Menu

Proč bude mít telefon Galaxy S8 čtečku otisků na zadní straně? Odpověď je jednoduchá

Telefon Galaxy S8
Proč bude mít telefon Galaxy S8 čtečku otisků na zadní straně? Odpověď je jednoduchá
Ohodnoťte článek

Telefon Galaxy S8 sice ještě nebyl oficiálně představen, nicméně díky velkému počtu úniků různých obrázků a videí už se dá s jistotou říct, že čtečka otisk“ prstů bude v tomto telefonu na zadní straně.

Telefon Galaxy S8 tíží stejná věc jako Google Pixel

Když Google minulý rok představil svůj telefon Pixel, mnoho lidí se divilo, proč nesplňuje certifikaci IP68, kterou splňuje již velká řada vlajkových modelů. Důvod se řekl pár dní po představení, Googlu nezbyl při vývoji dostatek času. A úplně stejná věc se měla stát Samsungu u Galaxy S8. Dlouhou dobu se spekulovalo, že nový vlajkový model bude mít integrovanou čtečku v displeji, ale bohužel technologie není ještě připravená, proto musel Samsung zareagovat přidáním čtečky na záda telefonu.

V tlačítku na přední straně ho nenajdeme z důvodu, že ikonické tlačítko již Galaxy S8 mít nebude. Samsung počítal s tím, že integrovaná čtečka otisků se stihne dokončit. Uzpůsobil celý design telefonu na to, aby v něm nebylo tlačítko na přední straně. A pak už bylo příliš pozdě na to, předělávat celý telefon, proto se čtečka objevila na zádech telefonu.

I díky těmto změnám to bude pro Samsung jeden z nejdůležitějších modelů posledních let. Lidé v diskuzích čtečku otisků na zadní straně moc kladně nevítali. Nahradit čtečku otisků prstů se má Samsung snažit díky pokročilému rozeznání tváře a oční duhovky.

Jak se vy díváte na čtečku otisků prstů na zadní straně u Galaxy S8?

Zdroj: androidauthority.com.

Komentáře

zapalik

zapalik

14.3.2017 14:08

kdyby aspoň byla níž, takhle si pravděpodobně člověk vylkoubí pokaždé ruku! Uvidíme naživo, ale zatím se to jeví jako největší nesmysl posledních let

Milan4exa

Milan4exa

14.3.2017 14:22

Fuj to je hrozny misto. Vzali vrtacku udelali diru a placli tam ctecku. Odflaknuto!! Meli zustat u tradice a dat ji pod fotak. Uz vidim jak si vsichni patlaj prstem po optice!!

Jirka2014

Jirka2014

z aplikace
14.3.2017 14:28

Nebyl čas řešit kdo je kdo 😆😆

Dedii

Dedii

z aplikace
14.3.2017 14:29

presn ako píšu tí predomnou, kde do frasa dali tu čítačku ?

landys

landys

14.3.2017 14:46

Pokud ta čtečka duhovky bude spolehlivá za světla i ve tmě a bude fungovat v aplikacích tam kde otisk prstu, tak bych si dokázal při běžném používání představit že bych tu čtečku otisků používal už jen sporadicky nebo vůbec.

mm

mm

z aplikace
14.3.2017 15:06

ta zas bude slatanina hlavne rychle neco vydat

Tomogo

Tomogo

14.3.2017 15:43

Jirka2014: Palec nahoru! ;-)
Ale stejně si počkám na ofiko představení, už mnohdy byly všeliaké zaručené zprávy o jiných modelech a pak vše bylo jinak.

Mazec

Mazec

z aplikace
14.3.2017 15:52

Tak je pravda že u Note 4, je někdy problém jednou rukou přejet palcem po čtečce. takze v zadu dobrý ale zase když to leží na stole…

DeX.DC

DeX.DC

14.3.2017 16:16

Za me mel Samsung dost casu na to aby ctecku vykoumal a integroval. Kdyz mel cas udelat prasarnu v podani SD835

jimmy...1

jimmy...1

z aplikace
14.3.2017 16:28

no, na zádech klidně, ale vedle foťáku je to docela nešťastné, kdyz vemete telefon do ruky, tak se bude spatne nahmatavat. meli ji dát na misto, neco jako to má HONOR 8. pak by to ještě šlo…

carda21

carda21

z aplikace
14.3.2017 16:44

Tak to vypadá že to s tou čtečkou na zádech myslí vázně tak to budu ještě hodně přemýšlet jestli do něj půjdu. To je to hlavní co mě lákalo třeba kvůli placení a hlavně velký displej. Takhle je to na nic proto mám do teď note 3 jelikož iPhone nechci a nikdo jiný mi ji vepředu nenabídne alespoň ne žádný který by měl výkon drahého modelu tak že to tak vypadá asi až na note 8 pokud neudělají to samé.

Jerry7650

Jerry7650

14.3.2017 17:01

Je až s podivem, jak Samsung čtečky otisků prstů vždycky zmrší, asi protože nechápe jejich smysl….

Na S6 a S7 se musel telefon nejprve probudit a až pak čtečka funguje. Jaký fail to je pochopí člověk ve chvíli, kdy chytne takový Huawei a telefon se mu bleskově díky čtečce probudí…. A navíc geniálně místo aby musel tlačítko mačkat, tak pro zmáčknutí si člověk může nadefinovat funkci jakou chce jako svítilna, foták atd….

No a S8 tomu nasadila korunu, tak ergonomicky blbě umístit čtečku je naprosté unikum, člověk si buď vykloubí prst a nebo si bude neustále šahat na čočku a zamastí si ji…. Tohle mi opravdu uniká, schválně si zkuste, kde vám při držení mobilu skončí ukazováček – překvapivě tam, kde ty čtečky mají všechny ostatní telefony – uprostřed zad….

renek11

renek11

14.3.2017 17:24

Mě se to po praktické stránce vzadu líbí víc než vepředu. Sáhnu do kapsy a hned položím prst na čtečku a je odemknuto. Vepředu aby si šlověk vykloubil palec, nebo vzal telefon do druhé ruky a přejel prstem.

GemyCZ

GemyCZ

z aplikace
14.3.2017 17:33

když budu v budoucnu platit telefonem a budu mít telefon položený na čtecím přístroji jak dám otisk abych potvrdil platbu? .. Tohle řešení je totálně na h***

trupo16

trupo16

14.3.2017 18:00

Ak bude fungovať IRIS aspoň tak dobre ako na Note 7, nepotrebujem žiadnu čítačku odtlačkov, ktorá je na ho.no aj na S7 Edge
Na Note 7 bola IRIS vždy rýchlejšia ako odtlačok – nenávidel som a nenávidím akékoľvek stláčanie kláves v dobe dotykovej, neznášam ten „home button“ aj teraz na S7 Edge….Škoda, že som ten Note musel vrátiť :-(…toto jediné Samsungu neodpustím a stavím sa, že Note 8ku niečím dosejú….

optimas

optimas

z aplikace
14.3.2017 18:05

Takhle blbě to může vymyslet jedině samsung

Pacik

Pacik

14.3.2017 18:07

Čtečka otisků ve předu, je praktická když telefon leží na stole, případně je v držáku v autě, na kole, atp… V zadu se mi zdá lepší, když telefon vyndavám z kapsy – ale jen v případě normálního umístění, né na boku hned vedle čočky fotoaparátu. Jak mohli zvolit tak deb**** umístění nechápu. Btw levácí si to užijou o to více :)

A k čtečce duhovky – pokud bude fungovat stejně rychle a bezchybně jako dnešní čtečky otisků, nebyl by problém, ale trochu se bojím, že to Samsung zase podě**, a bude to použitelné jen občas, případně to bude pomalejší než kdybych telefon odemknul a naťukal pin…

DeathValley

DeathValley

14.3.2017 18:34

Pouzivam Secure Lock (Android 7 v Sam 7) a jelikoz mam BT spojeni s hodinkami, ctecku otisku uz vlastne nepouzivam. Takze kdyz je nove ctecka vzadu, nevadi mi to.

Dubský Tomáš

Dubský Tomáš

z aplikace
14.3.2017 19:13

Jsem dlouholetý uživatel Samsungu a popravdě čtečka se mi takto nelíbí. Z několika důvodů, i tady jsou napsány různé negativa.

Karel_12992

Karel_12992

14.3.2017 20:01

No jsem prozatím mnohaletý uživatel Samsungu a rozhodně bych si koupil i novou S8. Díky senzoru otisků na zadní straně tak však neučiním a musím se porozhlédnout po jiném přístroji, který by současně byl maximálně výkonným na což jsem zvyklý.

Ověřování otiskem prstu, na které jsem si navykl, je rozhodně pro mě extrémně nevhodné na zadní straně. Ověřování, když telefon leží na stole a ani jej nezvedám, stejně tak i když jej v autě mám v držáku a potřebuji jej odemknout a aktivovat nějakou službu bez toho, že bych jej z držáku vždy vytahoval.

Navíc, když už by toto bylo pro část uživatelů akceptovatelné, tak nechápu, proč je umístěna čtečka vedle čočky zadního fotoaparátu a to navíc na pravé straně pohledu zezadu. Nejen, že většina lidí nemá tak dlouhé prsty, aby při běžném držení dosáhla ukazováčkem či jiným prstem na čtečku, ale současně si bude neustále špinit čočku fotoaparátu a navíc ještě je to pro praváky, kterých bude asi většina na vzdálenější straně. Samozřejmě nechci nijak diskreditovat leváky a myslím, že pokud by byla čtečka uprostřed a níže než fotoaparát, dávalo by to pro některé smysl.

Pro mě to rozhodně ale není řešení a tak říkám NE této konstrukci a tím pádem NE S8 a bohužel asi ani aktuálně ne SAMSUNGU.

Hurec

Hurec

z aplikace
14.3.2017 20:21

Ctecku vzadu pouzivam a parada. Mobil stejne kdyz zapinam , tak snim jdu neco delat takze je to rychlovka a parada. Ale pouzivam ctecku , ktera je vzadu uprostred. Rozhodne je dobra blbost to mit takhle na boku a hledat to.
Jeste vetsi fail jsou ctecky , kdy clovek musi prstem prejizdet. Otravne jak svina.

zapalik

zapalik

14.3.2017 20:55

DeathValley: to myslíš Smart Lock? Čtečka otisků prstů není jen o odemykání telefonu, ale hlavně o placení a podobně.

kulichoid

kulichoid

z aplikace
14.3.2017 23:01

U nejdražších telefonů na trhu je nutností, aby uživatel nemusel u ničeho udělat nějaký pohyb navíc. Jinak je vlajková loď rázem lodí potápějící se.

uni

uni

15.3.2017 9:24

Vtipné je, že když Google konečně posílí roli četky (rep. té technologie) po vzoru Apple, tak největší výrobce přístrojů a pro nemálo lidí „ten Android“ ji strčí mimo dosah:) Ano, synergie je synonynum pro Android:D

SeppWinkler

SeppWinkler

15.3.2017 11:18

Toto je najhoršie umiestnenie čítačky, aké som kedy videl a záruka večne zašpineného objektívu :(

Pre tých, čo sa zastávajú IRIS: Ako sa dá touto technológiou odomknúť mobil bez toho, aby bol zdvihnutý do výšky očí? S odtlačkom prsta to ide jednoducho.

K SW tlačidlám. Nechápem, aký prínos majú v porovnaní s fyzickým / senzorovým. Z displeja uberú rovnako. Jediná výhoda by bola, že by pás s tlačidlami fungoval adaptabilne a pre rôzne aplikácie by priniesol rôzne funkcie. O tom som ale nepočul. Pokiaľ by sa sám skrýval, tak je to zase nepohodlné, lebo na jeho vysunutie bude treba gesto. Takže žiadna pridaná hodnota, skôr naopak. HW tlačidlo sa ľahko nahmatá aj bez pohľadu na mobil.

uni

uni

15.3.2017 11:29

SeppWinkler: Ámen.

bicista

bicista

15.3.2017 13:49

Tak nejak jsem ctecku otisku nikdy nepotreboval. vzdy jsem si vystacil odemykanim prejetim po vzoru tecek. Asi je to tim ze jsem mobil se cteckou nikdy zatim nemel. Ale umim si klidne bez ni predstavit zit, pokud nebude nutna k jinym vecem nez je zrovna pouze odemykani telefonu.

uni

uni

15.3.2017 14:12

bicista: Tak nutná není ani k autorizaci přístupu k přístroji (tedy odemykání). Ale je to alternativa. Tak jako např. pro přístup do zabezpečené aplikace si nemusíš pamatovat heslo (nebo něco) ale jen ten otisk. Nebo např. vyplnění přihlašovacích údajů na weby (pokud se Android už zmohl na alternativu k Apple iCloud Keychain). Dál je to defakto „touchpad“, takže gesta, nyní už i s nativní podporou Androidu.

Tedy, ne, nutné to není, ano, je to pomocí.

DeathValley

DeathValley

17.3.2017 4:35

To zapalik: mas pravdu, jmenuje se to Smart Lock. Telefon na platby (s otiskem nebo bez) odmitam pouzivat. Ale to je vec preferenci. Takze diky Smart Lock a BT spojeni s hodinkami (nebo jinym zarizenim, GPS polohou apod) ctecku otisku uz vlastne nepouzivam, i kdyz mam S7. Bude-li vzadu mi nevadi. Vse je otazka zvyku. Vic mi vadi zahnute okraje, kdyz jsem si vybiral S7, sel jsem do mensi rovne verze, se zahnutymi okraji jsem mel problem. Ale i to je asi otazka zvyku.

RSS (komentáře k článku)