Sony Xperia Z3 (Compact): Odemčení bootloaderu zhoršuje kvalitu fotoaparátu

XperiaZ3-Press-01-580-90

Společnost Sony letos představila řadu Z3, která se mimořádně povedla. Telefony Sony Xperia Z3 a Sony Xperia Z3 Compact jsme pro vás již recenzovali a oba telefony dopadly v našem testu velmi dobře. Stejně tak jsme vás informovali o možnosti oba telefony ROOTnout, k čemuž ovšem potřebujete odemknout bootloader. To již delší dobu umožňuje přímo společnost Sony na svých stránkách, stejně tak je tomu i v případě nových modelů řady Z3. Jak se ovšem zdá, u nových telefonů to s odemčením bootloaderu není tak jednoduché – při aplikaci totiž dojde k odstranění DRM technologie, což způsobí nefunkčnost některých funkcí fotoaparátu. Nejvíce se hovoří o algoritmu pro potlačení šumu při fotografiích za špatného osvětlení. V důsledku toho jsou fotografie v horších světelných podmínkách z telefonů s odemčeným bootloaderem znatelně horší. Je tedy otázkou, zda se takový krok vyplatí.

Zatím nemáme informace, zda a kdy bude tento problém vyřešen. Bohužel se jedná o smutnou zprávu pro ty, kteří chtějí svůj přístroj řady Sony Xperia Z3 ROOTnout, k čemuž je odemčení bootloaderu nezbytné.

EDIT: Doplněny srovnávací fotografie.

Sony-Xperia-Z3-camera-bootloader-unlock-performance

Sony Xperia Z3

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Sony Xperia Z3 Compact

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)