Hangouts 4.0: zbrusu nová verze s novým rozhraním

hangouts_40_ico

Již před dvěma měsíci pronikly na veřejnost informace o připravované čtvrté verzi komunikační aplikace Hangouts a před měsícem se updatu na tuto verzi dočkali uživatelé iOS. Dnes se stává realitou Hangouts 4.0 pro Android, neboť Google v noci na dnešek začal uvolňovat aktualizaci. Vyhledávací gigant také vydal informaci o tom, co by nejnovější verze měla přinášet:

  • Hangouts 4.0 je elegantnější. S aktualizovaným designem Material, novým vzhledem a chováním nabídne poslední verze intuitivnější ovládání a plynulejší přechody mezi úkoly.
  • Hangouts 4.0 je jednodušší. Nové tlačítko usnadňuje založení nové skupiny nebo konverzace. Efektivní seznam kontaktů vám pomůže rychle najít tu správnou osobu. Vylepšení a zjednodušení se dočkaly také přílohy – posílat můžete emoji, GIFy, polohu i více fotografií najednou.
  • Hangouts 4.0 je rychlejší. Ať už chcete odeslat rychlou zprávu nebo realizovat videohovor s rodinou, určitě se nechcete zbytečně zdržovat. Doručení zpráv je nyní rychlejší a spolehlivější, kromě toho aplikace méně spotřebovává baterii.

Z dalších novinek jmenujme například návrat uživatelsky definovatelných statusů, podporu nositelné elektroniky Android Wear (s podporou příkazu “Ok Google, send a Hangouts message”), nebo možnost přijímat a reagovat na skupinové MMS s použitím Google Voice.

Jak získat Hangouts 4.0?

Aktualizace je, jak je u Googlu zvykem, uvolňována postupně a po etapách, takže si na ni nějakou tu hodinku či den budete muset počkat. Jestliže čekat nechcete, můžete si z odkazu níže stáhnout instalační balíček nejnovější verze. Pro jeho instalaci musíte v nastavení povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. Odkazovaná verze je určena pro Android verze 4.0.3 a vyšší.

Hangouts
Hangouts

Zdroje: Android Police, AnandTech, Google Official Blog, AndroidSPIN, Droid Life, Android Central.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)