Sony mění záruční podmínky. Nepoužívejte voděodolné Xperie pod vodou

26_Xperia_Z3

Zvýšená odolnost telefonů proti vniknutí vody představuje pro některé uživatele parametr, který hraje při výběru nového telefonu důležitou roli a představuje vlastnost, bez které by si svůj telefon ani nedovedli představit. Jedním z výrobců, kteří mají ve své nabídce celou řadu voděodolných telefonů s certifikací IP68 je pak japonské Sony. To se navíc v reklamách na celou řadu svých voděodolných přístrojů Xperia chlubí možností používat je například pro focení pod vodou. Nová úprava záručních podmínek však hovoří o tom, že pokud svůj telefon celý ponoříte do vody, příjdete o záruku.

sony xperia z1

Sony bylo již dříve známé svým nepříliš pozitivním postojem k reklamacím voděodolných telefonů poškozených následkem vniknutí vody, vinu přitom v celé řadě případů přisuzovalo nedostatečnému utěsnění některé z krytek a tím pádem záruku neuznalo. Možná i to byl důvod proč se Sony rozhodlo změnit pokyny k používání voděodolných Xperií. Nově se na stránkách podpory dočtete například:

IP hodnocení odolnosti vašeho zařízení bylo dosaženo za laboratorních podmínek v pohotovostním režimu. Zařízení byste neměli používat pod vodou, například k pořizování fotografií.

Zařízení Sony, testovaná na odolnost vůči vodě jsou opatrně pokládána do nádoby s čistou vodou do hloubky 1,5 metru. Po 30 minutách jsou opatrně vytažena a je otestována jejich funkčnost.

Vedle toho se na produktové stránce nové Xperie Z5 dočtete také:

Zařízení byste neměli kompletně ponořit pod vodu nebo ho vystavit  slané vodě, vodě s obsahem chloru či jiným tekutinám jako například nápojům. Zneužití a nesprávné použití zařízení ruší záruku.

Jak se na nový postoj Sony k reklamaci voděodolných přístrojů díváte?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (81)