Koncept Hx od Huawei

5. 9. 2010 3:36, autor: Martin "Case" Fiala
Kategorie Zprávičky

Ohodnoťte článek!

Berlínský veletrh IFA je v plném proudu a kromě očekávaných zařízení jsou na něm k vidění i věci zcela nečekané. Například tento koncept od Huawei s pracovním názvem Hx, vybavený velice netradiční výsuvnou klávesnicí (s jakýmsi vlastním rozložením – všimněte si, že se rozhodně nejedná o klasickou QWERTY), která může sloužit i jako stojánek:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=8MXd6N9iM-Q]

Dle dostupných informací přitom nejde o koncept nikterak vzdálený, údajně by se měl ještě v průběhu letošního roku začít prodávat v Německu – takové jsou alespoň informace, které poskytuje firma Huawei. Pokud to skutečně Huawei dodrží, možná bychom se s tímto netradičním telefonem mohli záhy setkat i u nás – společnost Huawei ostatně není na našem trhu žádným nováčkem, byť tu své telefony prodává prostřednictvím operátorů pod jinými názvy. Otázkou samozřejmě zůstává, zda není výroba takového telefonu pro Huawei zatím spíše zbožným přáním. A při pohledu na klávesnici, která se ve výše linkovaném videu zalamuje až příliš snadno se nemohu ubránit úvahám o tom, jaká bude praktická použitelnost takového zařízení. O smysluplnosti stojánku z klávesnice (navíc klávesami dolů) nemluvě.

[ Zdroj: Android and Me ]

Štítky: , , ,

Zobrazit QR kód

Komentářů: 4 »

  • no zatim na tom nebezelo ani logo zpolecnosti, takze k realite to ma jeste dost daleko

    multi | 5.9.2010 @ 08:09 | 90.177.214.xxx

    • tomuhle vůbec nevěřím. už jen když se podívám jak tenký by musel být displej v místě kde je zasunutá ta klávesnice a i celkově tam toho místa na baterku a veškerou elektroniku moc nezbývá

      Mozi | 5.9.2010 @ 12:31 | 80.188.206.xxx

      • Při srovnání např. s Galaxy S to tak nereálné není, ale taky tomu, že s tím přijdou ještě letos, moc nevěřím.

        Martin Fiala | 5.9.2010 @ 12:40 | 85.71.165.xxx

        • Díval jsem se pozorně na tu klávesnici a rozhodně se jedná o klasickou QWERTY. Dobře je to vidět kolem 1:47. Horní tři řady QWERTY, pod tím jedna řada funkčních kláves plus mezera. To jen ty náhodně obarvené klávesy matou.
          Snažím se ale představit si, jak se na takové klávesnici píše. Je celá z jednoho kusu, bez mezer mezi klávesami, a jak se asi drží? Palce píší, prostředníčky jim dělají protitlak a ukazováčky podpírají displej, aby se nezhroutil dozadu? No děkuji uctivě.

          Pax Avable | 6.9.2010 @ 08:55 | 193.179.76.xxx

        RSS komentářů k tomuto příspěvku. TrackBack URL

        Napsat komentář

        Pokud se váš komentář nezobrazí ihned po jeho odeslání, kontaktujte nás prosím na info@svetandroida.cz (může za to filtr proti spamu).