Exynos 2400 vs. Snapdragon 8 Gen 3 v Galaxy S24: Překvapivé výsledky herních testů!

samsung galaxy s24
  • Exynos 2400 byl znovu postaven před Snapdragon 8 Gen 3
  • Tentokrát si to oba čipy rozdaly v náročných hrách
  • Výsledek je možná až překvapivě dobrý

V poslední době se hodně mluví o nových procesorech Exynos 2400 a Snapdragon 8 Gen 3, které pohánějí nejnovější modely Galaxy S24. Přestože se původně zdálo, že Exynos 2400 může za počinem od Qualcommu výrazně zaostávat, tomu tak minimálně u her není. YouTuber NL Tech totiž porovnal výkon Galaxy S24+ s Exynosem a varianty Ultra se Snapdragonem.

Exynos 2400 a Snapdragon 8 Gen 3 patří mezi nejlepší čipsety na trhu, výpočetní výkon je srovnatelný, Exynos má dokonce o něco silnější grafické jádro. Testy provedené YouTuberem ukazují, že je Exynos schopen držet krok s Snapdragonem a v některých případech dokonce čip od Qualcommu překonává.

Actually good? Gaming test – Samsung Galaxy S24 Plus with Exynos 2400

Actually good? Gaming test - Samsung Galaxy S24 Plus with Exynos 2400

Ve hře Genshin Impact, která patří mezi nejnáročnější Android hry, oba čipy dosahují stabilních 60 FPS s minimálními poklesy, což je vynikající výsledek. Zajímavý je test ve hře War Thunder se zapnutým raytracingem, kde Galaxy S24+ překonává Galaxy S24 Ultra. Zpočátku běžela hra na obou strojích při přibližně 100 snímcích, avšak u Ultry byl zpozorován zásadní pokles fps až někam ke 40 fps.

Gaming test – Samsung Galaxy S24 Ultra with Snapdragon 8 Gen 3

Gaming test - Samsung Galaxy S24 Ultra with Snapdragon 8 Gen 3

Naopak u Call of Duty: Mobile dosahuje S24 Ultra na lepší výsledky. Se zapnutou funkcí Super Resolution běžela hra na 120 fps, zatímco v případě Galaxy S24+ zůstala na 60 fps. Co se týče chlazení, Ultra si vede v tomto ohledu lépe, což se dalo vzhledem k rozměrnější odpařovací komoře čekat.

Samsung Galaxy S24 Ultra (S928B)

Kde koupit:

Cena od: 35 490 Kč

Každopádně prvotní testy ukazují, že Samsung odvedl dobrou práci. Už brzy se na našem webu můžete těšit na detailní porovnání Exynosu se Snapdragonem, test bude zahrnovat výdrž baterie, ale také výkon a plynulost systému.

Komerční sdělení Mobil Pohotovost

Nový Samsung Galaxy S24 přeobjednáte absolutně nejvýhodněji u Mobil Pohotovosti, a to už od 165 Kč x 26 měsíců díky speciální službě Dopředný výkup. V prvních dnech navíc ušetříte až 5 500 Kč a získáte ten nejlepší dárek – záruku na 3 roky zcela zdarma! Veškeré podrobnosti zjistíte na mp.cz/galaxys24.

Co říkáte na výsledky testů?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)