OnePlus One s oficiálním Lollipopem OxygenOS na prvním videu

Systém OxygenOS

Již dříve jsme vás informovali, že OnePlus, společnost stojící za “flagship killerem” OnePlus One, pracuje na vývoji vlastní verze operačního systému Android, běžící na Lollipopu. S vysokou pravděpodobností se tak rozloučí se službami Cyanogen Inc., která pro tento telefon dodávala CyanogenMod 11S postavený na Androidu 4.4 KitKat. Dnes již víme, že se tato nově vzniklá mutace Androidu od OnePlus bude jmenovat OxygenOS.

oneplus one oxygenos

Aby nás OnePlus trochu navnadilo, vypustilo do světa krátké video, na němž můžeme vidět smartphone OnePlus One, běžící na Androidu 5.0. Zajímavé je, že telefon na tomto videu zřejmě běží na čistém, nebo na první pohled neznatelně modifikovaném Androidu. Na místě je tedy otázka, jakým směrem se OnePlus se svým OxygenOS vydá. Zda se bude držet podobných zásad jako CyanogenMod a nabídne systém, který se na první pohled blíží čistému Androidu, ale zároveň v sobě ukrývá nějaké funkce a vylepšení navíc. Druhá varianta je, že společnost jen nechce nic prozradit před oficiálním odhalením a záměrně vypustila do světa video, na kterém na OnePlus One běží nějaká vývojová verze OxygenOS bez nadstavby.

The OnePlus One just got a little sweeter. Coming soon!

The OnePlus One just got a little sweeter. Coming soon!

Jak bude OxygenOS nakonec vypadat budeme s jistotou vědět již 12. února, kdy má dojít k jeho oficiálnímu představení.

Jakou podobu OxygenOS byste na svém OnePlus One uvítali spíš? Co nejbližší čistému Androidu, nebo silně modifikovanou, jako například MIUI od Xiaomi?

Zdroj: AndroidHeadlines.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)