Planets Defense je hrou, která by stratégům neměla uniknout

unnamed (30)

Realtimeových strategií je na Androidu jako šafránu. Můžeme to přičítat komplikovanému převodu ovládání či specifické cílové skupině. Planets Defense by ale fanoušky strategických her mohl potěšit.

Ovládání u rychle se odvíjejících strategických her je na dotykových zařízeních zkrátka problém, protože prst na dotykovém displeji nebude nikdy tak přesný jako kurzor myši. A právě ona preciznost dovoluje na počítačích rozehrávat neskutečné válečné vřavy, ve kterých jsou vaše jednotky stále ovladatelné. Sci-fi strategie Planets Defense na to jde trochu jinak. Celá hra se primárně skládá ze dvou částí – budovací a válečné. První část připomene staré dobré kousky z PC, ve kterých těžíte rozličné zdroje a stavíte budovy. Budovy pak slouží hlavně k výrobě bojových jednotek – a boje se odehrávají pěkně ve volném vesmíru.

unnamed (34)

Během hraní můžete obsazovat různé planety, na kterých je možno postavit jen omezený počet budov, tudíž budete muset volit mezi těžbou a výrobou. Samotné souboje pak dobře počítají s dotykovým ovládáním a z větší části se hrají samy. Chybí tu sice ten pocit kompletní kontroly nad monstrózní armádou, na druhou stranu zůstala zachována přehlednost a pohodlné ovládání. Upgradování výbavy mezi jednotlivými misemi je celkem běžnou praktikou, naopak ale překvapí možnost přenášet zdroje z jedné mise do druhé. Občas evidentně nebude na škodu starší misi zopakovat.

unnamed (32)

Pokud si nejste jisti, zda vám tato hra bude vyhovovat nebo máte pochyby o kompatibilitě s vaším zařízením, zkuste nejprve demo obsahující tutoriál a dvě úrovně. Teprve pak si můžete dle vlastního uvážení zakoupit plnou verzi za příjemných 40 Kč.

 

Planets Defense 1.0 (IOS gameplay trailer)

Planets Defense 1.0 (IOS gameplay trailer)

 

 

fmM7HU9s5kp 3T5q7It8iHiWEibwhTSM L6HmVbl6wgA3t54G1O8ioE5 cCTKfV5g=w124
Planets Defense Demo
Lightworks Games
Verze 1.0 (19. 4. 2013)
Velikost 47 MB
2.0.1+

5SoZ8zpWJg8AAAAASUVORK5CYII=
Zdarma


39,09 Kč

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)