Menu

Nastoupí drony místo pošťáků? Takový způsob nyní testují Švýcaři

Nejen my jsme názoru, že bezpilotní letadla (jinak také drony) jsou budoucnost. S touto myšlenkou již delší dobu koketuje například Amazon, který tak chce urychlit dodávání svých “balíčků”. Nově se ale přidává také švýcarská pošta, která uzavřela partnerství se společností vyrábějící drony – Matternet. V průběhu měsíce chystá švýcarská pošta drony vyzkoušet na trase 10 mil (cca 16 km) s nákladem o váze přibližně 1 kilogramu. Nejedná se prozatím o službu pro veřejnost, ale pouze interní testování, které bude v případě úspěchu dále pokračovat.

Budou drony doručovat za pár let poštu?

drony matternet

Švýcarská pošta brzdí nadšení veřejnosti – drony se pro doručování běžných balíčků nepoužijí dříve než za 5 let, nyní se počítá s využitím ve výjimečných případech. Příkladem může být zásobování do oblastí zasažených přírodní katastrofou či rychlé doručení materiálu do laboratoří. Společnost Matternet není v tomto ohledu žádným nováčkem – drony této společnosti pomáhaly dodávat zásoby a léky do nepřístupných oblastí na Haiti. Tyto zprávy se sice nyní nedotýkají našich končin, vývoj dronů a jejich nasazení se nám možná ale za pár let také nevyhne.

Dočkáme se za pár let podobné služby také u nás?

zdroj: engadget.com

 

Komentáře

vo

vo

z aplikace
11.7.2015 10:36

Hodně blbý nápad využívat drony. Nebude trvat moc dlouho a budou si tím leda tak teroristi rozvážet výbušniny…Minulý rok jsem byl na lomu Amerika, široko daleko nikdo a nad hlavou mě pořád sledoval nějaký dement s dronem…letos jsem už vybaven tak, že mu ho rovnou sestřelím..

Mis012

Mis012

11.7.2015 12:31

Jak těžké asi bude takového deona ukrást? Určitě postačí použít rušičku, nebo prostě v nestřežené chvíli šup do pytle, a pak už počká ve sklepě ve faradaiově kleci než mu dojdou baterky (což asi tak dlouho nebude), nebo v dostatečně velké faradaiově kleci připojit k notebooku a přepsat co bude třeba.

Nekecal Varvažov

Nekecal Varvažov

11.7.2015 12:55

Drony budou chráněny smrtelným kofolovym dělem !!!

spot

spot

11.7.2015 13:19

2 Mis012: cigosi to budou lovit se sitkou na motyla..smazak na to pujde se sutrama..ani jednoho faradaiova klec nezajima dulezitejsi je co nejkratsi vzdalenost do oblibeneho bazaru/dealerovi párna :o)

David Borák

David Borák

11.7.2015 20:00

Skynet se blíží..

Wormas

Wormas

11.7.2015 21:19

No jo, švýcaři, ti si to můžou dovolit. Pokud bychom pominuli naklady na provoz s něco takového by se zavedlo, tak by to stejne fungovalo jenom u nich, protoze u nich jsou lide slusní, tady by na to šli ostatní se vzduchovkama, šutrama..

Mis012

Mis012

11.7.2015 21:31

Hlavne nase cikanske deticky by jiste bavilo hazet po dronech cihly. Jinak by drona za 50 tisic rozbili jen v pripade, ze by mel napevno pridelany nabijeci kabel (mluvim z vlastni zkusenosti, uz jsem parkrat nasel v lese úplně nové nástroje, rozbité a s useknutym kabelem.

Pavel

Pavel

13.7.2015 14:50

Především je zakázané používat drony nad obydlenými oblastmi, a ve Švýcarsku to nebude jiné. Asi nikdo nechce, aby mu někdo dronem čuměl do ložnice a ani na dvůr. Že někdo neodolá pokušení zákaz porušit a mrknout se na sousedku u bazénu je asi pravděpodobné.
Jinak si umím představit, že dron přiletí s balíkem, položí ho před panelák před vchod, vzápětí přijede pošťák v dodávce, aby do schránky vhodil lístek s textem “dron vám právě doručil zásilku, dostavte se na poštu podepsat převzetí. Česká pošta – moderní způsob doručování, šetří čas i náklady”.

RSS (komentáře k článku)