Aplikace Záchranka slaví první rok. Jako dárek přináší mnoho novinek

Aplikace Zachranka

Aplikace Záchranka má za sebou již 12 měsíců, celkem byla stažená více než 300 tisíckrát, z toho 256 tisíc stažení bylo na Androidu. Dále byla využita k 7 000 nouzových volání, ke kterým byla v 750 případech vysána záchranná služba. Teď chystají několik novinek.

Aplikace Záchranka dostane několik zásadních novinek

Během dubna aplikace nabídne nové nastavení pro neslyšící. Pokud budou volat tísňovou linku, zobrazí se neslyšícím přehledná obrázková tabulka, pomocí které budou moct zvolit problém. Dále se připravuje speciální krizové tlačítko na webové stránky, a to pro případ, kdyby volající neměl staženou aplikaci. Do webové verze se také dostane databáze nejbližších automatizovaných externích defibrilátorů. V neposlední řadě se chystají push notifikace, které jednak upozorní na novou verzi. Hlavně ale uživatele informuje v případě nebezpečí nebo kritické situace, jako je třeba výrazně zhoršený stav ovzduší, nebo záplavy.

„Když jsem před čtyřmi lety vytvářel v rámci bakalářské práce původní koncept této aplikace, nenapadlo mě, že se myšlenku podaří zrealizovat v takovém formátu, v jakém funguje dnes. Co mne těší především je, že aplikace reálně pomohla ve stovkách případů pacientům k rychlejšímu příjezdu záchranných složek,“ říká Filip Maleňák, zakladatel aplikace.

Máte ve svém telefonu nainstalovanou aplikaci Záchranka?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)