Nastoupí drony místo pošťáků? Takový způsob nyní testují Švýcaři

drony matternet 2

Nejen my jsme názoru, že bezpilotní letadla (jinak také drony) jsou budoucnost. S touto myšlenkou již delší dobu koketuje například Amazon, který tak chce urychlit dodávání svých “balíčků”. Nově se ale přidává také švýcarská pošta, která uzavřela partnerství se společností vyrábějící drony – Matternet. V průběhu měsíce chystá švýcarská pošta drony vyzkoušet na trase 10 mil (cca 16 km) s nákladem o váze přibližně 1 kilogramu. Nejedná se prozatím o službu pro veřejnost, ale pouze interní testování, které bude v případě úspěchu dále pokračovat.

Budou drony doručovat za pár let poštu?

drony matternet

Švýcarská pošta brzdí nadšení veřejnosti – drony se pro doručování běžných balíčků nepoužijí dříve než za 5 let, nyní se počítá s využitím ve výjimečných případech. Příkladem může být zásobování do oblastí zasažených přírodní katastrofou či rychlé doručení materiálu do laboratoří. Společnost Matternet není v tomto ohledu žádným nováčkem – drony této společnosti pomáhaly dodávat zásoby a léky do nepřístupných oblastí na Haiti. Tyto zprávy se sice nyní nedotýkají našich končin, vývoj dronů a jejich nasazení se nám možná ale za pár let také nevyhne.

Dočkáme se za pár let podobné služby také u nás?

zdroj: engadget.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)