Čipy Qualcomm Snapdragon 830 má vyrábět Samsung

cipy_qualcomm_snapdragon_830_ico

Divize Samsung LSU v současné době vyrábí čipy Qualcomm Snapdragon 820 výrobním procesem 14 nm. Podle posledních zpráv bude vyrábět i čipy Qualcomm Snapdragon 830. Vyplývá to z informace jihokorejského serveru ET News, který tvrdí, že procesory by měly být použity v Samsungu Galaxy příští generace (předpokládá se označení S8).

Čipy Qualcomm Snapdragon 830 přijdou s 10nm výrobním procesem

Samsung pravděpodobně použije stejnou strategii jako v případě modelů Galaxy S7 a S7 Edge, kde je v americké variantě Snapdragon 820, zatímco v globální verzi je použit jeho vlastní Exynos 8890. U “es osmičky” by se tak mohlo jednat o kombinaci Snapdragonu 830 a Exynosu 8895. Oba čipy přitom budou vyráběny 10nm procesem, který by měl umožnit menší rozměry, nižší energetickou náročnost při vyšším výpočetním výkonu. Qualcomm a Samsung kromě toho pracují na vývoji technologie FoPLP (Fan-out panel Level Package), která eliminuje nutnost používání desek plošných spojů (PCB).

Čipy Qualcomm Snapdragon 830 má vyrábět Samsung Čipy Qualcomm Snapdragon 830 má vyrábět Samsung

O nových procesorech se zatím mnoho neví, ale vypadá to, že budou schopné dosahovat mnohem vyšších taktovacích frekvencí. Srpnový únik informací napověděl, že Exynos 8895 s jádry Mongoose dosáhne až 4 GHz. V případě jader Cortex A53 se mluví o pracovní frekvenci až 2,7 GHz. Bude zajímavé sledovat, jaké zvýšení výkonu se Qualcommu povede dosáhnout s použitím technologie Kryo CPU.

Qualcomm je pravděpodobně nejznámějším výrobcem mobilních procesorů. Společnost se sídlem v USA se dokázala prosadit v segmentu chytrých telefonů a aktuálně nabízí jako své špičkové modely Snapdragon 820 a 821. Jedná se o 64bitové čtyřjádrové čipy s grafickým akcelerátorem Adreno 530. Tyto SoC najdeme v celé řadě letošních vlajkových lodí, včetně Samsungu Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy Note 7, HTC 10, LG G5, LG V20, Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi 5s, Xiaomi mi 5s Plus, ASUS ZenFone Deluxe, Moto Z, Moto Z Force a dalších. Oficiální představení Snapdragonu 830 s grafikou Adreno 540 je očekáváno na začátku roku 2017, nicméně termín zahájení výroby je zatím velkým otazníkem.

Co myslíte: je to od Qualcommu dobrý strategický krok? Napište nám své názory do komentářů pod článkem!

Zdroje: androidcentral.com, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)