Menu

FTW, nová služba, která synchronizuje dosažené výsledky ve hrách skrz několik platforem

Na něco takového jsme už delší dobu čekali, obzvláště na zařízení se systémem Android. Osobně se mi to přihodilo již mnohokrát. Na nějakém zařízení jsem rozehrál zajímavou hru a v rámci redakčního testu jsem přešel na jiné zařízení a tím veškeré dosažené výsledky a levely v dané hře přišly vniveč :(. Nová služba s názvem FTW by toto měla řešit, navíc skrz různé platformy. Například na Androidu rozehrajete několik levelu rozzlobených ptáků a na iPhonu je pak od stejného levelu dohrajete.

Pro to, aby tato zajímavá myšlenka mohla fungovat i v reálu, musí vývojáři her do svých výtvorů zakomponovat API, které to bude díky FTW umožňovat. Zatím se s takovouto hrou bohužel nesetkáte, ale věříme, že díky obrovské herní komunitě to nebude trvat dlouho a FTW se stane běžnou součástí všech her.

FTW zatím připravilo API pro synchronizaci Androidu a iPhonu, ale na svých stránkách připravují i další OS jako je například PC, Mac, PS3, XBOX.

Líbí se Vám tato myšlenka? Zažili jste už někdy na vlastní kůži situaci, kdy by se Vám FWT hodilo?

Zdroj: www.getftw.comwww.phandroid.com

 

Komentáře

Fiza

Fiza

8.3.2012 13:21

Něco takového umí i Game On…jen je k tomu potřeba Root a před pár měsíci, kdy jsem ji testoval, nepodporovala příliš her, které jsem měl nainstalované…

http://www.appbrain.com/app/game-on/com.aac.gameon

tomren30

tomren30

8.3.2012 13:25

Bomba. Uz se me to bohuzel jednou prihodilo a to kdyz me umrel prvni PS3 a ja nemel nikde zalohu na HDD…

Pindal

Pindal

8.3.2012 13:36

Hm. Takové úložiště by měl nabízet sám Google v rámci Androida. Stejně jako má Steam Steam cloud a XBOX Cloud Storage. Možná se tohle uchytí, když je to nezávislé a multiplatformní, ale zadarmo to jistě pro vývojáře není/nebude.

Stepaan

Stepaan

8.3.2012 14:04

Mně by se to hodilo.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

8.3.2012 14:27

Ať už je to tady! :)
a) nebaví mě na recenzovaných telefonech pořád začínat hrát Angry Birds od nuly :-D
b) jednou jsem nechtěně smazal celý telefon, včetně několika desítek tříhvězdičkových levelů AB, které udělala manželka. Málem jsme měli rozvod :-D

JohnyD

JohnyD

8.3.2012 19:04

Stačí jednou za tejden vytvořit v CWM recovery zálohu a když omylem smažu telefon tak nahodím zálohu a jedu dál :) navíc je praktická taková záloha která je funkční a když mám zahlcenej systém aplikacema tak nahodím zálohu a mám tam nastavení čístě a nastaveně jak chci.

Libor Foltýnek

9.3.2012 7:57

JohnyD – a k čemu ti bude ta záloha, když budeš chtít přenést dosažené výsledky na úplně jiný přístroj? Mně to nešlo třeba z Incredible S na Transformera

Tomáš Procházka

Tomáš Procházka

9.3.2012 18:40

TitaniumBackup umí zálohovat i na Dropbox a na rozdíl od CWM dokáže selektivně obnovit jen jednu konkrétní věc a to dokonce i právě z té CWM zálohy. Ale na sync pozice ve hře je to pořád nepohodlné.

Game On mi přišlo taky hodně nepoužitelné, musí se vlastní postup nahrát na server, kde bude přístupný všem a stejně tak vy uvidíte pozice od všech,
totální zmatek.

A souhlasím, že to je jedna z věcí, kde Google hodně zaspal. Přímo má backup API, stačilo by ho malinko vylepšit, protože pro synchronizaci moc použít nejde, i když při troše snahy by se dalo.

Google měl mít hlavně už dávno vydat knihovnu, která tohle umožní přes G+.

RSS (komentáře k článku)