Platforma Qualcommu pro špičkové hry

GameCommand

Výrobce procesorů Qualcomm na CESu představil svou odpověď na Tegra Zone nVidie, vlastní portál a aplikaci GameCommand. V nich uživatelé naleznou hry a novinky týkající se her, které jsou optimalizované pro procesory Qualcomm Snapdragon a grafický čip Adreno.

GameCommand GameCommand

Snapdragon GameCommand™
Adreno Graphics
Verze 1.0.3 (3. 1. 2012)
Velikost 5,0 MB
2.2+


Zdarma

A aby nebylo ponecháno nic náhodě, pod křídly Qualcommu vzniklo i samostatné vývojářské studio, které bude produkovat hry speciálně pro tuto platformu. Mělo by se jednat o špičkové tituly plně využívající potenciálu hardware, ostatně v plánu je vydávat jen 1 takovou hru za rok, takže by vývojáři měli mít dostatek času ji řádně vyladit.

Pokud vás překvapuje, že “výrobce čipů” míří i do oblasti softwarového vývoje, možná také nevíte o aktuální soutěži, kterou Qualcomm pořádá. Jedná se o soutěž ze série X Prize, kde je vytýčen nějaký technologický cíl a nadace vyplatí prvnímu úspěšnému řešiteli velkorysou odměnu (typicky 10 a více milionů dolarů). Možná budete znát starší (Ansari) X Prize, kde bylo cílem vycestovat na suborbitální dráhu pomocí komerčního letounu (tuto soutěž vyhrál v roce 2004 projekt SpaceShipOne). Velké pozornosti se dostalo také (stále probíhající, takže se můžete zapojit :)) Google Lunar X Prize, kde je cílem dopravit na Měsíc dálkově řízeného robota. Soutěž pořádaná Qualcommem si klade sice pozemštější, ale stále velmi sci-fi (doslova) cíl – napodobit zařízení “trikodér” používané v seriálu Star Trek. Tento malý ruční přístroj sloužil pro rychlou diagnostiku zdraví osob a totéž má předvést vítězný tým Qualcomm Tricorder X PRIZE.

Zdroj: UberGizmo

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)