Blíží se konec používání telefonů na WC? Nový druh toalety má s vysedáváním zatočit

nepohodlny zachod

O britském startupu StandardToilet je v posledních dnech hodně slyšet, hlavně kvůli upravené toaletní míse, která má za cíl znepříjemnit sezení na WC. A to hlavně v případech, kdy zaměstnanci vysedávají na WC dlouhé minuty s mobilním telefonem v ruce. Řešení je podle společnosti poměrně jednoduché. Nepohodlný záchod se vytvoří nakloněním toaletní mísy o 13 stupňů.

Nepohodlný záchod začne být nepříjemný po pěti minutách sezení

Nejedná se o opožděný aprílový žert, společnost StandardToilet si dokonce tento druh toaletní mísy nechala patentovat a v listopadu získala souhlas od britské toaletní asociace (BTA). Cena se pohybuje mezi 150 a 500 GBP, v přepočtu 4 500 až 15 tisíc Kč. Důvodem, proč se rozhodli vytvořit tento záchod, je to, že podle průzkumů tráví lidé na toaletách až 25 procent více času, než by měli. Tím připravují zaměstnavatele o peníze.

standardtolet zachod wc

Naklonění o 13 stupňů je údajně ideální, nehrozí zdravotní problémy. Pokud člověk sedí na toaletě více než 5 minut, začnou jej bolet stehna. Sezení pod tímto úhlem připomíná dřep. Zakladatel společnosti Mahabir Gill zároveň prozradil pro magazín Wired, že toaleta zlepšuje držení těla.

Vadila by vám nepohodlná toaleta?

Zdroje: wired.co.uk, cnet.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)