Tip Google Play: Jak si nenechat ujít nejlepší hry od nezávislých vývojářů?

Tip Google Play – indie koutek 2

Prosadit se na trhu mobilních her není vůbec snadné, protože konkurence je obrovská a velcí vývojáři mají již cestičku prošlapanou. Google ale přichází se sekcí, kde malé vývojáře zviditelňuje – ukážeme vám tip Google Play, kterým tyto hry zobrazíte.

Tip Google Play – tak trochu skrytý Indie koutek

Google se rozhodl pro podporu společností, které jsou ve světě prozatím méně známé a tvoří je maximálně 15 zaměstnanců. Pro jejich zviditelnění spustil sekci Indie corner (Indie koutek), ve které zobrazuje zajímavé a nevšední tituly těchto společností. Prozatím neexistuje algoritmus, který by herní tituly do této sekce automaticky řadil, a proto je vždy prosuzují skuteční lidé. Díky tomu je zajištěno, že se sem dostanou tituly, které za to stojí.

Jak zobrazit Indie koutek?

Ačkoliv je tato sekce spuštěna již několik měsíců, Google ji umístil do místa, které většině hráčů unikne – až úplně na dno seznamu a kategorií. V desktopové verzi musíte k jejímu nalezení použít i rozbalovací seznam Zobrazit více. Poté se zjeví až úplně dole jako samostatný banner Indie koutek. Kvůli tomu o této sekci většina hráčů nejspíše ani neví, což je veliká škoda.

Tip Google Play - indie koutek

Jak sledovat všechny nové hry a aplikace?

Náš tip Google Play ukazuje herní novinky od nezávislých vývojářů, které bohužel často hráčům unikají. Pokud patříte mezi uživatele, kteří rádi testují všechny hry i aplikace, máme pro vás další tipy.

Pondělní nálož aplikací

Sledovat ručně všechny nové aplikace a hry může být zdlouhavé a pokud chcete zkrátka zkoušet jen ty, které za něco stojí, máme pro vás pravidelný pondělní seriál. Johanna Kovaczicz pro vás každý týden shrnuje ty nejlepší aplikace i hry, které se v Google Play objeví.

AppHunt – nové aplikace jako dlani

Druhou možností je sledovat všechny aplikace a hry, které se objeví. Pomůže vám k tomu aplikace AppHunt, která sleduje nové tituly i jejich aktualizace. Uživatelé mohou navíc používat hlasování pro zvýraznění aplikace, která se jim líbí. Díky tomu vznikají žebříčky, které zase trochu prozradí, o jakou aplikace byste se měli zajímat. AppHunt je k dispozici zdarma.

Máte nějaký tip Google Play, jak sledovat nejzajímavější aplikace a hry?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)