Facebook se pouští do streamování her. Zaměřuje se však na něco úplně jiného než konkurence

facebook gaming streamovani her

Streamování her už minimálně poslední dva roky hýbe IT světem. Vlastní řešení nabízí Nvidia, Microsoft, Google i třeba Sony. Nyní se k těmto velikánům přidává další gigant. Facebook právě představil vlastní streamování her, které je však hodně odlišné. Doposud jsme se mohli setkat se streamováním PC a konzolových her. Facebook se vydal cestou streamování mobilních her. Jaký pro to má důvod?

Facebook se pustil do streamování mobilních her

Hry se již nyní dají nalézt na stránce fb.gg/play a dají se spustit na PC, tabletu či telefonu. Bohužel v současné době je tato služba dostupná pouze pro USA a rozšiřování na další trhy se očekává v roce 2021. Všechny dostupné hry mají společné to, že jsou dostupné zdarma na Android. Většina z nich má i dodatečné nákupy za reálné peníze. Přímo placené hry ale k dispozici nejsou.

Pokud se podíváme na samotné hry, tak se například jedná o Asphalt 9: Legends, Mobile Legends: Adventure nebo třeba PGA Tour Golf Shootout. Potěší fakt, že hry můžete hrát přímo proti uživatelům, kteří je mají normálně nainstalované, takže například v multiplayerových hrách nebudete trpět nedostatkem hráčů, pokud by se náhodou služba neujala.

Důvody pro streamování mobilních her jsou v podstatě dva. Jednak s nimi má společnost bohaté zkušenosti díky Facebook Gaming. Tím hlavním důvodem jsou však reklamy. Facebook doufá, že v blízké budoucnosti zmizí staré reklamy s obrázky či videem. Místo toho vidí budoucnost v demoverzích, které si budou moct uživatelé rovnou vyzkoušet. Ostatně interaktivní reklamy v podobě hříček už jsou poměrně běžné. Se streamováním her by se to však mohlo posunout o úroveň dále.

Vítáte tuto novinku od Facebooku?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)