Zen Bound 2 – skvělá hra na odreagování s dokonalou fyzikou

zen bound 2featured

Vynikající logickou hru na odreagování jsem v posledních dnech mého zkouškového období potřeboval jako sůl. V Google Play jsem narazil na Zen Bound 2, který mi byl povědomý z PC, kde jsem tuto hru sice nehrál, ale věděl jsem, že existuje a jejím úkolem je obvázat provaz okolo různých předmětů. Přišlo mi to docela zajímavé, a proto jsem si ji chtěl vyzkoušet. Po několika minutách hraní jsem zjistil, že se jedná o něco velmi, ale velmi zábavného.

zen1

 

Úkolem hry je opravdu vázat provaz kolem dřevěných a kamenných předmětů. I když se to může zdát jako naprosto nudná záležitost, opak je pravdou. Zen Bound 2 využívá skvělou fyziku a reálné vlastnosti lana. To se různě napíná, lze ho zaklínit a při nevhodném uchycení sklouzává. Jestliže se chcete dostat co nejdál a otevřít nové kampaně (a já věřím, že chcete), tak se budete muset snažit lano obvazovat precizně, bez zbytečných prolínání. Délka lana je omezená a na konci každého kola ho musíte roztrhnout o hřebík. V případě, že vám délka nevychází se musíte pořádně zamyslet a lano pomalu odvazovat nazpátek. To se však stává až v pozdějších kolech. Obtížnost se tedy stupňuje a vy ten mozek prostě budete muset časem zapnout.

zen 3

 

K otevření dalších, zpočátku uzavřených, kampaní budete v každém kole sbírat kytičky. Maximální množství, které můžete z jednoho levelu získat, jsou 3. Jejich počet se odráží od procentuální úspěšnosti daného kola. Stručně řečeno, čím lépe předmět obmotáte a zakryjete co největší plochu, tím více kytek se dočkáte. Po grafické stránce je Zen Bound 2 povedený a nelze mu nic vyčíst. Ostatně, hra ani tak na grafiku zaměřená není. Hlavní roli tady hraje fyzikální model, jehož zpracování je doslova perfektní.

zen 5

A teď něco k ovládání. Toho jsem se bál poměrně dost, protože když jsem viděl gameplay videa z počítačové verze, tak jsem si říkal, že Android portace v tomto případě zkrátka a dobře nebude rozumně ovladatelná. Po chvíli hraní jsem musel konstatovat, že jsem se dost mýlil. Zen Bound 2 se na dotykovém displeji ovládá moc dobře. Kromě klasického tažení prstů po displeji, můžete využít i multitouch či natáčení telefonu do stran, čímž si váš předmět otočíte podle svého gusta. Snad jedinou výtkou je občasné zakrytí lana a to především v rozích obrazovky. Stává se to však minimálně a v ostatním případech máte o celém dění totální přehled.

Zen Bound 2 stojí 76 Kč. Za tuto cenu se vám dostane skvělá logická hra s úžasnou fyzikou, taktéž hudebním doprovodem a poměrně dlouhou hratelností.  Rozhodně vám doporučuji si ji koupit, nebudete litovat.

4edee86159d1fc50efd9c682f2518ecf?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Video

Zen Bound 2 – skvělá hra na odreagování s parádní fyzikou

Zen Bound 2 - skvělá hra na odreagování s parádní fyzikou

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)