Hra Steppy Pants: Natrénujte strastiplnou cestu z hospody

Steppy Pants-1

Téměř každá lidská činnost již dostala svou zábavou formu v nějaké hře, proč bychom si tedy měli nechat ujít simulátor chůze v podnapilém stavu? Hra Steppy Pants nás vnese do role chodce, který se, soudě dle jeho pohybů, učí znovu chodit. Snadná a nenáročná hra, která ale pořádně zatopí nervům.

Hra Steppy Pants: Simulátor chůze ve vašem telefonu

To, že ovládáme opilého chodce, může být jen náš pocit, ale přesně tak na nás působila hra při prvním seznámení. Není ani tak podstatné, v jakém stavu je hlavní postava, protože ji budete ovládat vy. Na první pohled připomíná Steppy Pants hříčku Crossy Road, alespoň co se grafiky, nabídky a různých bonusů týče. Stejně jako u Crossy Road a podobných her je ovládání opravdu velmi jednoduché – stačí jen klikat na displej.

Úplně snadné to ale samozřejmě není, délka kliknutí na displej totiž určuje i délku kroku. Zem je pak plná nástrah, především spárami mezi částmi chodníku, které vás pošlou k zemi. Těžko říci, co vlastně ve hře interpretují a proč vás tak nemilosrdně srazí na zem. Musíte se s tím ale zkrátka smířit. A co je vlastně úkolem? Dojít co nejdále v jednom kuse. Za povedené kroky se vám přičítají body, stejně tak míjíte checkpointy, které se po špatném kroku promění ve vaší startovní čáru.

Bonusy a změna postav

Inspirace v Crossy Road se nezapře – i ve hře Steppy Pants sbíráte mince, které lze proměnit v jiné postavy či oblečení. Mince lze sebrat na chodníku nebo v podobě dárků, které se jednou za čas objeví. Za zmíněné “kováky” vám hra nabídne části nových postav – můžete se promenádovat po chodníku třeba s hlavou piráta. K lepším bodům rovněž pomůže, pokud zvládnete jednotlivé části chodníku zdolat jedním krokem.

Hra Steppy Pants – nenáročná hříčka, která prověří vaše nervy

Princip hry je nesmírně jednoduchý – pomocí klikání na displej dojít co nejdále a přitom nešlápnout na připravené nástrahy. Ačkoliv se to nezdá, překonat metu několika desítek bodů není vůbec snadný úkol, zejména v počátcích. Hra vám pomůže odreagování, pobaví, ale dokáže také pořádně rozzuřit. Tak či tak je Steppy Pants k dispozici zdarma a neměl by žádnému hráči ujít.

Rozhodně se ale připravte spíše na příležitostné hraní či poměřování s kamarády. Vzhledem ke stále stejnému konceptu hry vás může Steppy Pants po dlouhých hodinách omrzet. Ale jednou za čas prověřit svůj um chůze? No proč ne.

Steppy Pants
Steppy Pants
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)