dálkový ovladač. Tvar připomínal čokoládovou tyčinku a aby toho nebylo málo, klávesnice byla rozdělena na dvě kruhové části. OLED displej nabídl celé 2 barvy.

Telefon si rozuměl s 3G sítěmi a bylo jej dokonce možné propojit s notebookem či počítačem a sdílet tak internetové připojení (tedy hotspot). Uměl telefonovat, psát SMS a dokonce i přehrávat MP3 písničky. Telefon se však tragicky ovládal a úspěch nepřinesl. My ale společnosti Toshiba děkujeme příspěvkem do dnešního článku jako kandidáta na nejošklivější telefon.

nejosklivejsi telefon-toshiba g450

CEC F88: Telefon přilepený na hodinky

Chytré hodinky jsou dnes zcela běžným příslušenstvím a na trhu nechybí ani modely, které jsou schopné nahradit mobilní telefon. Nutno uznat, že kromě slabší výdrže na jedno nabíjení je tento koncept dnes dobře využitelný. O něco podobného se ale pokusila společnost CEC již v roce 2003. Výsledkem bylo něco nazvané jako F88. Společnost CEC šla nejspíše cestou nejmenšího odporu a prostě vzala mobilní telefon a přilepila jej na řemínek hodinek, kam ještě vsadila klávesnici. Výsledkem je něco, co si na svou ruku vzal jen opravdový fajnšmekr.

K přístroji šla připojit i přídavná kamera a také reproduktor pro volání. Ten byl pro změnu vytvořen jako jakýsi prsten. Umíte si představit, jak vtipně musel člověk vypadat v momentě, kdy se pokoušel s tímto přístrojem telefonovat? Buďme rádi za dnešní modely chytrých hodinek.

F88

BlackBerry Passport: Telefon, který se ani nevešel do ruky

Posouváme se až do roku 2015, kdy společnost BlackBerry představila další velice zajímavý telefon. Ten sice kráčel v zaběhlých kolejích jiných smartphonů stejné značky, tedy dotykový displej a pod ním hardwarová klávesnice. Něco tu však nesedí – displej je sice extrémně jemný (a vlastnostmi i povedený), je však čtvercový. Trochu paradox oproti dnešní době, kdy jsou displeje stále užší a užší, že? Čtvercový displej s úhlopříčkou 4,5″ způsobil, že byl telefon extrémně široký. No a navíc vypadal opravdu strašně.

BlackBerry Passport-nejosklivejsi telefon

Vertu Signature Cobra: Kýč, který vás vyšel pěkně draho

Dnešní článek ukončíme nejnovějším a rovněž suverénně nejdražším telefonem našeho výběru. Společnost Vertu byla poměrně známá – vyráběla prémiové telefony pro opravdu náročnou klientelu. My jsme jeden kousek před pár lety recenzovali a jen jsme si potvrdili, že telefon po stránce výkonu, systému a pohodlí při používání za moc nestojí. Hlavně když uvážíme cenu. Před rokem se na světlo světa dostala limitovaná edice Vertu Signature Cobra, která na první pohled vypadá jako laciný špás. Jenže tak laciný není – stojí totiž v přepočtu necelých 7 milionů!

Cena je vysoká především kvůli 439 rubínům na těle a hadím očím, které jsou ze smaragdů. Hardwarově byl na tom telefon obstojně – Qualcomm Snapdragon 810, 4 GB RAM a 64GB vnitřní úložiště. Společnost Vertu čekala, že se z takového telefonu nejspíše prodejní trhák nestane (mohla za to cena, nebo otřesný design? :-)), a tak vyrobila jen 8 kusů. Inu, za originalitu se platí.

VErtu-Signature-Cobra-nejosklivejsi telefon

Jaký je podle vás nejošklivější telefon?

 

Komentáře

Oskar22

Peter Fejfar 2

26.7.2018 16:25

BB Passport je náhodou veľmi podarený prístroj. Kto ho mal alebo ešte má, vie o čom hovorím. Pomer strán displeja je ako stvorený na prácu. Stačí si napríklad len otvoriť excelovú tabuľku, alebo len tak niečo čítať v prehliadači v Passporte a v klasickej nudli a hneď je jasné, čo je lepšie.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

26.7.2018 16:39

Peter Fejfar
Děkuji za komentář. I kolega u nás v redakci si tento přístroj po stránce provedení velice chválil. :-) Ale ten design většina uživatelů asi nepřekousne.

Carda

Carda -8

26.7.2018 18:48

Tihle aspoň něco ukázali jiného ale co ukázali ty dnešní nudloidní telefony vůbec nic jen že mají čtečku otisků na zádech, výřez v dispelji a nakonec všichni vypadají stejně :-D tak že jako nejošklivější telefony označuji všechny co začali s nudloidním displejem. :-D

Dafcomdf

Dafcomdf -1

26.7.2018 20:23

V roce 1997 jsem zakoupil Motorola StarTac 130 za neskutečných 24000Kč to tenkrát opravdu nebylo málo.Dodnes na něj vzpomínám ,bohužel jsem o něj někdy 2003 přišel ( už jsem samozřejmě používal něco novějšího) každopádně v době o které se bavíme to byl jeden z nejlepších telefonů na trhu už tenkrát ,pouze dualband ale jinak špička. Pokud si pustíte jakýkoliv USA film roky 1996-1998/9 100% někdo telefonuje StarTackem . Vysouváni antény pomocí zubů bylo nej… atd prostě super telefon. Dobře barevná kombinace alá Beneton se nepovedla ale telefon byl vrcholem a jedno z úplně prvních véček.

V6ak

v6ak 28

26.7.2018 20:46

U Passportu mě rozhodně neodradil vzhled. Spíš ovladatelnost jednou rukou (přinejmenším jsem tomu moc nevěřil, ačkoli pak jsem se naučil ovládat jednou rukou i Priv s vysunutou klávesnicí) a šíleně redukovaná třířadá klávesnice s mezerníkem vecpaným mezi V a B.

Papouch

Papouch 2

26.7.2018 21:33

BB Passport byl skvělý přístroj. Nejen po stránce funkčnosti (to se očekávalo), ale i po stránce designu. Konečně jednou někdo přemýšlel, k čemu se nejčastěji používá displej. Krásný stroj, precizně vyrobený.

Jsem tak trochu fanda do telefonů, hodně toho kupuji a zkouším. Asi mé největší pozitivní překvapení byl iPhone4, a pak právě hned BB Passport. Měl jsem jej po neštěstí Google Nexus 5, a bylo to po všech stránkách skvělé.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

26.7.2018 22:18

Papouch
Vešel se do kapsy? :)

SeppWinkler

SeppWinkler 19

27.7.2018 11:30

Tak, hodnotenie krásy a škaredosti nikdy nie je objektívne. Osobne mám rád originalitu a dosť neznášam mainstream. Navyše ako fanúšik sci-fi považujem ten CEC F88 za veľmi zaujímavý. Vlastne asi všetky uvedené, okrem toho Vertu :)

Papouch

Papouch 2

27.7.2018 18:46

To Jan Dolejš
BB Passport jsem našel a do kapsy se samozřejmě vejde. Je 86 mm široký, celkově o trochu menší, než běžná pánská peněženka.

Kulichoid

kulichoid 149

27.7.2018 22:55

Kdyby byl nějaký telefon nejošklivější oficiálně, třeba by se kvůli tomu i líp prodával (podobné to je s autem Fiat Multipla). :-) U dotykových mobilů však těžko říct. Dříve se to dalo lépe určit. Vzpomínám na Nokii 7600 (opravdu hnus), Nokii 3650 nebo Siemens SX1. To byly aspoň žebříčky.

Kssius

Kssius 0

28.7.2018 11:28

Thosibu som mal a mám ju dodnes funkčnú. Na rozdiel od dnešných šmejdov,kde je milión nepoužiteľných funkcií mi slúžila na telefonovanie a ako hodinky bez chybičky asi 4 roky.Jeden z troch mojich najobľúbenejších telefónov!!

Obcan

obcan 0

13.10.2018 12:51

BB Passport je velmi dobrý telefon. I když ošklivý.
Za mne, přidávám svůj nejoblíbenější a denně používáný telefon Doogee T3. Dvacetidekové těžítko, s ocelovými masivními boky, kožená záda, tlustý do ruky i do kapsy. Přesto je krásný (a velmi, velmi, funkční). Je to jako srovnávat BMW žraloka nebo MB piano z osmdesátých let s moderními UFO tvary aut.
Každý to holt má jinak.

RSS (komentáře k článku)