Hra Run Sausage Run!: Předstihněte svou klobásou ostatní

Run Sausage Run

Nejúspěšnější hry většinou spojují dva body – originální myšlenka a velmi jednoduchý koncept. Dnes si proto představíme hru Run Sausage Run, která spojuje obojí. A ještě se u toho pobavíte.

Run Sausage Run! – nenechte svou klobásu umřít

Jak již z názvu hry vypovídá, v hlavní roli bude klobása, která poběží. Vaším úkolem bude nejen tuto klobásu ovládat, ale hlavně se postarat, aby přežila co nejdéle. Čeká na ní totiž cesta plná strastí a pastí. Co je cílem hry? No, jednoduše řečeno, dojít co nejdále. Čím více pastí se vyhnete a dále dojdete, tím bude váš bodový příděl větší.

Run Sausage Run | Game Trailer | TabTale

Run Sausage Run | Game Trailer | TabTale

Ovládání, ke kterému stačí jeden prst

Jednoduché ovládání a princip hry je často zárukou úspěchu, vzpomeňme například na dlouho opěvovaný a šílený titul Flappy Bird, který koneckonců i samotný Google v určité formě integroval do Androidu jako Easter Egg. Run Sausage Run! na to jde podobně a ovládání je znovu extrémně jednoduché. Vystačíte si dokonce jen s jedním prstem, kterým ovládáte rychlost a sklon klobásy. Zní to vtipně, ale po prvním spuštění hned budete vědět, o čem je řeč. Čím déle držíme prst na obrazovce, tím se rychleji začne pohybovat klobása po své trase a zároveň se rychlostí nahne k zemi. To se hodí na mnoho pastí, pod kterými byste při běžné výšce klobásy neprošli. Naopak pokud prst na displeji nedržíme, klobása kráčí po mapě velice pomalu. A v napřímeném stavu. Toho lze využít v místech, kdy čekáme, až nějaké nebezpečí odezní.

Nejen klobása, ale i třeba Trump a Kim Čong-un

Hlavním tahákem hry je dojít co nejdále a dosáhnout co nejvyššího skóre. Svou klobásu tak můžete poměřovat nejen sami se sebou, ale i s jinými hráči. Je tu ale ještě jedna motivace – díky nasbíraným hvězdičkám odemykáte speciální skiny pro svou klobásu, nebo dokonce nové “postavy”. Rázem lze nechat rozpůlit nebo rozsekat třeba okurku, mrkev, Kim Čong-una či Trumpa. Kdo se skrývá pod přezdívkou VLAD, poznáte velice rychle.

Příjemný hudební doprovod a nepříjemné reklamy

Příjemným aspektem je pro nás i hudební doprovod, který je originální a zpočátku velmi návykový. Nezastíráme ale, že se může proměnit v něco velice nežádoucího – vypnout jej však můžete vždy. Stinnou stránkou celé hry jsou všudypřítomné reklamy. Na spodní liště je zobrazena menší reklama permanentně, ale ta zase tolik nepřekáží. Horší už je to s reklamou, která se čas od času zobrazí ve formě videa přes celou obrazovku.

Závěr

Hra Run Sausage Run! je nenáročná ve všech směrech a může posloužit jako skvělé zpestření v nudných chvílích. Pokud jste fanoušky podobného typu her, kde stačí pouze klikat jedním prstem po displeji a snažit se dosáhnout na jeden nádech co nejvíce bodů, Run Sausage Run! rozhodně vyzkoušejte.

Run Sausage Run!
Run Sausage Run!

Líbí se vám hra Run Sausage Run!? Jaké bylo vaše nejvyšší skóre?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)